nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Los Mampfos

Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 6 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština:
Vydavatelé: Gigamic
Zoch Verlag
Autoři: Maja Dorn
Rüdiger Dorn
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

"IÁ-IÁ-IÁ!"

Jednoduchá dětská paměťová hra.

Tři oslíci běhají po žetonech cesty kolem mlýna, kde se pečou různobarevné ovesné placky (barevné dřevěné kolečka uprostřed cesty). Podle karet, které si hráči berou z balíčku, oslík buď žere placky, nebo kadí. Karty jsou rozděleny na rubové straně od A-F (karty A se berou jako první, karty F jako poslední). Díky tomu se nestane, aby byl vyprazdňován oslík, který nebyl předem řádně nakrmen.

Pokud je tažena karta krmení, je hráčem nakrmen oslík dle barvy na kartě. Při vytažení pruhovaného oslíka si hráč může vybrat, kterého oslíka nakrmí. Na kartě je rovněž nakresleno, kolik placek oslík sežere. Hráč si může vybrat barvu placek, kterýma oslíka nakrmí. Barvu placek musí oznámit ostatním hráčům (např. „Krmím oslíka dvěma žlutými, jednou červenou a jednou zelenou plackou“). Číslo na kartě značí, o kolik se oslík pohne kroků po cestě kolem mlýnu. Pokud tam již stojí jiný oslík, posune se na nejbližší volné místo.

Pokud je tažena karta kadění, všichni hráči skrytě navolí na barevném kolečku barvu placek, o které si myslí, že jich oslík, vyobrazený na kartě, sežral nejvíce. Při vytažení pruhovaného oslíka si hráč může vybrat, kterého oslíka vyprázdní. Po volbě barvy všech hráčů si navzájem hráči navolené barvy ukáží a nadzvednutím oslíkova ocásku se oslík vyprázdní. Hráči si mezi sebe rozdělí placky podle barev, které navolily na kolečku. Pokud stejnou barvu zvolilo více hráčů, placky se rozdělí mezi ně stejně. Placky, které zůstanou, se vrátí zpět do oslíka (např. tři hráči volili červenou barvu, z oslíka vypadne pět červených a dvě modré placky, každý dostane jednu červenou placku, dvě červené a dvě modré placky zůstávají).

Po otočení karty se stopkou hra končí. Každý oslík se ještě jednou soutěžně vyprázdní a hráč, který v průběhu celé hry získal nejvíc placek, vyhrává.

Autor: Franknstejn