Lorenzo il Magnifico

xxxxxxxxoo hodnoceno 82x (Seznam vlastníků)

Lorenzo il Magnifico - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Renesance
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Flaminia Brasini
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Porovnání s Marco Polo

Může tuto hru někdo, kdo ji hrál porovnat s Marco Polo, která je lepší, je lepší koupit Marco Polo za 600,- nebo Lorenza za 1 000,- Kč - jaký je poměr cena výkon?
10.8.2017 14:35:00

porovnání
marco mi přijde lepší, ale to neznamená, že je lorenzo špatný. Pokud tedy srovnáváš poměr cena/výkon a navíc cenu marca a lorenza máš už v základu v poměru 6/10 pak lepší známku dostane marco.

Tedy pokud jen jednu, pak marca.

10.8.2017 15:41:02 | Upraveno autorem (porovnej)

Marco Polo
Lorenzo je dobrý, ale Marco Polo je dle mě jedna z nejlepších euroher, takže má rada je jasná. Marco Polo má neskutečnou znovuhratelnost, rovněž vítězná strategie díky pokaždé jinému setupu není. A zrovna u Lorenza se znovuhratelnosti a vítězné strategie bojím.

10.8.2017 20:33:28

Marco
Kvuli lepsi znovuhratelnosti.
Ale i Lorenzo je dobra hra pro obcasne hrani.

10.8.2017 23:40:44 | Upraveno autorem (porovnej)

a co obě?
když už mám Marca, má smysl i Lorenzo?

11.9.2017 17:47:12

Marco a Lorenzo
Mám obě dvě. Marco je skvělý a stejně tak Lorenzo. Obě dvě co se herních mechnik týče jsou jiné. Nicméně variabilita je u obou. U Lorenza je potřeba do hry zahrnout i karty osobností, ty totiž dokáží rozbít "vyšlapané cestičky".

Pokud bych měl volit, tak to asi vyhraje Marco, ale Lorenzo je jistě hra, kterou by každý fanda euroher měl mít ve své sbírce.

11.9.2017 18:19:47

děti, pravidlová náročnost?
Marco hrajeme s dětmi, proto mě zajímá

1) jestli má Lorenzo podobně složitá pravidla
2) podobnou herní dobu (myslím reálnou, ne tu na krabici)

12.9.2017 09:58:00

car
pravidla má asi Lorenzo snazší, naopak herní dobu asi o něco delší... Ale tady záleží na AP hráčů - Lorenzo je na to náchylnější...

12.9.2017 10:27:53

Porovnani
Pro zkusenejsiho hrace muze byt Lorenzo vyzvou, ale pro "casual" hrace mi prijde Marco daleko pristupnejsi.

Lorenzo je docela dobra hra, ale u mne vyvolava takovy neprijemny pocit, ze "nic nemam, nic nestihnu". Proste permanetne jsem bez penez, bez surovin, mam jen 4 akce za kolo a nemuzu si jen tak "budovat" co chci. Proste hra mne nuti k tomu delat co je nezbytne. Slechtici to castecne zlepsuji, ale zase takovy rozdil to neni.

Marco Polo je v tomhle hravejsi, i kdyz i tady treba je staly nedostatek penez na cestovani. Nicmene porad mohu napr. celou hru jenom plnit kontrakty, nikam necestovat a hru si presto uziju a kdyz to zahraju dobre tak mozna budu mit i sanci na slusny bodovy zisk.

Dalsim aspektem je znovuhratelnost: Marco ma obrovskou variabilitu setupu. V Lorenzovi je otazkou pouze to jaka sada 4 karet z 8 prijde v prvni kole a ktera v druhem kole. Slechtici v Lorenzovi to opet castecne zlepsuji.

12.9.2017 12:53:50

i!

Marco vs. Lorenzo
Suhlasim s nazorom kolegov :) Tiez by som si zvolil ako prvu hru Marca Pola - je trosku jednoduchsi a tematickejsi. Teda pre vacsinu hracov urcite pristupnejsi.

Lorenzo je suchy a plny narocnych rozhodnuti, co moze vela hracov paralyovat. Mne osobne sa paci viac ako Marco. Ak mas rad optimalizaciu a mas poriadne nataktovane CPU, tak by som mu dal tiez sancu.

9.10.2017 13:10:13

ad jednoduchost
Podle mě je jasně lorenzo jednodušší na pravidla a také není tak zařezávací jako marco polo (když mi někdo zabere pole, tak je tady stále dost alternativ co dělat, u marca se může stát, že nemám skoro co dělat ve svém tahu, pokud nemám mince, což není nic atypického), ale zase je pravda, že téma, není tak "dobrodružné" jako u marca. Lorenza jsem ale zatím hrál jen jednou, takže těžko soudit.

22.1.2018 09:50:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Lorenzo
Pro mě je z uvedených her favoritem Lorenzo. Jeví se mi jako přehldenější, snáze naučitelný a i herní mechaniky mi docela souzní s tématem (hlavně vliv církve).

24.1.2018 21:10:52

Za mě plichta
Marco byl v minulem roce jedna z mych nejhranejsich her, proto jsem zvazoval, zda poridit i Lorenza. Nakonec jsem ho koupil a nelituju.
Pokud mate radi eura, budete mit radi obe. Zadna z nich neni vyrazne lepsi nebo horsi nez ta druha.

Jen dve poznamky:
- Lorenza doporucuju hrat se Slechticema (minirozsireni obsazene primo ve hre). Jednak to hru nikterak nezeslozituje a jednak "navadi" kazdeho hrace k trosku jine strategii.
- cenove dnes ty hry vyjdou cca na stejno

25.1.2018 11:06:59

ještě k té podobnosti
Podle mě ty hry si nejsou zase až tak podobné, spíše méně než-li více. Největší podobnost je v diceplacementu, který je v Lorenzovi ale dost upravený. Pak už tam jsou jen podobnosti v tom placení tří mincí za chození do stejné věže, jenže v tom Marco polo nebyl nikterak inovativní, už to tu bylo před ním (že můžu využít stejnou akci, ale musím něco zaplatit) a pak tam akorát je nemožnost jít někam se stejnou barvou... jinak ty hry jsou ve všem jiné. Spíš to vidím na spojení Marca pola s Grand austria hotel. Jinými slovy, rozhodně se vyplatí mít obě, pokud vás tedy baví čistokrevné euro...

25.1.2018 11:45:08

Lorenzo

Tak uz jsem konečně zahrál obě a za mě lorenzo . Podobné skutečně velmi nejsou. Lorenzo pro mě vyhrává protože mám větší pocit ze to mám pod kontrolou. Marko je trochu víc náhodný. Další plus bod má lorenzo za sestup který je tak na 3 minuty.

3.7.2019 22:02:13

Vybíráme z Bazaru

Tainted Grail (KS core box) + Niamh Sundrop
Tainted Grail (KS core box) + Niamh Sundrop
Akt. cena: 1690 Kč
Končí za: 10 dnů

Offcanvas