Lobotomy - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Titan Forge Games
Autoři: Maciej Owsianny
Michal Kozak
Michal Marciniak
Sebastian Kozak
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

hrál někdo?

Líbí se mi téma. Nabízí hra něco jiného než většina průměrných AT z kickstarteru? Spousta plastu a jednoduchý mechanismus hodu kostkou na zásahy / úspěchy jako např. zombicide?
Nezajímá mě názor na vizuál ani téma (super), ale hratelnost, popřípadě nějaké originální prvky. Díky
10.8.2017 12:24:23

Jo jo, už máme něco odehráno.
Ahoj
Mám skoro hotovou recenzi.

Pro mě osobně jsou největší devízou hry právě téma a hutná atmosféra.
Z toho ostatního bych zmínil, že je to scénářová hra. Můžeš si vybrat, jestli budeš hrát jeden scénář anebo více. Pokud zvolíš druhou možnost, tak se ti v průběhu prvního scénáře spustí druhý (případně i třetí) a ty pak běží paralelně. Výrazně se tím zvýší obtížnost i délka (ale má to něco do sebe).

Každopádně, co se originality týče, je to tak napůl. Většinu mechanismů, které tam jsou, už jsi někde viděl. Z těch méně obvyklých věcí bych vypíchl tohle: většina tvých schopností jsou vlastně duševní poruchy. Nejčastěji ti pomáhají v boji, ale spousta je jich i utilitárních. Pár skillů máš od začátku, další získáváš pomocí sbírání vzpomínek. Ty mohou být hezké i traumatické a často ti přidají nějakou novou dovednost. Schopnosti nelze používat libovolně, mají jakýsi "cooldown". Po použití se vždy nějakou dobu nabíjí. Z těch méně obvyklých věcí mě napadá ještě durabilita u vybavení, komplexnější otevírání dveří a "časomíra" v podobě hlavního správce, který se pohybuje léčebnou a určuje, kolik máš ještě času na splnění mise.

Oproti Zombicide to není tak stereotypní a náhodné. Ale zase tam chybí levelování postav.

10.8.2017 13:09:31

Dostupnost
Dá se ještě někde sehnat retail verze ?

4.6.2019 10:36:44

BladeBrown
Skús im napísať cez titan-forge.com, sú to Poliaci. Ja som pred necelým rokom chcel jeden add-on z KS (Monster Bundle III), napísal som, zaplatil cez PayPal a poslali.

4.6.2019 11:39:23

BBG
A co se podívat na BoardGameGeek? Tam jsou i nové kousky (originálně zabalené).

https://boardgamegeek.com/geekmarket/product/1696288
___
Klub deskových her PETROVICE

4.6.2019 14:55:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Dotisk
V tomto roce se plánuje dotisk. Oficiální zpráva v komentářích pod jejich jiným počinem Kraken Ataken:

TitanforgeGamesCreator (4 months ago)
Yes it is! We are planning a re-print and a new expansion with extensive story mode for multiple sessions this year! Some of the new minis were expositioned on Essen SPIEL fair 3 months ago.

Jenom ještě dodám, že je zajímavé si přečíst komentáře: https://www.kickstarter.com/projects/1084608523/kraken-ataken/comments
___
Klub deskových her PETROVICE

4.6.2019 15:23:03 | Upraveno autorem (porovnej)

dotisk
Nechtělo se mi to všechno číst, ale nejvíce mě zaujala zmínka o příběhovém módu. Když k tomu dodělají nějakou kampaň s příběhem, táto hra bude dokonala: D

* * * * *
Člen klubu: Board games klub, Trenčín

12.6.2019 18:58:08

Dostupnost
Nyní by měla být v přeobjednávce na e-shopu TLAMA games.
Lobotomy a From the Deep..:)

22.7.2019 17:28:52

Vybíráme z Bazaru

Robinson Crusoe: Horror dice
Robinson Crusoe: Horror dice
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas