nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Letter of Marque

Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra, intriky
Čeština: není
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Bruno Faidutti
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Lodičky do bojeeeee!

Opis hry

Letter of Marque je jednoduchá hra pro 3 až 6 hráčů.

Hra je založená hlavně na strategii a blufovaní s tím, že jednoduchá strategie může vyhrát nebo aj prohrát celou hru a s každým dalším hráčem se hra stupňuje.

Složení celé hry je jednoduché - každý hráč ma 5 figurek lodí, přičemž 2 jsou ozbrojené a 3 neozbrojené, dále má 5 karet pokladů od hodnoty 3 do 7 a 3 karty útoku.

Celá hra má 5-10 kol, čili trvá od 10 do 20 min.

Průběh hry

Úvodní kolo se skládá z toho, že každý hráč si před sebe vyloží vrchní kartu ze svého balíčku karet pokladů a dá si na ni lodičku - buď bránící, čili z dělem na spodní straně, nebo neozbrojenou. Pak si všichni hráči otočí karty. Hráč s nejnižší hodnotou na kartě pokladu začíná, pokud je jich více, nějak se dohodnou, případně si hodí kostku. Každý hráč má ve svém kole 3 možnosti a to:

  • vzít si kartu ze stolu, čímž ztrácí schopnost útočit na jiné hráče (pokud nemá na stole vyloženou jinou loď)
  • vyložit si druhou lodičku i s kartou pokladu, kterou hned otočí
  • nebo zaútočit na soupeřovu loď.

Útok sestává z toho, že hráč zaútočí jednou se svých 3 karet útoku. Pokud vyhrál a loď položená na kartě pokladu, na kterou útočí, je bezbranná, získává danou kartu pokladu a uloží si ji ke svým lodím (kartu útoku zahodí). Pokud prohraje, čili loď bude ozbrojená, tak si jeho kartu útoku vezme hráč, jehož lodičky se nepodařilo dobýt a při svém tahu v kole si svou loď může vzít zpět nebo vyloží druhou a pod.

Konec hry a vyhodnocení

Konec hry nastává tehdy, když jednomu z hráčů dojdou karty pokladů a útoků, přičemž se ještě dohraje kolo, nebo pokud všem hráčům dojdou karty pokladů, čili již není kam útočit.

Hráči si spočítají, kolik mají bodů na kartách pokladů v přístavu (čili své poklady, co jim dopluli, i poklady, které vyhrály od soupeřů) a za každou kartu útoku jeden bod. Hráč s největším počtem bodů vyhrává.

Autor: kodosaurus

Další názvy této společenské hry

  • Unter schwarzer Flagge