Legend of the Five Rings: The Card Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 19x (Seznam vlastníků)

Legend of the Five Rings: The Card Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Fantasy, Horror, Středověk, Zombie
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Překlad pravidel

Ahoj.
Nevíte, jestli někdo začal překládat pravidla do CZ?
31.8.2017 18:00:14

A karty?
 

31.8.2017 20:36:48

Kam ten spěch?
Proč už chcete překlad něčeho, co ještě oficiálně nevyšlo (s výjimkou možnosti koupě na GenConu)?

Počkejte nějakou dobu, jaký dojem to udělá na hráče a pokud bude ten pozitivní, tak se určitě nějaká dobrá duše (nebo i víc duší) najde :-)

7.9.2017 20:57:37

laredo
Hra má svá pravidla volně ke stažení na stránkách výrobce. Byla moje otázka tak nesrozumitelná?

17.9.2017 11:11:59

@tyfus
Jasně, pravidla už tam mají vystavená delší dobu, aby si potenciální zákazníci mohli udělat o hře obrázek.
Ovšem oficiální vydání je letošní 4. čtvrtletí, řekněme v říjnu.

Pokud mám mluvit za sebe, tak se rozhodně nepustím do překladu pravidel hry, kterou nemám k dispozici a kterou bych si několikrát nezkusil zahrát.

To se samozřejmě netýká flavour pasáží zahrnující herní prostředí/svět, ale pokud jde o správný překlad herních mechanismů a jejich souvislostí/provázaností, tak rozhodně ano.

Pokud ale někdo překládá herní pravidla jako beletrii, bez nějaké potřeby hlubšího porozumění herním mechanismům a hlavně praktického vyzkoušení si hry, tak mu v tom samozřejmě nic nebrání. Ovšem výsledný překlad tomu pak často také odpovídá :-(.

Proto jsem psal, že netřeba spěchat s překladem.

17.9.2017 19:12:21

@laredo
Já to nemyslel špatně :-)

17.9.2017 19:19:46

Lokalizace pravidel/karet...
Už jsem si L5R LCG zahrál a mám z ní poměrně pozitivní dojmy.

Nicméně netuším, kolik jiných hráčů u nás ji hraje a ocenilo by/potřebovalo by překlad pravidel resp. karet.

Tipoval bych, že momentálně ji hraje/má tak 10 (+/-) hráčů v celé republice.

Překlad obou příruček ke hře by byla práce na několik měsíců. Ke hře jsou potřeba obě dvě, ta druhá (pouze stažitelná) ale mnohem víc.

Nicméně lokalizace karet by nemusela být až takový problém. Pokud by byl někdo schopen a ochoten naskenovat a provést grafické zpracování core setových karet ve Photoshopu, byl bych ochoten přeložit texty karet a poslat mu je. Našel by se někdo takový?

29.10.2017 19:08:07

Vybíráme z Bazaru

Německá verze Zombicide: Prison outbreak
Německá verze Zombicide: Prison outbreak
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 9 dnů

Offcanvas