Legend of the Five Rings: The Card Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 19x (Seznam vlastníků)

Legend of the Five Rings: The Card Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Fantasy, Horror, Středověk, Zombie
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Překlad karet (CS i IC)...

Nahrál jsem sem překlad karet z Core setu a cyklu Imperial (pouze v textové podobě), takže pokud měl někdo "jazykovou bariéru" pustit se do této hry, tak už má o jednu míň.
25.1.2018 18:28:47

Další rozšíření

Ahoj, budeš dělat i další rozšíření nebo šlo jen o činnost z radosti která opadla? :)

5.4.2018 21:18:53

budoucnost překladu...
Odhadl jsi to dobře:-). Překlad karet základu a Imperiálního cyklu se ještě nesl na vlnách euforie (z loňska).

Teď vyšlo rozšíření pro Fénixe a o letních prázdninách (+/-)
během 1,5 měsíce vyjde další cyklus Elemental.

No, ale vzhledem k tomu, jak u nás tato hra "žije" nebo spíš nežije, tak si myslím, že vynaložení času a energie na jejich překlad by bylo silně neúměrné výslednému efektu/potřebnosti.

Docela se divím, že se tato hra u nás skoro vůbec neujala. Většina LCG se obvykle časem chytne, i když nejsou lokalizované.

6.4.2018 21:02:18

laredo
Které lcg jsou u nás živé? AGOT a ANR. A pak?
U l5r si to posrali kudlankama. Máme silnou kudlančí základnu (e;
괜찮아

6.4.2018 23:10:17

Kudlanky
Přijdou i s Yoritomem v novém cyklu, zatím jako neutrálové, ale podle všeho se chystá jejich box.

Mě teda nejvíc znervóznilo, že Katrina Ostrander končí u FFG, bude už jen freelance writer pro ně. Ona byla jedním z těch prvků, které mi pro budoucnost Rokuganu dodávaly optimismu.

7.4.2018 13:46:15

Katrina končí.
Tak podobné ohlasy jsem slyšel u povícero FFG her.
괜찮아

7.4.2018 20:19:54

živé lcg...
Tou živostí nemyslím nutně turnajové hraní a to, že každý příznivce má kompletní card pool, ale klidně i jen občasné hraní s omezeným card poolem.

Nedokážu posoudit, zda živosti/hranosti karetního AGOTu (2. ed.) u nás pomohla víc jeho lokalizace nebo spíš seriál na HBO. Nemám k dispozici porovnání prodejnosti českých balíčků/rozšíření vůči originálním. Cena ale určitě udělá hodně.

Android (Netrunner) určitě frčí taky.

Rozhodně bych neopomíjel LOTRa ani nový Arkham horror,
třebaže jde o kooperativky (nebo solovky) a ne kompetitivky.

Je fakt, že finančně táhnout více LCG-ček je problém, takže
člověk má většinou v daném okamžiku jen jednu a té se věnuje, než ho přestane bavit.

Ale právě ta jejich různorodost (tématicky i mechanismově)
dává potenciálnímu zájemci víc možností, vybrat si podle gusta.

7.4.2018 20:59:56

!

Díky za překlad.
U této hry mi přijde, že je komunita hodně roztříštěná.
Jak to vidíte?

7.4.2018 21:01:49

laredo
AGOT tu měl slušnou základnu už dlouho před seriálem. Lidi hráli už i jeho CCG verzi.
L5R chcíplo někdy kolem Celestialu. Těch pár skupin, které se dodnes drží, jsou okrajová záležitost a do LCG se prostě nehrnou.
괜찮아

7.4.2018 22:24:07

roztříštěnost :)
Tak předchozí fanoušci L5R jestli to chápu dobře novým L5R opovrhují čili ta skupina lidí, které by L5R (pokud by neexistoval předchůdce) jinak asi přišlo na stůl odpadá.

Druhá věc je cena, ta však pokud hru má člověk rád nebo ho nadchne je vedlejší.

Třetí věc je podpora. Mephit tuším vyhlásil pondělky za L5R, nevím jaká je tam ale účast. To by se snad mohlo v budoucnu změnit viz věc čtvrtá.

Čtvrtá věc, na L5R facebůkovém kanále lítají články co dva dny jeden. Pokud to bude žít tam, může se z toho stát ono lepidlo co spojí komunitu nebo alespoň propojí takové ty uzavřené kapsy hráčů, kdy dva kamarádi chodí támhle, tyhle tři hrajou u něj v kuchyni a tuhle ti dva zase na kolejích, ale nikdo nevěděl nic o akcích případně možnostech kde zahrát.

Nehrál jsem původní L5R, čili mi uniká ono "posrali to kudlankama", nicméně kvůli restartu, kudlanky ještě nejsou tam kde by měli být a možná, kde i třeba za rok či dva následně budou. :)

8.4.2018 11:06:53

Pokračovatel
Laredo, namítal bys něco proti tomu, pokud bych v tvé práci pokračoval? Chtěl bych používat tebou nastavené překlady. Například Císařský namísto Imperiální apod.

10.4.2018 08:11:38

Pro pokračovatele :-)...
Oceňuji tvou snahu pokračovat v nelehké práci :-).

Nicméně, překlad fénixovského rozšíření (Disciples of the Void) ještě udělám. Je to jen 30 karet a navíc můj oblíbený klan :-).

Až vyjde Elementální cyklus (červenec/srpen 2018), tak už budu vědět, zda mě hra bude ještě bavit natolik, abych v překladu pokračoval, nebo ti jeho překlad milerád přenechám :-).

10.4.2018 21:20:42

přidáno DotV...
Do překladu byly doplněny karty z fénixovského rozšíření Disciples of the Void.

20.4.2018 07:46:57

Poděkování
Díky! :)

23.4.2018 21:40:45

Překlad cyklu Živlů...
Tak jsem se nakonec přeci jen pustil i do překladu karet z Elemental cyklu, třebaže víceméně jen ze zvědavosti (kupovat ho nebudu, neb už na hru nemám vůbec čas :-().

Na webu cardgamedb.com teď uveřejňují každý týden jeden balíček, což je takové přijatelné množství na překlad (20 karet týdně je lepší než 120 karet za 1,5 měsíce :-)).



3.7.2018 20:49:42

Cyklus Živlů..
Soubor s překladem karet už obsahuje i kompletní cyklus Živlů (Elemental cycle).

8.8.2018 19:35:28

Vybíráme z Bazaru

Gloomhaven: Lví chřtán
Gloomhaven: Lví chřtán
Akt. cena: 750 Kč
Končí za: 8 hodin

Offcanvas