Last Night on Earth: The Zombie Game

xxxxxxxxoo hodnoceno 74x (Seznam vlastníků)

Last Night on Earth: The Zombie Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Horror, Současnost, Zombie
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Flying Frog Productions
Autoři: Jason C. Hill
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Zombicide nebo Last night on Earth - pro dva

Ahoj,

nemůžu se rozhodnout, zda koupit raději hru Zombicide nebo Last night on Earth (The Zombie Game)
Hráli bychom nejčastěji ve dvou, takže hledám takovou hru, kdy nebude problém zahrát si jen v páru bez nějakých kompromisů.

Díky za každou radu! :)
20.11.2017 14:17:17

Rozhodnuti
Ahoj,
trochu nahrane mam obe hry a zasadni otazkou pro zacatek je, zda chcete hrat kooperativne nebo kompetitivne (prip. semikooperativne ve 3+ hracich).
Prvni varianta je Zombicide, druha LNoE.
Hra ve dvou je v LNoE prakticky stejna, jako ve vice lidech. Hrac za hrdiny hraje se 4 hrdiny zaraz, coz klade jiste naroky na prehled hrace a vytraci se zabavny prvek semikooperace, kdy muzete na sebe navzajem svalovat vinu za spatne hody, chaoticky spolupracovat atd. Zkratka tim prijdete o cast atmosfery, kterou hra navozuje. Hrac za zombie nijak vyrazne postizeny neni, ma pouze na vyber mene akcnich karet, tusim.
U Zombicide ma ve dvou hracich kazdy na starost tri hrdiny a kooperace, byt je trochu omezenejsi, neni zcela eliminovana.
Ani jednu hru jsem ve dvou nehral, ale u obou jsem mel na starosti vice postav a slo to uhlidat.
Za sebe bych jednoznacne volil LNoE, ale musite mit na ni tu spravnou povahu, tj. nesmi vas stvat kopec nahody, kterou je hra rizena. A nesmite byt lini cist texty na kartach, kterych je opravdu hodne. Jedna se o surovy AT. Pokud to dobre zvladnete, da vam hra pocity, jako maloktera jina v zombie zanru. Hra je idealni k pivku. Mockrat se stalo, ze jsme se s partou bavili tak, ze jsme ziskali pozornost cele hospody a hru dohravali u stolu obklopeneho cumily:-)
Zombicide je takova mainstreamovka. Asi neni tolik nachylna na spravne hrace, ale me osobne po pocatecnim nadseni prestala rychle bavit. Nejsem moc na full kooperativky a s casem mi to prislo takove tupe a nedotazene jako vetsina her od CMoN.
Produkcne jsou obe hry top, LNoE diky lesklemu kartonu mozna o fous lepsi.
U LNoE je aktualne k dostani vyrocni serie s 3D scenerii a stara verze je i s rozsirenimi prave v bazaru (hodil jsem ji tam, protoze chci tu vyrocni serii a rozsireni na sve obcasne hrani tolik nepotrebuji).
Tolik tedy za me. Rozhodoval bych se hlavne podle toho, zda vam vyhovuje vice hrat spolu anebo proti sobe.

20.11.2017 22:07:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Illumination - ENG
Illumination - ENG
Akt. cena: 599 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas