Last Night on Earth: The Zombie Game

xxxxxxxxoo hodnoceno 74x (Seznam vlastníků)

Last Night on Earth: The Zombie Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Horror, Současnost, Zombie
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Flying Frog Productions
Autoři: Jason C. Hill
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Zazitky

Tahle hra je nahodna, o kostkach, o kartach a vubec moznosti ovlivnit tam cokoliv je docela malo, kdyz to nepada:) Kazdopadne se ale postarala a jeden z mych nejlepsich hernich zazitku posledni doby:) Znacne posilneni alkoholem jsme se do ni pustili a to ji hodne pomohlo, jelikoz jsme se rozhodli pro trochu roleplayingu:) Sally tak obcas piskala fistulkou, muj Johnny sel do vseho pekne po hlave, jelikoz je to vymasteny quaerterback a podobne. Vrcholem pak byl prichod reverenda do hry (umrel mi Johnny:)), kdy jsem pred hody udilel posveceni a svete div se, asi desetkrat po sobe bez prestavky nam padla sestka:). Na zem nas pravda posadilo to, kdyz Hrabinho mel prehodit jednicku dvema kostkama a hodil dve jednicky, cimz jsme suverenne prohrali hru. Ale jakkoliv je tahle hra fakt o nahode, bylo to super. Mate nekdo podobny zazitky s LNoE?:)
15.2.2010 12:01:39

Velmi podobné
Pátečně/sobotní hra byla naprostá bomba(jen šškoda, že jsme hráli bez soundtracku :-), ale já mám s tou to hrou velmi podobné zážitky. Pokud tedy hráči nehrají na "vítězství" a nebojí se užít si hru a ideálně zapojit nějaký ten role-play. A rozšíření tenhle dojem jen umocňují, byť nejsou nejlevnější.

15.2.2010 13:41:20

první hra
tak dnes se mi podařilo hrát první hru a docela se mi to líbilo. I když jsme tedy měli (prý) neobvykle těžký scénář, repsektive blbý pro hrdiny, šlo o to vydržet tuším 15 kol nebo zabít 4 zombie hrdiny. zombie hráč měl za úkol zabít 5 hrdinů a byl strašně silný. hned na začátku hry měl na desce všechny zombíky a dusil nás ostošest, pořád nám zhášel světla v budovách, zombíci přebírali kontrolu nad barákama, byli jsme úplně bez věcí a absolutně nebyl čas prohledávat (nebo to nešlo). Hráli jsme ještě s grave weapons rozšířením, čili každý druhý zombík byl spešl, bouchal, flusal nebo měl aspoň rezavé vidle. Bylo to dost frustrující.
Atmosféricky se mi to ale líbilo (i když jsme prohráli na celé čáře), herně už míň. Fakt blbé mi přijde, že zombíci procházejí stěnama, proč to? ubírá to na atmosféře. pak mi taky přišlo, že zombie hráč hraje furt :) hráč za hrdinu toho může ve svém tahu udělat nějak málo, zdálo se mi.

no každopádně bych to ještě jednou zkusil, doufal jsem že budu ze hry nadšenější, zombie téma je dobré. ale možná to bylo fakt tím scénářem.

30.4.2010 21:23:32

LNoE
Hej, bola mozno chyba nechat ten scenar Revenge of the Dead...uz nazov napoveda, ze hrdinovia budu mat co robit...vacsina ostatnych scenarov prebieha uplne naopak, ozmbik ma co robit aby nejakeho hrdinu zabil...a hrdinovia bud klatia zombikov alebo plnia nejaku specialnu ulohu...priznam sa, ze sa ani necudujem tvojim pocitom z hry, ale fakt to bol pre hrdinov blby scenar.

30.4.2010 22:21:05

kandelabr, onimko
Me osobne se to i pres velkou prevahu zombiku libilo, ale mozna by to chtelo home rules. Preci jen prochazeni zdi/strelba skrz zdi je i na deskovku trochu moc. Ale v kazdym pripade je to moc povedena hra, tesim se na dalsi. Pokud to teda nebude scenar Revenge of the Dead :-D

1.5.2010 09:57:28

>>
Tak když vezmete zombie filmy, tak tam většinou zombie lezli skrze podlahy a zdi :-)

Ne vážně - střelba přes zdi je možná jen tehdy, když s ní postava sousedí, což znamená, že stříli skrze okna, ne zdi. To samé zombie - prostě prolezou okny. Navíc, zkuste hru, kdy zombie nebudou moci chodit skrze zdi. V takovém případě tak čistě teoreticky nebudou moci vůbec zranit postavy v nemocnici apod. protože se k nim nikdy nestihnou dostat.

1.5.2010 10:37:29

Larmec
to, že vidí do místnosti je v pohodě (dejme tomu, že tam je okno) ale to že zombie můžou skrz zdi mi přijde moc. podle mě se vytrácí ten aspekt utíkání a pronásledování,to, že zombíky za sebou někam vedeš do pasti atd.

1.5.2010 11:08:14

skrz zdi
Zabudate na fakt, ze zombici sa defaultne mozu pohybovat len o jedno miesto. Keby musia obchadzat steny (okna), a pokazde obist budovu a zaklopat na dvere, ci je niekto doma, to by im, dostat sa do jednej budovy, faktm ohlo trvat celu hru...a to je myslim si blbost.
Navyse, zombici maju defaultne limit 4 hracich kariet na ruku, 1 bojovu kocku, a nemaju autospawn, cize je velka pravdepodobnost ze nie kazde kolo sa budu spawnovat novi.
Tento scenar bol naozaj vyhroteny, 6 hracich kariet, 2 bojove kocky, autospawn(isty na kazde kolo). Je viac nez jasne, ze sa Vam to zda nevyvazene, bo tento scenar bol zalozeny na utrpeni a utekani hrdinov. Ak mate zaujem si to zopakovat, s inym scenarom smaozrejme, garantujem Vam o 200% lepsi herny zazitok (teda aspon hrdinom:)).

1.5.2010 11:52:28

onimko
Přidávám se k tvým názorům a chci taky jen dodat, že hrát Revenge of the Dead jako první scénář je dost šílený:D To je jen pro hardcore fandy survival horrorů:D

1.5.2010 12:27:21

Revenge of the Dead
To neznám, to je z rozšíření? Zní to dost ultimátně :)
Jestli to byla vaše první hra, měli jste začít tím, co je v pravidel pro začátečníky doporučené - už nevím, jak se to jmenuje... hrdinové mají za úkol během 15 kol zabít 15 zombie.

A to že lezou zdmi je podle mě docela logické vzhledem k jejich omezené rychlosti pohybu, ostatně v pravidlech je to popsáno tak, že se derou všude možně - okny, podlahou... :)
Střílení z oken (skrz zdi) je podle mě docela atmosfrické...
Ta hra je postavená tak, že hrdinové obvykle nemají čast vymýšlet pasti ani lákat do ně zombie :) Z mé zkušenosti je to většinou 50:50, přesně jak by se dalo čekat z obrovského podílu náhody. U nás bývají hry většinou do posledního kola extrémně vyrovnané, až nedávno jsem hrál Escape in the Truck a to zombíci začali jasně vyhrávat už někde v půlce, ale to byla výjimka. Holt víc než hra na mozek je to prostě zážitek. Mě dostalo už to, že ke hře je vlastní soundtrack :D

1.5.2010 13:37:44

Revenge...
je pro zacatecniky opravdu flustrujici a odrazujici. Aale aspon byla sranda a clovek se do hry dostal opravdu rychle. I kdyz me to stalo 3 hrdiny :-D. Ale zahraju si znovu a velmi rad. Dneska se chystam potrenovat s free verzi - Zombie plague...

1.5.2010 20:27:48

monkeyml

super!
ja som odohral zatiaľ päť...z každého základného scenára jednu a musím poveadať, že 3x vyhrali zombíci a 2x ľudia. čo je však najdôležitejšie, tak pri tejto hre som sa neskutočne bavil, čo je parádne, lebo do úzadia ide osobná výhra a do popredia sa dostáva zábava a sranda...a to keď sa stretne pár dobrých znýmich, tak to potom lietajú iné hlášky :-D ja môžem hru len ospevovať...jediná veľká nevýhoda je jed cena a ceny jej rozšírení...

28.5.2010 13:39:08

Jaká je?
Protože zde není velká přehršel postřehů ke hře, tak se ptám, jáká vlastně tato hra je?
Někdy kolem roku 1990 jsem nesledoval na videu nic jiného než horory. Tato hra vypadá, že by mě mohla do hrůz těchto béčkových filmů vrátit. Proto by mě zajímaly největší nedostatky, které tato hra má a naopak její přednosti. Podle toho bych mohl více méně usoudit, zda je to hra pro mě. Na první pohled se mi líbí atmosféra, která ze hry vyzařuje a variabilní herní plán. Ještě dodám, že hru bychom hráli ve 2 nebo 3 lidech. Že by nás bylo více je téměř vyloučeno.

10.10.2010 10:46:19

to Death
Tak po zhruba deseti partiích, většinou ve dvou, musím uznat že se mi hra líbí čím dál víc. Není extra dlouhá (1-2 hodiny), variabilita postav, scénářů i plánu je skvělá, atmosféra z karet přímo sálá. ALE co může někoho odradit je velký vliv kostek. Už téměř vyhranou partii sem projel, protože šerifovy došla munice do obou brokovnic, farář ztratil svou víru a sally se ani s baseballkou a páčidlem nebránila menší přesile :-( A zo všechno mohli kostky. Někdy je ta hra jak na houpačce. Ale kdo je škodolibý jak já a baví se i u člověče nezlob se, tak tohle je pro něj to pravé :-)

10.10.2010 11:54:19

dodatek
Jen dodám, že já deskovky dle vlivu náhody rozlišuji na ty blíže Šachům (např. Dorn) a ty blíže Člověče nezlob se (např. Formula D). Tož tak asi :-)

10.10.2010 11:56:54

zábava
táto hra je určite skvelá zábava...samozrejme záleží, s akou skupinou ľudí sa hrá, ale hra sama o sebe je veľmi dobrá...ako písal Tomnetr, musíš jednoznačne počítať s vysokou mierou náhody...mne sa za zombie mastra stalo, že som s asi 9 zombíkmi nemohol sejmuť skoro celú hru jednu jedinú postavu len preto, lebo sa mi stále skryla :-) ale ak ti náhodovosť nevadí, tak nemáš čo riešiť...

10.10.2010 13:41:53

náhoda
Pokud má být náhoda jen v tom, jaké padnou kostky v boji, tak s tím problém nemám. Pravidla jsem si přečetl, tak zhruba vím jak hra funguje. Je mi jasné, že ani pořadí karet v balíčku člověk neovlivní.
Důležitý je pro mě u hry zejména zážitek z hraní(atmosféra), ale náhoda her typu Člověče nezlob se, je na mě už moc.
Zatím jsem nenašel nic, co by mi na této hře vadilo na základě zjištěných skutečností. A to je dobře :-) .

10.10.2010 14:21:18

Deth
Jo, tak atmosféra je fakt dobrá a je pravda, že občas si můžeš kartami šance značně vylepšit nebo naopak zavařit protivníkovy (proto ta škodolibost). Jinak hra je dobře vybalancovaná a už se těším, až si seženu rozšíření.
Dokonce mě to tak navnadilo, že zkusím i druhou hru od Flying Frogs a doufám že to bude taky taková atmosférická pecka ve stylu filmu Ospalá Díra, jak to kdosi popisoval.

10.10.2010 15:40:39

rbx

Atmosféra super
je to jedna z mých nejoblíbenějších her a prave ta atmosféra je tam skvělá. Když jsme na Warconu dobyvali za zombie opevněny dum uprostred planu,nebo kdyz jsme honili policajtku s instrukcemi na léčeni zombie viru, tak to bylo vždy o super atmosféře. Doporučuji ale rozšíření, které dává zombie straně trochu víc zbrani do ruky a naopak lidem velmi dobrou věc v podobě barikad, které není snadné projít.

Já osobně se těším na Invasion from Outer Spce, které vyjde příští týden a ma s tímto byt kompatibilní, takže proti lidem budou ještě stát klasičtí Burtonovsti alieni :-)

10.10.2010 17:43:56

rbx
Tak to doufám potom podáš podrobnou zprávu... i s fotkami... samozřejmě do příslušné sekce :-)

10.10.2010 18:31:07

rbx

Tormentr
Kdyz ja na ty zapisy moc nejsem a kdyz je neudelam rovnou, tak uz je neudelam nikdy, protoze to zapomenu. A Warcon byl v pulce prazdnin. jedine ze by si to pamatovali ostatni tri zucastneni.

10.10.2010 20:29:59

deskohrani
Nevite jestli bude(je) tahle hra k vyzkouseni na deskohrani? Hrozne rad bych si ji chtel vyzkouset.

10.10.2010 21:59:40

rbx
Možná jsme se špatně pochopili, já nemyslel LNOE na Warconu, ale report o Invasion from Outer Space, až příští týden vyjde.

10.10.2010 22:35:10

rbx

Tormentr
Nojo, jenze ja mam cas na hrani az od 15.10. A to je za dvermi Essen, tak uvidim. Predpokladam, ze v Essenu uz to bude narozdil od FFG novinek. Uvidime.

10.10.2010 23:49:56

atmosféra
Po první hře LNoE jsem byl zklamaný, hráli jsme ve dvou první scénář a přišlo mi to hrozně náhodné a o ničem. Teď tu hru miluju a mám k ní všechna rozšíření. Důležité podle mě je hlavně to, přistupovat k tomu trochu v RPG stylu a bavit se atmosférou, která je opravdu skvělá.

11.10.2010 09:21:02

Vybíráme z Bazaru

Mercurial Deluxe Kickstarter
Mercurial Deluxe Kickstarter
Akt. cena: 1590 Kč
Končí za: 9 dnů

Offcanvas