Last Night on Earth: The Zombie Game

xxxxxxxxoo hodnoceno 74x (Seznam vlastníků)

Last Night on Earth: The Zombie Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Horror, Současnost, Zombie
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Flying Frog Productions
Autoři: Jason C. Hill
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

LAST NIGHT on EARTH alebo ZOMBIES!!!

porovnajte, pomôžte
20.11.2011 11:10:49

klato
Ahoj, já sice nemůžu porovnat, ale rozhodně můžu vychválit Last Night on Earth, jelikož patří díky tématu k mým nejoblíbenějším.

Tak v první řadě se jedná o hru, kterou si pravděpodobně neužiješ se zarputilým zastáncem šachů a jiných her, kde je omezena náhoda na nulu. LNoE je totiž jedna velká náhoda. Ve hře je zastoupena jak všudepřítomnými hody kostkou, tak, dle mého názoru zejména, namíchaným balíčkem karet hrdinů a zombií. Náhodě se dá ovšem, hlavně při hře za hrdiny poměrně zdatně, pomáhat. Tím ovšem netvrdím, že hra za zombie je méně zábavná, jen je prostě trochu o něčem jiném.

A teď, proč je právě LNoE pro mě tak přitažlivá hra - je totiž neskutečně zábavná. Zábava spočívá zejména v navození skutečné atmosféry béčkových (céčkových) zombie hororů, kdy se hrdinové snaží co nejrychleji spojit ve skupinu, uzavřít se v nějaké místnosti, kterou prošmejdí odshora dolů, aby nalezli potřebné zbraně, zbroje, nástroje, předměty apod. a vyslali za neustálého krytí svého neudatnějšího člena(y) pro předměty potřebné ke splnění scénáře (tzn. třeba klíče k autu, benzín do něho, nové zbraně, munici atd.). Zombie samozřejmě vymýšlí kdejaké kulišárny, aby jim v tomto cíly zabránily.

Uvedu příklad, hráli jsme hru s Billym, Johnnym, Sally a Jenny a měli jsme ubránit panské sídlo na náměstí. Johnny pobíhal polovinu hry po městě Woodinvale jako smyslů zbavený a mlátil všechny zombie hlava nehlava basebalkou (zřejmě mu zombie pokazili jeho triumf ve fotbale na školním hřišti). Na hřišti byla přítomna také Sally, která po prvním výskytu zombie utekla ke svému příteli Billymu. Ten se nejspíš pod tíhou všech událostí nervově složil a jediné na co se zmohl, bylo škemrání o sex se Sally. Ta mu vyhověla - dvakrát za sebou (chápej, dvě kola nemohl Billy ani Sally dělat žádné jiné akce). To se ukázalo pravděpodobně jako stěžejní okamžik hry, protože zombie tuto dvojici mezitím obklíčily a donutily je se rozdělit. Billymu to pravděpodobně se Sally nestačilo a tak se vydal se staženými kaťaty za svojí tajnou láskou Jenny. Ta na farmě mezitím marně hledala skrýš svěho otce Stye, kde měl uschovanou brokovnici. Při svém hledání ji zaskočila horda zombií a i přes zastrašující vrčení jejího věrného kokršpaněla Betsy ji zombie nakonec infikovaly. V okamžiku, kdyk ní Billy doběhl již byla nelítostným mozkožroutem a Billymu ukázkově předvedla, že nevěra se nevyplácí... Osamocená Sally a quarterback Johnny sice hrdinně odolávali utahující se smyčce zombií, přes jejich početní výhodu ale již neměli žádnou šanci...

Jiná hra se zase nesla v duchu násosky šerifa Andersona (Billyho otce), který chtěl, značně posilněn alkoholem (chápej, posilněn byl skutečný hráč za postavu), vyrazit vstříc krvežíznivým zombiích s klíčema od auta v ruce, že prý je tím umlátí (v Andersonovic rodině je cosi prohnilého). Podporovala ho neméně "úspěšná" Jenny, která vybavena motorovkou vyrazila namistrovaně na pomoc šerifovi, přičemž při prvním nastartování se jí motorovka zadřela, takže nakonec byla ráda, že její věrný pes Betsy byl opět poblíž... Nakonec však hrdinové tuto hru vyhráli a odjeli autem pryč z města. Jak se jim to s ožralým Andersonem povedlo, to nikdo dodnes nechápe...

Hra se zatím zdá být poměrně vyrovnaná za obě strany (samozřejmě to trochu závisí i na zvoleném scénáři a nalosování karet). Rozšíření LNoE: Growing Hunger navíc obsahuje další volitelná pravidla a systém jejich vybalancování, která jsou z části použitelná i pokud toto rozšíření nevlastníš (rozhodně ale doporučuji pořídit včetně LNoE: Survival of the Fittest).

Hru Zombies!!! jsem nehrál, ale samozřejmě jsem se o ni, díky tématu, zajímal. Přečtené recenze tady na ZH i na BGG ve mě však navodily pocit, že oproti LNoE by to byl krok zpět.

20.11.2011 12:49:13 | Upraveno autorem (porovnej)

nádhera
a jeden názor za Zombies. Ďakujem Saiwer

20.11.2011 14:12:10

Zombies!!!
Jak píše saiwer Zombies!!! je proti LNoE určitě krok zpět. Já spíš špekuluji, jestli je LNoE proti Zombies!!! dostatečně velký krok kupředu :)
Každopádně obě hry jsou o ohromné porci náhody, ale Zombies!!! bych proti LNoE upřednostnil pouze při hře s naprostými nehráči.

20.11.2011 14:59:11

re
Vidím to úplně stejně, jako přední zombie expert Panzer ;-)

Jen bych ještě doplnil, že tahle hra hrozně získává, pokud hraješ se skupinou, která je schopná aspoň jednoduchého role-playingu. Je to obrovsky cítit, když místo "hodím na pohyb, dojdu sem, hledám" "Zkusím se svým vyděšeným quterbackem doběhnout do tělocvičny a porozhlédnout se se tam po něčem, co by mohlo ty stvůry poslat zpátky do pekla"

21.11.2011 13:42:13 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Gizmos v anglictine
Gizmos v anglictine
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 11 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas