Last Night on Earth: The Zombie Game

xxxxxxxxoo hodnoceno 74x (Seznam vlastníků)

Last Night on Earth: The Zombie Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Horror, Současnost, Zombie
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Flying Frog Productions
Autoři: Jason C. Hill
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

House rules

Možná se Vám to už někdy stalo, ale já občas mám potřebu hru trochu přizpůsobit svojí představě (trochu poladit), proto tato diskuze. Začal bych "zhasnutými světly". Jak to vnímáte jako strategický prvek? Popravdě, mě zhasnutá světla, coby hrdinu, moc nebolí, tak zvažuju úpravu :"Hrdina nemůže v prostoru se zhasnutými světly prohledávat". Další záležitostí je souboj - nechápu, proč při útoku hrdinů na zombií musí hrdina bojovat s každou zombií (a to i když je na stejném políčku "parťák"). Proto další úprava je v souboji více hrdinů proti zombií: "hrdiny poskládám na pole se zombií a pak si je mezi sebe rozhodíme(tzn. já si beru ty 2 vlevo a ty toho 1 vpravo)." Co vy na to?
25.7.2010 20:11:56

House rules
Je síce pravda, že "Lights out" (Zhasnuté svetlá) častokrát hrdinom nijak neprekážajú, ale v určitých situáciach môžu pekne skomplikovať postup. Navyše si zombie-hráč vyberá, v ktorej konkrétnej budove svetlá zhasnú narozdiel od napr. "Taken over" kde sa budova hádže náhodne.
A to že musí hrdina počas svojho ťahu bojovať so všetkými zombíkmi na poli, na ktoré dobrovoľne vliezol alebo na ňom zostal podľa mňa úplne sedí s béčkovou filmovou atmosférou hry. Je to ten typ hrdinu, ktorý vo filme dáva hlášky ako "Nebojte sa, zvládnem ich všetkých!" alebo "Utečte, ja ich zatiaľ zdržím!".

26.7.2010 09:06:49

Yuri
Já chápu, že se v tom dají najít souvislosti, ale jde mi o to vybalancovat herní mechanismy a ne je omlouvat. Ono už přeci jenom "pár" FAQ k této hře vzniklo, což naznačuje, že určité rezervy kluci z Flying Frog mají ;) (pozn. nic ve zlém). Zrovna téma "zhasnutých světel" bylo několikrát diskutované na BGG, kde někteří uživatelé také nechápali výhodu pro zombie. Jasně "občas" se to může hodit, ale já se s tím "občas" ještě nesetkal. Tak co Yuri, přiznej se, jaké úpravy v pravidlech máte vy? ;)

27.7.2010 14:11:57

zhasnutá světla
Také se přiznávám, že jsem zatím ve hře nenarazil na situaci, kdy by to mělo nějaký zásadní vliv, že je v nějakém baráku zhasnuto. Co si pamatuju, tak to hrdinům nikdy zas tak nevadilo ...

28.7.2010 08:25:02

Deskovec
Jediná úprava pravidiel ktorú používame je, že ak pri hádzaní náhodnej budovy hodí hráč 1 alebo 6 (čiže vyberá zombie alebo hrdinovia), tak si hráč nevyberá rovno konkrétnu budovu ale vyberá len kvadrant a následne sa ešte hádže na budovu v ňom. (Najprv sme to tak hrali omylom, ale potom sme to už nechali tak.)

Hra je tak silno závislá na náhode, že akékoľvek snahy o "balancovanie" mechanizmov mi prišli zbytočné (a to sa vcelku rád hrabem v mechanizmoch a vymýšľam si house-rules). Pri hraní tejto hry skrátka nikto nič nerieši a ide len o čistú zábavu.

A v poslednej hre sa nám stalo, že kvôli zhasnutým svetlám v budove nemohol hrdina prebehnúť k poslednému plague-carrierovi a odpáliť ho dynamitom. Našťastie jeden z hrdinov použil event kartu (At last...) na zrušenie Lights out. Každopádne uznávam že je to jedna zo slabších kariet zombie-hráča a jej použitie je čisto situačné.

28.7.2010 15:41:16

Lights out
nejzakernejsi jsou Lights out ve vetsich budovach (nemocnice napr.)... a nejvetsi svinstvo je pokud to zahrajes na Mansion

9.12.2010 21:39:02

Vybíráme z Bazaru

Resident evil 2 + expanze
Resident evil 2 + expanze
Akt. cena: 3600 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas