nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Krysí válka

Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Albi
Blue Orange Games
Autoři: Seiji Kanai
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Tento popis ještě nebyl definitivně schválen. Pokud chcete, můžete zkusit navrhnout vhodnější verzi, která by lépe odpovídala ideálnímu popisu.

Skotská vysočina, 13. století: krysí válka mezi Eidamáky a Hermelíny se táhne již od nepaměti a vznikla údajně proto, že princ Plesnivec urazil princeznu Eidamínu, když jí na bále při tanci šlápl na ocas. Od té doby mezi oběma rody zuří naprosto vyrovnaná válka. Jelikož mají stejně silná vojska, vítězství na stranu jednoho z rodů může zvrátit pouze skvělý stratég a chrabrý vojevůdce. Dokážeš přelstít svého protivníka a získat tak vítězství pro svého pána? Vzhůru do boje! 

Eidamáci jsou divoké krysy, pověstné svou obratností v boji, tak mimořádným vzrůstem. Do bitvy nosí modrou barvu. Hermelínové jsou krysy na úrovni, proslulé svou posedlostí šperky a hromaděním bohatství. Do bitvy nosí červenou barvu. Soupeřící klany se připravují k závěrečné bitvě. Ačkoli souboj většinou vyhraje ta nejsilnější krysa, mazaný taktik použije speciální schopnost každé krysy tak, aby zvrátil průběh bitvy. Dokážete dovést svůj klan k vítězství a zmocnit se vlády nad královstvím?

Příprava hry

Každý hráč si vezme ze sady 8 karet stejné barvy.

Průběh hry

Hráči vyberou každý tajně jednu kartu z ruky a poté je oba zároveň otočí. Následně hráči porovnají sílu zahraných karet. Každá karta má svou hodnotu síly a speciální schopnost, které určí, kdo se stane vítězem kola. Po vyhdnocení následuje další kolo.

Konec hry

Hra končí ve chvíli, kdy jeden hráč vyhraje 4 kola. Klan tohoto hráče vyhrál rozhodující bitvu.

Shrnutí

Krátká a svižná karetní mikro hra.

Autor: koumes731

Další názvy této společenské hry

  • BraveRats