Kmotr: Impérium Corleonů

xxxxxxxxoo hodnoceno 114x (Seznam vlastníků)

Kmotr: Impérium Corleonů - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Mafie
Herní kategorie: desková hra, strategická, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Eric M. Lang
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Ahojte,
Na Youtube sa uz objavili prve videa z hrania ....zatial to nieje uplne to co som si predstavoval ale citim tam to atmosferu mafie ...ako to vidite zatial vy ?
27.6.2017 22:17:33

Prvni dojem
Sjel jsem skoro celý ten tabletop showdown a líbí se mi to hodně. Já už mám doma worker placementů docela dost, tak doufám, že to pořídí někdo v mém okolí :)

27.6.2017 22:50:49

První dojem
Tak jsem včera pročetl pravidla a moc se mi to líbí - hlavně téma, grafika, ale i maličkosti typu "využití řeky Hudson". Ano vypadá to na fajnový worker placement. Jen mi uniká jedna pointa, proč je tam tolik různých postav (figurek) rodiny, když mají všechny stejný efekt. Ať postavíš dona, konsiliéra, nebo následovníka, žádný rozdíl v herních principech u nich není. Vše jsou to jen figurka první, druhá a třetí. Mohli tam aspoň třeba zakomponovat rozdílné hodnoty postav pro potřeby "válek o území". Don mohl mít sílu 3, Konsiliér síla 2, Následovník a gangster síla 1.
Jak to vidíte Vy?

6.10.2017 12:51:28 | Upraveno autorem (porovnej)

První dojem
Poštěstilo se mi najít v jedné Brněnské čajovně úplně novou hru, ještě nerozbalenou. Takže se mi poštěstilo nahlédnout a udělat jim tam takový unboxing. Bohužel jsme seděli s přáteli u malého stolu a čajovna byla celkem namlácená, takže jsme nemohli zahrát.

Ale jako velký fanoušek Kmotra (a mafiánek celkově) musím říct, že je to opravdu nádherná hra. To prostředí, figurky, všechno je nádherně provedené a už se těším, až si hru zajedu zahrát, videa s gameplay totiž slibují hodně kvalitní zábavu :)

Osobně jsem nedávno hrál Zeměplochu, která podle mne funguje na podobných základech (placement, zabíjení, úkoly bokem), ale tohle bude podle mne mnohem menší nuda, já osobně bych si Zeměplochu asi nekoupil :)

9.10.2017 09:28:41

Super
Odehráno ve dvou hráčích a fakt pěkný WP. Hrací doba odpovídá 90. minutám. Figurky vypadají úžasně a insert je také parádní. Vše má své místo. Na tah se nečeká a jde cítit atmosféra a napětí až do konce, kdy otevřete kovový kufříček a jde se počítat. Za mě určitě doporučuji.

10.10.2017 16:51:29

První dojem
Ahoj, tak jsem odehrála s rodinou první hru a.. jako vypadá to dobře, jen.. jak se vám zdají napsaná pravidla? Mně přijde, že některé věci tam dost dobře nejsou vysvětleny (anebo jsem úplný blbec, který ho nepochopil, něco, i to je možné).

14.10.2017 15:37:08

Dojmy
Ešte som to nehral, no z toho čo som videl na videách mi to príde ako priemerná no predražená hra, ktorá získava body za to, že ťaží zo známej predlohy.

14.10.2017 22:18:26

Ako hrať?
Ahojte asi som úplne mimo ale pravidla sk neviem dať nejak dokopy absolútne netuším ako začať prosím pomooooc

10.3.2018 21:32:59

Niksa
Kousek vlevo máš odrážku video.
Je tam let´s play od Deskofobie,třeba to pomůže.

10.3.2018 21:36:29

:)
Bol som predbehnutý, kým som kopíroval link :D

http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/kmotr-imperium-corleonu-5778/videa/4242/#content

10.3.2018 21:38:00

dojmy
S dovolenim znovu uvedu svuj prispevek z jine diskuse, snad mne neukamenujete...

Lakalo mne tema, libil se mi herni material, ale hra mi prisla naprosto prumerna a nic extra zajimaveho jsem na ni nenasel. Mozna je to o tom, ze jsem se moc tesil a mel velka ocekavani, ale proste to pro mne nejak nefungovalo.

Taky mi prislo skoda, ze mne to nutilo na zacatku tridit figurky do jednotlivych fazi, ale nakonec to bylo vlastne uplne jedno, protoze vsechny jsou to proste "kruhove zetony" bez zvlastniho vyznamu. Taktez plechove krabicky mi prisly jako dobry napad, ale pro manipulaci s kartami mi to prislo desne neprakticky - ale tohle je mozna muj problem, ze mam obe ruce levy.

Kdyby ta hra stala tretinu (treba i s nejakejma drevenejma jednotnejma figurkama), tak bych to asi tak neprozival, ale takhle mi to prislo fakt slaby.

Ale treba je to vazne velkym ocekavanim, mozna az se odhodlam priste a nebudu nic cekat, bude to v pohode ;).

22.3.2018 00:46:13

dojmy
ja to mam presne naopak. Nic jsem o tom nevedel, kamos to donesl, ze si to musime zahrat, ze je to KMOTR!!! Byl jsem skepticky, jen navonana krabice co tezi z licence, rikal jsem si. Pak jsem to zahral a moc se i to libilo. Zahral jsem to podruhe, potreti a prislo mi to cim dal lepsi. Kazda hra je jina diky random setupu, kazda hra je jina, protoze chodi jine zakazky a je treba se prizpusobit.
Co se mi na tom ale libi snad uplne nejvic je, ze si to s chuti zahraji zkusenejsi hraci a pritom i mudlove to zvladnou a neutikaji znechucene v pulce pravidel od stolu. Je to takove pekne univerzalni. Hardcore eurari v tom sice uvidi az prilis nahody, ale me to neva, dava to vetsi sanci na vyhru nezkusenym spoluhracum.

Kdo ma moznost vyuzit kuryra z USA (rodina, sluzebky, sluzebky kolegu atp), doporucuju koupit eng verzi, pri dnesnim kurzu tam vyjde na polovinu co u nas - https://www.amazon.com/gp/product/B06XH33R7M. A toho englickeho textu je tam minimum a po par hrach to stejne znate nazpamet (10 ruznych zakazek a mozna 10 spojencu, zbytek ma jen obrazky).

Co mi vadi: cena kazdopadne, to BF prestrelil. Kdyz uz to stoji tolik, mohly byt na zakazkach ruzne obrazky, ne vzdycky don. je jich tam 10 ruznych, takovy problem by to imho nebyl. Kvalita karet mohla byt taky lepsi, ale to uz je jenom takova hnidopisina nakonec ;)

22.3.2018 12:29:40

lacko
S cenou přestřelil tak maximálně CMON a jeho MSRP 80$
___
redaktor Deskofobie

22.3.2018 12:35:37

Yedle
No jo, jedna vec je MSRP, druha ze se realne prodava na amazonu skoro za polovic. A nevim, jaky byl pred vanoci kurz, ale dneska je 80 babek cca 1650 Kc, a MSRP Blackfiru je 2199. Takze jestli je 80 babek prestrelenych, pak je 2199 uz nekde na obezne draze Marsu.

25.3.2018 21:52:26

Dobré knihy
už to bouchají za 1529 kč............ i když mají třeba minimální marži ,tak něco mají .

25.3.2018 23:08:05

lacko
I kdyby byl pred vanoci dolar za pet korun, tak bf od cmon tu hru koupili cca pred rokem. Ale to je fuk. Hra je velmi dobra, na svou cenu graficky slaba, figurky zbytecne. Ano, nemusela se jmenovat kmotr ale new yorkska mafie a mohla stat klidne 40$.
___
redaktor Deskofobie

26.3.2018 08:33:56

Yedle
S tim vsim souhlasim.

A k tem cenam: CMON to prestrelil a BF to prestrelil este o 10% vic (kurz pred rokem ~25). Na tom se shodnem?

26.3.2018 09:22:00

Vybíráme z Bazaru

Scythe(CZ) + Nová setkání(CZ)
Scythe(CZ) + Nová setkání(CZ)
Akt. cena: 1050 Kč
Končí za: 8 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas