nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Kleine Fotosafari

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 6 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: karetní hra, dětská hra
Čeština:
Vydavatelé: Abacus Spiele
Autoři: Tanja Triminek
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Z landroveru v africké buši vyskákala skupinka lovců beze zbraní - fotografů snažících se pořídit co nejlepší záběry skupinek divokých zvířat. Každý má ovšem jiné požadavky:
"Já bych potřeboval 2 slony, zebru a žirafu"
"Ne, ne, já potřebuji čtyři slony v řadě vedle sebe", ozval se druhý fotograf.

"Ale pánové", ozval se další, "necpěte mi do záběru pořád ty slony, já chci 2 zebry mezi žirafami a na kraj ještě lva!"

Takhle nějak se budete cítit při této jednoduché karetní hře se zvířátky. Budete představovat fotografa a snažit se vyfotit zvířátka podle předem vybraných předloh.

Příprava hry:
Hra obsahuje 24 karet zvířat a 48 předloh k fotografiím. Karty zvířat se zamíchají a 12 se rozloží na stole do kruhu tak, aby hlavy zvířat směřovaly ke středu kruhu. Zbývající karty jsou uprostřed kruhu a jedna se otočí lícem nahoru. Je to společný dobírací/výměnný balíček.
Karty předloh se roztřídí podle počtu zvířat (trojice, čtveřice a pětice) na 3 zamíchané hromádky. Každý hráč si vezme 1 předlohu z trojic a hra může začít.

Průběh hry:
Hráči se snaží postupně splnit tyto fotografie: 4 trojice, 3 čtveřice a nakonec 2 pětice. Podle předlohy v ruce se pokouší naaranžovat zvířátka v kruhu v přesném pořadí. Např. slon, zebra, žirafa. Pokud se mu to podaří, splněnou fotku si odloží bokem a dobere si další. Každý ovšem potřebuje zvířata v jiném pořadí a tak přesunů je nepočítaně. Ve dvou hráčích je splnění předloh rozhodně snažší než ve čtyřech.
Pozici zvířat lze měnit pouze dvěma způsoby: vyměníte pozice 2 sousedních zvířat nebo vyměníte zvíře z kruhu se zvířetem na dobíracím balíčku uprostřed. Lze také horní kartu zvířete z balíčku dát dospod a otočit novou.

Konec hry:
Hra končí tehdy, když některý hráč jako první pořídil všech 9 fotografií.

Pro koho hra je: určitě pro rodiny s malými dětmi, ale ani větší děti a dospělí se nudit nebudou.

Autor: Elis