nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Kingpin

Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 15 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: není
Vydavatelé: Kuźnia Gier
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

"Ve městě zuří válka dvou mafiánských gangů. Přestřelky jsou na denním pořádku. Boj probíhá jak o samotné město, tak o holý život samotných kingpinů - bossů jednotlivých gangů."

Úvod

Kingpin je taktická desková hra pro dva hráče. Každý hráč si na začátku hry vybere jednu mafii, kterou bude ovládat. Ve hře jsou na výběr tři mafie - Ruská, Italská a Yakuza. Každá nich má 8 odlišných gangsterů s různými vlastnostmi, kterým je potřeba přizpůsobit taktiku hry.

Průběh hry

Hra probíhá v jednotlivých tazích (tak jako například šachy) na hrací hrací ploše se čtvercovými poli (4x6 polí). Hráč může v jednom tahu provést jednu akci - buť pohyb, nebo útok. Pohyb slouží k vkládání nových karet gangsterů do hry a přesunu či pootočení stávajících karet, zatímco útok slouží k napadání soupeře a likvidaci jeho gangsterů. Útok lze provést buď zahájením přestřelky, nebo provedením přepadu. Jedné přestřelky se neúčastní pouze útočník a napadený, ale také všichni sousedící gangsteři. To umožňuje plánovat útoky i na silnější gangstery s dobrou obranou a odolností.

Gangsteři v podobě čtvercových karet obsahují indikaci o počtu životů a poté na zbývajících třech stranách ikony popisující jejich sílu střelby, sílu přepadu, obranu či podporu. Někteří z gangsterů jsou snipeři, což dělá hru ještě zajímavější.

Konec hry

Konec hry nastává hned v několika případech:

  • hráči dojde limit 25 akcí
  • hráč získá kontrolu nad oblastní nikoho
  • hráč zlikviduje soupeřova kingpina
  • hráč zlikviduje všechny nepřátelské gangstery

Autor: ondras28