nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Kakuzu

Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: logická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Gigamic
Autoři: Bruno Stefanini
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Popis hry

Kakuzu je společenská hra až pro čtyři hráče, vycházející z oblíbeného číselného hlavolamu Sudoku.

Hra obsahuje dřevěnou hrací desku s 81 otvory, 20 oboustraných listů zadání, 81 černých plastových žetonků a 10 plastových žetonů s čísly od 0 do 9. Ty jsou umístěné v plátěném sáčku.

Průběh hry

Na začátku hry se všechny otvory hrací desky zakryjí žetonky a vloží se zadání. Poté postupně hráči odebírají po jednom žetonku, dokud jich není odstraněno devět. Tyto se dají stranou do krabice a hra může začít.

Hráč na tahu si vylosuje z plátěného sáčku žeton s číslem. Poté odebere z hrací desky jeden žetonek s tím, že se samozřejmě snaží odebrat  žetonek zakrývající odpovídající číslo. Když se mu to podaří, žetonek si ponechá a losuje ze sáčku další číslo (to první se do sáčku nevrací). Takto pokračuje dokud je úspěšný, nebo dokud si ze sáčku nevylosuje nulu a nebo neodkryje jiné číslo, než vylosované. V případě, že si vylosuje nulu, jeho tah končí. Všechny doposud vylosované žetony s čísly vrátí do sáčku a ten předá hráči po levici, který se tím dostává na tah. V případě, že odkryje jiné než vylosované číslo, jeho tah také končí. Kromě sáčku s žetony s čísly, předá hráči po levici také posledně odkrytý žetonek.

Vítězství připadne hráči, který během hry nastřádal nejvíce žetonků.

Autor: Jedudedek