Jaipur - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Sébastien Pauchon
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaipur z ciny

Ahoj, vsiml sem si ze se v aukcich prodavaji kopie z ciny. Chybi tam insert, zetonky jsou mensi a nejsou tam Cz ani EN pravidla.

Da se nekde jeste sehnat original? Jinak asi koupim tohodle cinana na ebay.
12.3.2018 14:29:00 | Upraveno autorem (porovnej)

bral bych
pokud by jsi objednal, tak se přidám

12.3.2018 14:56:27

sorry jako

a myslíte si, že je tohle OK ?

12.3.2018 15:17:54

Joe

Hmmm
Veeeľké osie hniezdo... 3...2....1.......

12.3.2018 15:32:33

Pozor
Beru to jako výrazný upozornění, komu se v bazaru vyhnout.
Kupování padělaných kopií jen podporuje černý trh s hrami, které celé hobby podkopává. Je to samozřejmě morálně problematické, ale ani ekonomicky to nedává smysl.

Všiml jsem si, že se tím zahraniční média začala hodně zabývat, protože se zdá, že čínské padělky citelně snižují zisky vydavatelům a tvůrcům her. Upozorněme, že padělatel nemá s výrobou hry náklady, navíc většinou prodává na horších materiálech. Cenu tedy může výrazně stáhnout dolů.
Pokud se však na tuto pochybnou nabídku chytíte, fakticky tím podporujete zloděje, ale v konečném důsledku to může vést k tomu, že poškozený vydavatel nové hry prostě dělat nebude. Osobně bych taky nechtěl vynaložit finance na vývoj (design, testování, ilustrace a grafika), aby to pak někdo okopíroval (většinou jde skutečně o skeny karet a komponent, někdy se dokonce kopírují i plastové figurky) a prodával s vlastním ziskem.
---
Autor hry Velryby ničí svět

12.3.2018 16:46:20

nevidím to tak černobíle a vysvětlím to
já to vidím takhle - za poslední rok jsem koupil asi 100 deskovek, 80 přímo z obchodů, 20 tady na bazaru (kdyby nebyl bazar, tak bych je koupil přímo od výrobce a taky by měl asi větší zisk - je to v pohodě, nebo nemám kupovat ani bazarové hry?)... Jaipur je menší karetka za kterou bych prostě 600 Kč nikdy nedal, když se mi bude ale líbit, tak si koupím případně další hry od autora nebo vydavatelství a samozřejmě originál...
je to nekonečná diskuse, jako třeba s mp3 nebo nelegálním stahováním filmů - viděl jsem zajímavou studii, kdy zjistli, že řada fanoušků filmů, která nelegálně stahuje filmy přes internet (se o filmy vážne zajíma) a nakonec chodí i do kina mnohem častěji než běžný televizní konzument, který je líný i cokoliv stáhnout... já jsem si jistý, že tento efektu u mě funguje i s deskovkami...

12.3.2018 17:59:35

iwen
Jen rychlá odpověď - problém není s bazarovým prodejem, ale s prodejem padělků. Bazar rozděluje pořizovací cenu mezi větší množství zákazníků, přičemž největší díl většinou zaplatí poslední v řadě. Nic nelegálního a vydavatel z toho má alespoň něco. Jde o zcela jinou situaci.

Porovnávání digitálního pirátství s kupováním od podvodníků je zvláštní.
Navíc ten efekt může být opačný - čínská kopie může leckoho odradit, protože kvalita občas bývá tristní. A největší problém je, že mnohdy nezjistíš, že kupuješ padělek. Tohle bylo třeba vidět u padělaných kopií Pandemic Legacy, který obsahoval řadu chyb a nezkušené oko nepoznalo, že jde o padělek. Osobně bych si pak od daného výrobce asi nic nekoupil, i kdyby to vlastně nebyla vůbec jeho vina.
---
Autor hry Velryby ničí svět

12.3.2018 18:20:49

Re
Me se akorat nelibi prodej padelku, protoze hraci kupuji kopii v domeni ze je to original... Jinak toho jaipuru je plna ebay v soucasne dobe.

Je rozdil mezi homemade a koupi kopii? Myslim, ze ne.

12.3.2018 19:46:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Me to teda hlava taky nebere
Pokud hra neni OOP proc kupovat padelek nebo vyrabet homemade?

Bavime se tady o 500-600 Kc, ne? Dyt to clovek s prehledem da v patek v hospode za par piv a hamburger :).

To vam stoji za to kupovat nejakou ojebanou cinskou kopii a usetrit na tom 2 kila?

Wtf?

Ps.: ocekavam protireakce ze alkohol nepijete a jste vegani :D

12.3.2018 20:21:30

Beholder
když ušetřím 400 na Jaipuru, zbude mi na pořádnýho burgra a ukončím veganskou dietu :-)

12.3.2018 20:28:20

re
TAk za 400 to bude mega burger a Beholderovi zbyde i na pivo :P

12.3.2018 20:38:16

Vybíráme z Bazaru

Marvel champions Storm Hero pack
Marvel champions Storm Hero pack
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas