nepřihlášený

přihlásit

registrovat

IQ Puzzle

Počet hráčů: 1 - 1
Doporučený věk: od 6 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: logická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: MindOK
Smart games
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2003
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

IQ Puzzle je hra pro 1 hráče, jde o zajímavý hlavolam pro děti i dospělé. Na 72 2D a 29 3D rébusech si můžete otestovat vaši prostorovou představivost. V malé cestovní krabičce se skrývá 12 barevných dílků z kuliček, barevný cizojazyčný návod se zadáními rébusů a krátký český návod (bez zadání).

Příprava hry

Otevřete krabičku, vysypete všechny dílky, které si necháte na stole. Pokud si lámete hlavu někde na cestách, tak si dílky ponecháte ve víčku otevřené krabičky.

2D rébusy

Úroveň náročnosti je je dána tím, kolik dílků je třeba umístit. V návodu si vyberete zadání a podle něj umístíte první dílky, vaším úkolem je pak ty zbývající doplnit. Zadání obsahuje 5 úrovní náročnosti (Starter, Junior, Expert, Master a Wizard), ty první Starter jsou určeny hlavně malým dětem, které si mají vyzkoušet princip hry. S vyšší úrovní stoupá i náročnost a v poslední kategorii Wizard je už dno krabičky skoro prázdné a musíte doplnit 9 zbývajících dílků.

Ovšem pozor - kombinací je více a návod neobsahuje řešení!

3D rébusy

K těmto rébusům je určena zadní strana krabičky. Je na ní čtvercový plán pro pyramidu o základně 5x5 kuliček. Pokud se vám bude dařit, vyroste vám před očima barevná pyramida. Vyberete si zadání (jsou přehledně zobrazena) a podle něj umístíte základy pyramidy. Opět je tu 5 úrovní náročnosti, od doplnění 1 dílku v kategorii Starter až po doplnění 8,9 či dokonce 10 dílků v nejtěžší kategorii Wizard. Pyramidu ale zdaleka nestavíte vždy po patrech, v zadáních jsou různé díry, dílky totiž umisťujete nejen horizontálně, ale i vertikálně a všelijak se proplétají.

Ani u těchto 3D rébusů nenajdete v návodu řešení.

Konec hry

Hra končí, až vyřešíte všech 101 rébusů. Ovšem nemusíte je řešit všechny najednou :)

Autor: Elis

Další názvy této společenské hry

  • IQ Puzzler