Hra o trůny: Karetní hra (druhá edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 218x (Seznam vlastníků)

Hra o trůny: Karetní hra (druhá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Eric M. Lang
Nate French
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Počet core setů - aktuálně

Ahoj, chci se zeptat, jestli je i s aktuálně vydanými rozšířeními v CZ nutné kupovat více základních sad? Vím, že dřív se hovořilo o "nutnosti" koupit alespoň dvě. Zatím mám jednu, hra se mi moc líbí a chci něco dokoupit. Z principu se mi nechce kupovat dvakrát to samé. Dál bych se chtěl zeptat, jestli jsou i karty z rozšíření zajímavé, jestli se tvůrci nevyřádili hned v základu a nedochází jím nápady. Díky
20.8.2016 08:42:06

Počet core setů
Záleží jak chceš hrát. Na domácí hraní by asi 2 core sety stačily. Pokud chceš sem tam i na turnaj, tak 3 core sety jsou nutnost. V core setu je dost karet jen jednou a některé z nich opravdu potřebuješ 3x.

Ad rozšíření: to se nemusíš bát. Před druhou edicí byla první a před ní ještě CCG kde těch karet vyšlo mnohokrát víc, takže nápadů je spousta a zatím spíš karty schází než že by vycházely karty, které nemají využití (samozřejmě sem tam je něco slabšího, ale jinak se celkově spíš napjatě čeká na další rozšíření)

20.8.2016 09:14:11

Počet core setů
Moc díky. Turnaje určitě ne - jenom domácí hraní :) Jestli se ale nepletu, tak už při nákupu dvou core setů budu mít spoustu karet zbytečně navíc a nevyužiju je, nebo se pletu?

20.8.2016 09:16:53

rozšírenia
Recenzie a rozbory kariet z jednotlivých rozšírení nájdeš na fajn blogu -
https://hraotrunylcg.wordpress.com/

20.8.2016 12:35:38

core sety
Záleží, jak moc chceš do karet investovat. Samozřejmě druhá základní sada ty tvoje možnosti ohromně rozšíří. Třetí už tolik ne, protože zdaleka ne všechny karty potřebuješ ve třech kopiích. To už opravdu platí spíš pro to turnajové hraní, tady už je lepší jít do rozšíření. Jinak těch nadbytečných karet tolik mít nebudeš, naopak ty neutrální (cesty, jedy, mlíka) se ti hodí i do více balíčků.

Rozšíření přinášejí rozhodně zajímavé karty, tady nápady rozhodně nedošly.

Jinak pokud hru opravdu chcete hrát hru hlavně doma, skočil bych do deluxe expanzí, kde je karet spousta, zaměřené jsou zejména na jeden rod, a všechny ve třech kopiích. Zatím jsou jen Starkové, ale v nejbližší době (2 - 3 měsíce odhadem) by měli být Lannisteři. Potom budeš mít hned několik možností, jak tyhle rody postavit proti sobě, ale nevýhoda je, že jakýkoliv z nich ti převálcuje ty bez expanzí...

21.8.2016 17:10:36

core sety
Já to právě zatím vidím, že koupím asi všechny expanze, co jsou v CZ, tak nevím, jestli i pak využiju více core setů. Všiml jsem si, že některé postavy jsou i v jiných variantách, tak předpokládám, že i na ně platí limit 3 karet.

21.8.2016 18:53:04

3 sety
Ano, na každou postavu platí limit 3 karet v balíku podle jména. Za mě osobně - druhý core set určitě užiješ, protože Targaryeni se dál točí kolem Dany, Khala, případně draků a Dracarys, Starkové kolem Robba, Baratheoni kolem Melisandry, NH potřebuje Zeď a podobně. S jednou kopií to pak i s rozšířením bude dost skřípat (ale nemusí, pokud to postavíš jiným směrem z toho, co máš. Ty základní taktiky ale zkrátka nebudou ono). Časem to tak možná nebude, ale to spíš až po každé deluxe expanzi a podle toho, jestli nové verze budou lepší těch starších, a to je individuální. Na příkladu Starků - nový Robb není lepší starého, zrovna tak Arya, Catelyn. Třeba Eddard ale starého strčí do kapsy a toho původního jsem od té doby neviděl.

Třetí sada je podle mě v tuhle chvíli pro domácí hraní takřka zbytečnost. Já třeba pro červnový regionál hrál Starky a měl jsem jen 3 karty základu ve třech kopiích (Robb, Zima se blíží, majordomus), a to je turnaj. Kdybych musel, nějak bych to i bez nich zvládnul. Ale to je právě to, že Starkové už mají deluxe.

21.8.2016 20:11:38

core sety
Vypada to, ze se nachazime uplne presne ve stejnem bodu - zakladni set uz prestava stacit (i kdyz nas s pritelkyni zabavil na dost dlouhou dobu, ale s jednou kopii od kazde karty je to proste padni komu padni). Takze rozhodneme pujdeme alternativou 2 core setu a vsech expanzi do budoucna.

Co se napadu a karet tyce, nejlepsi co Ti muzu poradit jesledovat Liboruv blog a cist rezence na nove karty zde:

https://hraotrunylcg.wordpress.com/cyklus-westeros/

Je tam pekny prehled co ktery balicek nabizi a urcite ulehci rozhodovani co koupit a co ne.

25.8.2016 09:52:13

core set
...v tejto chvili naseho hrania mozem povedat, ze uz z prednastavenymi balickami coresetu sa dokazeme dostatocne- rodinne- zahrat.

1.11.2016 22:37:01 | Upraveno autorem (porovnej)

Sety
Nu převážně hrajeme taky ve dvou se ženou a zatím to je tak, že máme dva základy a celé rozšíření z cyklu Západozemí. V podstatě jsme z toho udělali "plnohodnotnou karetku na domácí hraní". Her je hodně, máme rádi různé žánry a LCG o trůnech je náročné - ne tak finančně (ve výsledku 250 za kapitolu není taková hrůza) jako spíše časově - karet je hodně, možností ještě více a skládat balíčky, vymýšlet taktiky atd ukrojí dost času. Deluxe rozšíření k základům jsou také cesta, ale to třeba my osobně pořídíme až později, bo delux starkové a lanisteři by získali obrovskou výhodu proti ostatním bez deluxe rozšíření.

Karetní hra o trůny je rozhodně fajn a i když se člověk úmyslně "ochudí" o nové a nové rozšíření v rámci LCG formátu, pořád je to plnohodnotná karetka ke které si rádi sedneme - otázkou tedy zůstává jak moc času (a možná i peněz) chce člověk investovat do jedné jediné hry. Dva základy a západozemí přinese zábavy více než dost a už to není ten "demoformát" jednoho setu. Až bude více deluxe expanzí tak si odvážím tvrdit, že bude stačit základ a deluxe na plnohodnotnou hru.

12.1.2017 21:58:42

Co je lepší?
Pořád tuto hru zvažujeme a je nám jasné, že pro kvalitní hraní je třeba 2 coresetů. Co mi zkušení hráči poradí k tomu dokoupit tak aby hra zůstala vyrovnaná co se týká jednotlivých rodů? Je lepší jít do deluxe rozšíření nebo je lepší rozšířit rody rovnoměrně koupí 1 řady balíčků. Neplánuju využití pravidla životnosti karet na x let. Co koupím, s tím pak budu hrát pořád. Díky za rady

11.11.2017 12:53:48

jilut
v tom případě doporučuji deluxe. Každý rod už je venku noční hlídka, starkové, lannisteři, do měsíce budou tyrellové. takže bych šel asi touhle cestou

11.11.2017 14:37:08

To nathanael
Díky. V coresetu je ale tuším 8 rodů. Nebudou zbývající čtyři hůře použitelné nebo slabší na tvorbu balíčku?

Jirka

11.11.2017 16:11:12

variabilita
ano, variabilita karet bude menší, ale to neznamená, že by to bylo nehratelné. Zvláště pokud nemáte ambice hrát to turnajově. Deluxe expanze neznamenají lepší karty, ale často jiný přístup rodu - jiná mechanika. Např. Noční hlídka hraje v základu defenzivně. Díky rozšíření tam se dá hrát ofenzivněji, nebo s v kombinaci s divokými. No a navíc 4 cyklus právě bude, takže tak do roka a půl odrotují pro turnaje první dva cykly, takže je pak za pár drobných bude možné odkoupit od hráčů...

11.11.2017 21:34:11

Jilut
Zkušení hráči se mnou možná nebudou souhlasit, ale jako začátečník (odehráno cca 20-30 her) musím konstatovat, že rody v základní sadě nejsou v žádném případě vyrovnané, resp. těžce dominující jsou Lanisteři. Opravdu 4 velmi silné postavy v základu, kdy navíc všechny fungují naprosto samostatně. Hrát proti nim je celkem frustrace - i když pokud chceš ke hře dostat třeba dítě či partnerku, která u toho nechce moc přemýšlet, tak právě Lanisteři by mohli být cestou, aby je hra bavila. Jinak 2 sady jsou asi nutnost i když budeš kupovat rozšíření.

27.11.2017 12:32:53 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Pán Prstenů: Putování po Středozemi + rozšíření
Pán Prstenů: Putování po Středozemi + rozšíření
Akt. cena: 3800 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas