Hra o trůny: Karetní hra (druhá edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 218x (Seznam vlastníků)

Hra o trůny: Karetní hra (druhá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Eric M. Lang
Nate French
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

tož, jaké to je?
2.12.2015 12:56:48

skvělé
Skvělé a musí se to vyzkoušet!

3.12.2015 22:18:04

...
A stačí na takové rekreační hraní jeden core set?

3.12.2015 22:49:27

Jeden Core Set
Si piš. Na domácí hraní stačí v pohodě, jen budeš muset míchat rody. Na jednobarecný deck tam je málo. Pokud si sem tam koupíš nějaký rozšiřující balíček, tak se ti za chvíli i odemkne slušný deck building a jednobarevný balíček máš za chvíli také.

Víc coresetů bych doporučil pro lidi, co chtějí naskočit do turnajového/ligového hraní a už si chtějí poskládat "legální baláíček".

4.12.2015 07:50:09

info
Ďakujeme za info, a máte niekto aj českú verziu? Prosím Vás sú tam nejaké chyby v preklade?

4.12.2015 08:13:26

česká verze
Mám českou verzi. Na chyby je ještě brzo... snad žádné nebudou.
Tohle je důvod, proč hodně lidí dává přednost anglické verzi před českou. Je to škoda. Možná se tohle časem změní až se upraví zodpovědnost českých překladů vůči možným raklamacím. Tohle u nás nyní absolutně nefunguje. Ale to už je do jiné diskuze....

4.12.2015 11:04:49

chyby
Ohledně chyb - vyskytuje se jediná, a to na kartě Dragonstone Port (lokace Baratheonů) - Přístav Dračího kamene. V originále tato karta za kleknutí zlevňuje příští baratheonskou KARTU (stejně jako všechny ostatní rodové "zlevňující lokace"), na české verzi je napsáno, že zlevňuje POSTAVU.

7.12.2015 10:32:11

libor
to je docela blbá chyba, ale pokud bude jediná, tak to přežiju.

7.12.2015 11:12:30

...
Sice je to mala chyba, ale je tam. To si to neumi BF ohlidat? Pak se rozciluji ,kdyz nekdo napise ,aby neco neposrali.

Docela me to odrazuje od koupe, to je takovy styl Do - Do ( dodelej doma) .

7.12.2015 14:41:20

chyby
Kdyby nebyly chyby, nemusely by být errata...
Pokud se jedná o jedinou chybu, tak se BF zastávám, páč si nemyslím, že by FFG samo udělalo celou hru bez chyby...

7.12.2015 15:38:58

...
BF neni schopný udělat hru bez chyb!

7.12.2015 16:57:46

chyby
To ostatně ffg taky ne soudě podle poctu errat u jejich her. Takže si pocitam v tohme ohledu koupi anglické verze moc nepomuzes

7.12.2015 17:48:51

Cestina
Dík za info. Podle me dobra práce. Chyba se stane. Pokud je jedna, tak to je v klidu a považuji to za nadstandard nejen v rámci BF. Zlevňovat budete stejně v 95% případů postavy, takže i bez errat se obejdem.

7.12.2015 18:54:12

tak jak to vypadá stran chyb?
je to v pořádku?

7.1.2016 17:24:06

...
Na jedné lokaci u baratheonů je sleva místo na všechny karty rodu jen na postavy...

Na kartě agendy "věrnost" chybí slovo "loajální".

The Reach je nesprávně přeloženo jako šíje místo Rovina (nemá vliv na hru).

Lady in waiting (až z rozšíření) je pravděpodobně (jen v rámci spojlerů, ještě není potvrzeno) přeložena jako lady v očekávání, vhodnější a přesnější by bylo "Dvorní dáma".

V průvodcí hrou je v definici "plížení" místo "bránící se hráč", "poražený hráč".

To je zatím vše, co jsem na všech fórech pochytil. Takže za mě pohoda. Při hře je nutné si pamatovat/poznamenat jen tu baratheonskou lokaci...

7.1.2016 20:46:42

Kurdt57
Děkuji...to by šlo ;-)

8.1.2016 16:47:25

Chyby
Jen poznámka k The Reach. Nyní to sice vliv nemá, ale buď si jistý, že časem mít bude. Práce s traity je u Agotu docela důležitá. A pokud vím, tak Lady in waiting by snad oficiálně takhle vyjít neměla, ten spoiler byl snad ještě před schválenou oficiální verzí.

8.1.2016 20:08:07

Sije
nie som si isty no myslim, ze uz i teraz to ma vplyv aspon na jednu kartu, uz neviem ktora postava no jej sila sa zvysuje s poctom siji v hre

9.1.2016 09:55:03

Šíje
Zatím to je konsistentní a všechny "Šíje" mají Tyrellové. Prostě The Reach je všude jako Šíje. V budoucnu je možné, že by se šíje mohla objevit jako správně přeložený výraz The Neck u Greyjoyů. Nic ale nebrání tomu přeložit The Neck jako např. Úžina a The Reach nechat šíjí...

Jinak toto prošlo i přes překladatelku knih z této ságy, která si vymyslela české verze názvů... Holt, stane se.

9.1.2016 11:01:10

Šíje
Ano, prošlo to bohužel přes několik kontrol, ale to se stane. Ale spíš bych asi šel cestou errat než mít 2 traity navždy přehozené.

Jinak nevím, proč by The Neck měl být zrovna u Greyjoyů? V první edici byl The Neck neutrální lokace, tuším. Upřímně myslím, že pokud bude The Neck nějak uveden jako trait (což nemusí nastat, zas tak důležitá oblast to není), tak bude spíš neutrální či Starků (kvůli Reedům, kteří tam jsou).

9.1.2016 12:00:22

Greyjoy
Nevím, můj asi mylný předpoklad, že je to "mořské", tak to musí být u Greyjoyů. :)

9.1.2016 19:21:09

Šíje a Věrnost
Tak Greyjoyové o tu oblast vcelku vydatně bojovali, konkrétně Viktarion před královolbou, ale jinak by dotyčná oblast mohla být spjata jak se Starky, tak i Greyjoyi. Je otázka, zda udělat v tuhle chvíli errata pro již 4 karty (Klikatice, Vysoká zahrada, Strážci Šíje a slevová lokace) nebo to nechat a riskovat, že se to provalí třeba za 2 roky u mnohem většího počtu karet, až se Neck případně doopravdy objeví. Pak by se funkčnost hry musela zachovat úmyslným chybným překladem jiného názvu...

Jinak na agendu Věrnost jsem se ještě pro jistotu teď díval a to slovo "loajální" tam má, takže podle mě je ta karta v pořádku.

9.1.2016 20:41:46

dojmy
fajn tak se probraly "chyby" v překladu, ale na to že se vlákno jmenuje "dojmy" jsem se o dojmech na tu hru vůbec nic nedověděl, takže někdo nějaké dojmy?

9.1.2016 22:30:14

Dojmy
Tak tedy k dojmům. Jelikož už první edice byla podle mě nej LCG ohledně mechanismů, tak druhá edice jen napravila některé věci, které v první edici po čase začaly drhnout kvůli velkému cardpoolu a hromadě errat apod. Zatím po core setu, prvním chapter packu a několika spoilerech dalších karet mám ze hry skvělý pocit. FFG hru nežene nijak extrémním tempem, zatím spíše naznačuje možnosti do budoucna a není tu moc OP karet, které by hru kazily. Takže mé dojmy skvělé a rozhodně mi restart příjde jako správná volba.

libor: Greyjoyové sice o tu část usilovali, ale nevím o tom, že by ji nějak dlouhodobě někdy kontrolovali (ale přiznám se, že jsem to teď nikde neověřoval). Mně tam příjde zásadní ta přítomnost Reedů, potomků Prvních lidí, Dětí lesa a dalších, kteří jsou určitým způsobem spojeni se Starky (nebo lépe řečeno se starým světem, který tak nějak mezi rody Starci reprezentují).

9.1.2016 23:56:18

dojmy
Zdravím máme doma dve zakladne škatulky, ale hrame to zatial na jeden rod + neutralne karty, aby sme s aporiadne naučili karty rodov (porušene pravidlo o počte kariet v baličku)Hra sa nám moc páči. Má vela plusov :logika, znovu hratelnost, sutaživost, a vyber kariet plánov(asi čo si mylsím ja najdoležitejšia vec na hre). Nevýhody: nahoda(3 hry po sebe mi neprišli karty na ktore som sa najviac tešil, vždy boli na konci balička.nahoda.), dokupenie dalšej zakladnej sady kvoli kartám (duplikaty atd.), čiže niektore karty su zbytočne lebo ich budem mat 4-12 krat(limit 3 kopie v baličku), a posledne by som vytkol je to že niektore karty sa zamotavaju textom a dosť často sa musi listovat v pravidlach(kde to napokom ani nieje) Celkový dojem asi tak 75 percent,
PS:vlastnýme cca 20 spoločenských hier čiže je to moj osobný nazor ak som nejakeho nadšenca urazil. Skor by som sa priklonil ku kupe: Citadela, alebo GoT-dosková hra druhá edicia.

10.1.2016 03:32:58 | Upraveno autorem (porovnej)

dojmy
Také se omlouvám za to částečné odběhnutí od tématu, ale ten dotaz tady byl...

Můj názor berte s velkou rezervou, protože jsem byl obrovským fanouškem už první edice a u druhé to není jiné. Mám zkušenost s Pánem prstenů, Call of Cthulhu a (hodně okrajově) s Netrunerem a tématikou i zpracováním mám pocit, že tahle je z oněch karetek nejlepší. Největším pozitivem je parádní vyrovnanost rodů - žádný extrémně nevyčnívá, žádný výrazně nezaostává, každý je stylem hry naprosto specifický a unikátní. Základní sada dává fakt plnohodnotnou hru a co se rozšíření týče, tam najdete opravdu plno karet, jejichž text a schopnosti jdou navíc neskutečně věrně ruku v ruce s příběhovou předlohou (Ohař, Renly, Mirri Maz Dura plno dalších...)

Náhoda tam je, té se vyhnout nedá, jsou to karty, ale s rostoucím počtem možností ta náhoda bude klesat.

10.1.2016 10:45:03

Vybíráme z Bazaru

Hra o trůny rozšíření Dornské písky
Hra o trůny rozšíření Dornské písky
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas