Hra o trůny: Karetní hra (druhá edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 218x (Seznam vlastníků)

Hra o trůny: Karetní hra (druhá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Eric M. Lang
Nate French
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Chyby - opravy CZ

...aby to nezapadlo v jiném vláknu, dovoluji si sem postnout info od kolegů-hráčů, pokud někdo něco objeví, nechť sem přidá:


Na jedné lokaci u baratheonů je sleva místo na všechny karty rodu jen na postavy.

The Reach je nesprávně přeloženo jako šíje místo Rovina (nemá vliv na hru).


V průvodcí hrou je v definici "plížení" místo "bránící se hráč", "poražený hráč".

To je zatím vše, co jsem na všech fórech pochytil. Takže za mě pohoda. Při hře je nutné si pamatovat/poznamenat jen tu baratheonskou lokaci...

Superior Claim - Bohatá kořist. Česká verze uvádí, že žetony moci hráč získá poté, co vyhraje mocenskou výzvu o 5 bodů síly jako útočník, v originální verzi stačí vyhrát mocenskou výzvu o 5 bodů síly jakkoliv, tedy i v obraně. Platná je originální verze.
2.2.2016 16:03:18 | Upraveno autorem (porovnej)

Opeava
Karta Věrnost je v poradku (asi jsem se chytil na hoax) a dvorní dáma byla spekulace z nefinalnich verzi... Tak bych to nešířil. Muzes první příspěvek jeste upravit? Dik.

2.2.2016 18:07:43

Kurdt57
dík za upozornění - opraveno

2.2.2016 18:49:05

Rozšíření - lokalizace
kdybyste někdo něco našli v nějakým chapter packu, tak sdělte, prosím.

25.3.2016 16:38:31

chyby - rozšíření
Chyba je na kartě Politická katastrofa (Political Disaster):

CZ text:
Při odhalení: každý hráč si vybere až 2 lokace, které ovládá. Každá nevybraná lokace je ODSTRANĚNA ze hry.

Místo odstraněna (termín jako na Varysovi, který po použití jde mimo hru, tedy ani na jeden z odhazovacích balíčků) by mělo být odhozena (a tím pádem skončit na odhazovacím balíčku)

25.3.2016 21:08:50

libor
dík - a to je všechno? ;-)

26.3.2016 11:09:25

Political Disaster
Z prvních tří jsem si ničeho jiného nevšim a ještě mi došlo, že jsem odpovídal na základě české karty, kterou jsou viděl na netu, ne přímo vytištěnou, protože mi ještě nedorazily, takže mohlo jít o nějakou starší neopravenou verzi. Možná jsem se s odpovědí trochu unáhlil. Až dorazí, potvrdím.

26.3.2016 16:31:22

libor
tak snad to bude ok, jsem zvědavá, jak se BF zadařilo ;-)

26.3.2016 17:39:54

...
Je tam 'odstraněná'...

Jinak aspoň potvrzuji, že dvorní dáma je Dvorní dáma a ne něco jako Lady po havárii. :)

26.3.2016 18:55:20

Nadvláda
V přehledu pravidel strana 29 Fáze nadvlády:

5.1 Fáze nadvlády začíná
Tento krok představuje formální začátek fáze výzev.

fáze nadvlády samozřejmě...

14.4.2016 12:32:53

Ew

Rozsirenie Opravdova ocel (True Steel)
Karta Baratheonu ...Ser Barristan Selmy - chyba tam klucove slovo VEHLAS.
Karta planu ...Jen o vlasek - namiesto urcenia planu ZIMA ma byt LETO.

21.5.2016 09:35:13

deluxe Wolves of the North
Žoldák z rozcestí (Crossroad Sellsword) - jeho určení žoldák by mělo být dle dříve vydaných karet žoldnéř.

21.5.2016 22:46:50

libor
a to je všechno z deluxe, anebo jsi na to jen náhodou narazil? /Kdyby to byla ta první varianta bylo by to skvělý/ ;-)

26.5.2016 16:56:26

deluxe Wolves of the North
Zatím se o ničem jiném neví, nikde jsem na nic jiného nenarazil.

26.5.2016 20:04:20

smečka přežívá/ deluxe vlci severu
Karetní typ "událost" zůstal zcela nepřeložený, takže zde máme originální "event".
Hru to neovlivní, ale je to další příklad chybných a chybějících překladů..

29.5.2016 17:04:49

přehled errat
Na tomto odkazu je připravený článek, který bude zahrnovat všechna errata karet, a to jak vzniklých ze strany FFG pro vybalancování problematických karet, tak chyby vzniklé překladem z ENG do CZ. Zatím jsou všechny opravy neoficiální (ale troufnu si tvrdit, že správné), až se objeví nějaká písemná podoba od Blackfiru, bude vše sjednocena.

Článek bude neustále aktualizován a najdete jej v záložce Pravidla.

https://hraotrunylcg.wordpress.com/2016/05/31/errata-karet/

31.5.2016 12:41:14

libor
Libore, dík. Ty tvoje stránky jsou opravdu vyníkající a hře hodně pomáhají - skvělá práce!

31.5.2016 13:21:05

Brandonuv dar
V originale se karta vztahuje na jakoukoliv kartu Nocni hlidky, v cestine se tam pridalo omezeni na postavu

10.6.2016 23:14:15

Když sem přidáváte errata,
napište, prosím, do názvu jméno karty, které se to týká pomlčka název kapitoly, ať je to přehledné. Např.:


Brandonův dar - Cesta do Zimohradu

11.6.2016 11:41:34

smecka preziva
kosmeticka drobnost

Smecka preziva (udalost) - Vlci Severu

vlevo nahore pod ikonou s cenou je na popisku uvedeno anglicky "event" misto ceskeho "udalost"

7.10.2016 17:23:01

oprava v grafice
Plánuje někdo udělat opravný karty v grafice nebo přelepky? Můžu udělat sken a retuš ale vkládání textu neumím.

5.1.2017 18:49:02 | Upraveno autorem (porovnej)

pro Bf
Nevím, jestli se to tady v té záplavě příspěvků již nediskutovalo, ale co takhle "vyzvat" BF k vydání jednoho balíčku všech karet, které by nahrazovaly ty se špatným překladem? O chybách na jednotlivých kartách se určitě ví a i když by se slušelo to dát zadarmo, určitě spousta lidí by si ten balíček koupila. Ale to by asi chtělo od BF trochu "koule". Každopádně by to bylo parádní gesto, jak si napravit pošramocenou reputaci ohledně překladových kiksů v jiných hrách.

8.3.2017 03:16:53 | Upraveno autorem (porovnej)

Cimm
Uz se to diskutovalo mnohokrat u spousty jejich her s chybama. Udajne to neni mozne, jelikoz ffg tisknou hromadne v danych tiskovych "oknech" a neni moznost tisknout jen par urcitych karet v danem jazyce kdykoliv si bf reknou.

8.3.2017 06:42:41

Beholder
Stačilo by si říct jednou, ne? :D Jako všechno se dá udělat, když se chce - přece po nich nikdo nechce vymyslet lék na rakovinu :)

8.3.2017 10:19:45

Cimm
Tim kdykoliv bylo mysleno mimo tiskove okno. Tzn v dobe kdy se netiskne. Urcite to jde, ale asi by to bylo hodne drahe. Nevim, do toho nevidim, jen pisu co tvrdi bf.

8.3.2017 12:35:22

Dotisk
Celkem by mě zajímalo, jak to je s dotiskem. Když jsou doprodané např. core sety a je třeba nechat udělat dotisky, jestli se tam dávají do nich zase ty chybné karty. Respektive, jak se k tomu staví BF? Např. u Settlerů, když vyšla errata, tak to Rexíci promítli do karet a vyšlo opravené vydání. Takže já mám původní tisk a errata musím hold brát v potaz, známý koupil o něco později a už má do svých karet errata zakomponována. Což beru pořád jako vstřícný přístup k hráčům, protože někdo chtěl tu hru vyladit, aby každý dostal domů stoprocentní kvalitu.

8.4.2017 01:41:42 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Studená válka 1945–1989 - insert
Studená válka 1945–1989 - insert
Akt. cena: 240 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas