Hra o Trůny: Desková hra (druhá edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 654x (Seznam vlastníků)

Hra o Trůny: Desková hra (druhá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: strategická, válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Korea Boardgames
Autoři: Christian T. Petersen
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Výměna žetonů moci

S kamarádem jsme přemýšleli o mechanikách hry a jeho napadlo aby se zvýšila interaktivnost hry dovolit výměnu žetonů moci (=power tokens) mezi hráči. Vypadalo by to jednoduše tak, že po domluvě by jeden hráč přendal část svých dostupných žetonů moci z "kupičky mám" na "kupičku nemám" a jiný spoluhráč by provedl opačný proces se svými kupičkami.

Na jednu stranu se to zdá jako zajímavé "opepření" hry a rovněž se to zdá i celkem vybalancované, protože diplomatizovat můžete s jakýmkoliv jiným hráčem.

Na stranu druhou mám z toho vždy takový divný pocit a jde mi to proti srsti.

Mému kamarádovi se to líbí a schvaluje to. Přivedlo nás to ovšem i do situací, kdy jeden hráč držící meč z valyrijské oceli vyhrožoval ostatním hráčům v nevýhodné situaci, že pokud mu nedají své žetony moci (=peníze), tak je sejme. Nebo že všichni hráči dali svůj jeden žeton rodu Greyjoyu, který prakticky neměl v aktuální situaci žádnou šanci na výhru, jen aby přeplatil Baratheona na stupnici poddaných, aby Baratheon v příštím kole nevyhrál.

Jsem jen přehnaná citlivka, nebo je to opravdu špatný nápad?
2.11.2016 19:36:56

Výměna žetonů moci
Dalo by se to do určité míry omezit tím, že se ten předávaný počet žetonů moci vydělí dvěma (zaokrouhlí se to řekněme dolů). Tím se to částečně oslabí a už se pak nedají volně přehazovat ze strany na stranu hromady žetonů...

3.11.2016 18:45:10

Vybíráme z Bazaru

Třípatrový držák karet - 2ks
Třípatrový držák karet - 2ks
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas