Hra o Trůny: Desková hra (druhá edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 654x (Seznam vlastníků)

Hra o Trůny: Desková hra (druhá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: strategická, válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Korea Boardgames
Autoři: Christian T. Petersen
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Vo dvojici...

Je nejaká úprava pravidiel, ktorá umožňuje hru vo dvojici?
1.1.2012 19:30:41

To jde??
Ani nevim...

1.1.2012 20:17:17

ve dvou
to bude asi takova zabava jako hrat ve dvou Diplomacii...

2.1.2012 07:59:39

a co tak single?
Sydo, poradis mi? :D

2.1.2012 08:20:11

Ve 2 potreti...
Ahoj. Tahle hra nas laka vsim - tematem, grafikou, referencemi... Ale pochopitelne aspon tretiho hrace bychom k tomu dostali cca jednou za dva roky

Koumal jsem po delsi dobe zas na geeku varianty pro dva hrace a tahle novota uz mi pripada solidni, jenze tomu vubec nerozumim

http://www.boardgame...variant-doubles

Nenasel by si nekdo tri minutky aby tech par radecicku taky precet a rek jestli je to podle jeho soudu nefunkcni hovadina nebo by to melo cenu zkusit?

Respektive... jestli ten strategicky ramec je dostatecne zajimavy sam o sobe, aby to hratelnostne "utah" i bez ty diplomacie.

Diky moc!

6.11.2012 14:23:08

Polylux1
Ten odkaz je buď neuplný nebo je chyba na mojem iPadu. Ale napíšu tohle...

Jsem docela propagátorem toho, že se lze pobavit u některých her i v menším než plném počtu. Ale zrovna trůny si nedovedu představit ve 2, (možná ani v těch 3). Pro mě je minimum 4 (dejme tomu 90% zážitek) extra zábavné pak v plném počtu (100% zážitek). Jádro té zábavnosti totiž tkví v aliancích a zradách ( a největší adrenalin je v tom, kdo koho zradí dříve).

Nikdy bych si nemyslel, že to budu zrovna já kdo bude propagovat větší počet hráčů u hry a odrazovat od menšího, ale taková skvělá hra jako trůny si zaslouží upřímnost, pravdu a nalití si čistého vína (přesný opak toho co je třeba pro výhru v trůnech :D )

6.11.2012 15:10:08

Beholder
OK, diky, to jsem +/- cekal :) jde mi o tohle:

Kdyz tam to intrikareni nebude (ktere tam v nasi herni dvojici byt nikdy nemuze, takze ho nebudu ani oplakavat, cili se od nej muzeme smele oprostit:)), zbyde ze hry jen totalni, absolutni nezabavna hovadina? Odhadem, analyzou, srovnanim...

Jinak jeste jednou diky moc, konecne si je se mnou o tom nekdo ochoten povidat :)

Jo, ten odkaz jsem pomrvil, je to tohle

http://boardgamegeek.com/thread/854505/two-player-variant-doubles

6.11.2012 16:36:48 | Upraveno autorem (porovnej)

Polylux1
Nechci tě odrazovat a kritizovat tu variantu pro 2, protože jsem ji nezkoušel. Trůny mají samozřejmě i jiné mechanismy než je diplomacie a backstabbing, ale po každé hře (i při hře) ve více hráčích padají hlášky typu:

"Sakra, chtěl jsem tě v příštím kole napadnout a zradit, ale nečekal jsem, že to uděláš ty dříve než já"

nebo

"Hele, valili jsme se tady bezúčelně o jeden hrad už dost dlouho a dotírá tady na mě Lannister. Navíc Baratheon už má 5 hradů a pravděpodobně získá 6, nedáme si teď příměří ať ty můžeš trochu pocuchat Baratheona a já si mezi tím udělám pořádek s dotírajícím Lannisterem?"

apod...tohle prostě ve 2 nezažiješ. Ty ostatní mechanismy jsou dobré (najímání, omezení armád, výhody z trůnu, meče a vrány, systém soubojů, variable player powers), ale samy o sobě bez těch aliancí a backstabbingu by byly slabé. Navíc je tam velmi podstatná dražba. A když myslím velmi, tak opravdu velmi. Měl jsem jednou krásně našlápnuto na výhru, jenže přišla dražba, já měl málo moci, přišel jsem o trůn, což změnilo pořadí hry a to mě tak zařízlo, že jsem se propadl k ostatním a nakonec vyhrál nečekaně někdo jiný). Ale to není důležité, chci říct to, že dražba ve 2 lidech je alespoň pro mě děsná nuda, kterou nejsem schopen dlouhodobě akceptovat (proto mě třeba přestaly bavit i Cyclades ve 2).

Takže tak. Diplomacie, backstabbing a dražba jsou 3 velmi nosné pilíře pro tuto hru a všechny tyto prvky bývají ve 2 hráčích téměř nehratelné nebo minimálně nudné. Když to úplně ztrivializuji, tak je to asi jako hrát Aktivity střízlivý a ve 2 hráčích :)

EDIT: Navíc by klidně někdo mohl namítnout, že když už i Beholder říká, že to je lepší ve více lidech, tak na tom něco bude :))

6.11.2012 18:52:28 | Upraveno autorem (porovnej)

Beho
Dik moc! Drazba ve dvou mi neva, ale ty activity jsou tvrdej argument :)

6.11.2012 21:14:02

Polylux1
Activity bylo takové přirovnání z nouze, ale podle mě to sedí :).

A napadl mě ještě jeden argument. Jediná náhoda v trůnech je pořadí karet událostí. Jinak je vše veřejné a souboje si můžeš přesně propočítat jak můžou dopadnout (samozřejmě je to často v intervalech, kdy počítáš s nejsilnější a nejslabší kartou soupeře a vše mezi tím, ale často taky víš, že ti stačí nejslabší karta a soupeř s tím nic neudělá). Takže to zní hrozně nudně, v čem je ta zábava, když si můžu každý souboj propočítat? Jsou to právě aliance, kdy tě může v souboji někdo podpořit (nebo naopak podpoří soupeře), kolikrát stačí i nepsaná smlouva, že na sebe prostě nezaútočíte, či si navzájem rozdělíte a pustíte území a jsou to ty nevyzpytatelné momenty, kdy se mapa rozdělí třeba na soupeřící dvojice, ale postupem hry se můžou dvojice (ale klidně i trojice, což už někdy není férové, 2 na 1, ale někdy je to nutné když někdo utíká ve vedení :) ) všelijak pozpřeházet a najednou vypadá válečný stav úplně jinak.

Jsou to prostě těžko popsatelné zážitky, které ve dvou nemůžeš zažít, protože odpadají ty aliance a zrady. Bylo by to ve dvou vše příliš průhledné a očekávané a podle mě nudné.

Ale konec konců, nic ti nebrání to koupit (viděl jsem českou verzi za hodně dobré peníze, ale kvalitu překladu neznám) a vyzkoušet :). Přinejhorším to vytáhneš jen občas když vás bude 3+, jako já.

6.11.2012 21:41:16 | Upraveno autorem (porovnej)

beholder a polyux1
Já bych se nato podíval trochu z jiné strany. Ona hra o trůny je v podstatě válečné euro. Jak psal Beholder vše jde spočítat a jediná náhoda jsou karty událostí, ale i to je eliminováno jedním volitelným pravidlem kdy vidíš vždy 3 kola dopředu co se bude dít. Všechny argumenty proti které tady byly předloženy jsou nevýhodou pouze pokud se na hru díváš jako na Ameritrash. Pokud ji ale budeš brát jako euro tak to zas takový problém není. Co je problém i ze strany eura je to, že se ze hry pravděpodobně stane zákopovka, kdy budou na hranicích stát obří armády. Nakonec se někomu podaří vyhrát jednu bitvu, která v podstatě rozhodne hru. Pokud hraje více hráčů tak se každý musí bránit na několika stranách takže k nějaký zakopáním tolik nedochází.

6.11.2012 22:24:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Tharr
Právě že diplomacie a bodání do zad úplně boří celej euro feeling... Na začátku kola se zvolíš cíl, propočítáš vojska a podpory a najednou bum, "spojenecká" loď ti spálí pochod, další spojenec ti po moři napochoduje na tvou pevnost a veškeré výpočty a kotrola nad hrou jsou v pytli

6.11.2012 22:33:43

iusedtobemoony
Jasně zrady Tam jsou a musíš s nimi počítat. ale ty víš co a odkud na tebe může přijít a jestli tomu dokážeš zabránit. Je to spíš o herní skupině. Zažil jsem hry kdy to byly fakt šachy v šesti hráčích. Za celou hru žádná diplomacie nekonala a každý si jel pěkně na svoje triko.

6.11.2012 22:41:49

IusedToBeMoony
technická: pochod pálit nejde (ani hvězdičkovým pálením) ;)

6.11.2012 22:43:00

Beholder
A jo, sem si toho všimnul až teď. Já ani nevím, kde jsem to vzal vůbec... takže sme to celou druhou půlku prázdnin a pár víkendu pak hráli blbě... A mě to (obzvlášť u rozšíření) přišlo hodně moc divný, že mi nepřátelskej rod pořád může pálit můj silnej pochod na jeho državy. Dík, příště už jim to nevyjde :D

6.11.2012 23:00:36

Poly
Tohle ve dvou fakt ne. Je to cele postavene na interakcich a diplomacii. Ve dvou to musi byt nutne divne, protoze jste automaticky v konfliktu a nemuzete s tim nic delat. A existuje hodne konfliktnich her urcenych rovnou pro dva a lepsi... Ta hra hodne vychazi ze starsi hry Diplomacie. Znam par lidi, kteri Dippy hrali ve dvou, ale po pravde jsem se na ne pri tom dival trochu jako na Martany...;)

6.11.2012 23:03:07

Hra ve dvou

A co kdyby jeden hrac hral za dva rody? To uz by davalo vetsi smysl. Ve hry by pak byly 4 rody, ale ovladali by je 2 hraci. Asi by to ale chtelo i vhodne rozmistit po mape, aby ty dva rody nezacinali vedle sebe ale spis proti sobe.

28.12.2018 09:56:59

pořád to bude hra 2 hráčů
Ani tak to nedává smysl. Budete mít na plánu víc frakcí (figurek), ale pořád budete hrát jen dva, protože s tvojí druhou frakcí nepovedeš žádnou diplomacii ani boje.

28.12.2018 10:26:55

pro 2
Lidi tak si nechte poradit :D prostě tuto hru, ani Twilight Imperium, ani Terra Mystika prostě nejde hrát ve dvou! Je to dobrá rada pro Vás, aby jste nebyli z hry zklamaní...jsou jiné hry pro 2.

Pokud chcete hrát každý za 2 rody...můžete hrát i za 3 rody a dělat, jako hru v 6ti :D ale ta úžasná atmosféra a mechanika hry na to není nastavena a výsledný zážitek se nedostaví...také jsem to ze zvědavosti zkusil.

28.12.2018 11:18:18

re

no my uz to hrajem jen v 6. jak nesezenu lidi, tak anio nehrajem. tahle hra se musi hrat naplno. a ted s rozsireni MoD to bude v 8 masakr. Ale mam pocit, ze i v mensim poctu s vazalama to bude stat za to.

28.12.2018 14:34:33

My hráme dvaja, každý za 3 rody
My to stále hráme vo dvoch....jeden hra za Lannistera, Starka a Martella a druhý za zvyšok. Rody, ktoré hrajú spolu si poskytujú podporu a zároveň spolu nemôžu súperit. Teda keď je už uložený žetón moci na nejakom území s hradom Lannistera a Martellovi by sa to hodilo, lebo ma 6 hradov, tak smola, nedá sa. Nie je to určite to, čo v 6tich, ale je to aj tak zábavné, drtili sme tak celu pandémiu. Teraz sme si dokupili aj rozšírenie, takže budeme hrať každý za 4och.

15.1.2021 14:46:46 | Upraveno autorem (porovnej)

2?
ako sposob mucenia, kludne, ale toto NIE JE a nebude nikdy hra pre dvoch, na to su tu ine specialne pre dvoch navrhnute a vybalansovane hry.

15.1.2021 16:24:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Jde hrát ve dvou
Nevím co tu lidi píšou za extrémy, že hra ve dvou hrát nejde...hra ve dvou rozhodně hrát jde, i když člověk musí počítat s tím, že to není takový zážitek, jako hrát ve více hráčích. Je ale pravda, že se teď bavím o hře i s rozšířením Matka draků, kde máš systém vazalů. To znamená, že každý máte svůj "hlavní" rod, a ostatní si měníte, podle toho jak se komu hodí. Vznikne tím jistý malý prvek zrady i ve dvou hráčích. Doporučuji si najít pravidla na BGG pro hru dvou hráčů. Z Targaryena to udělá NPC postavu, proti které se musíte s druhým hráčem občas spojit, jinak vás porazí hra, a nevyhrajete ani jeden. Znovu říkám, není to takový zážitek jako v 5-8 hráčích, ale na volné odpoledne to určitě zabaví:)
............................................
"Pokud nejsi u deskové hry připraven přijít o všechny své přátele, tak jsi nehrál pořádně."

22.2.2021 13:25:44

Vybíráme z Bazaru

Postav si svůj Kačerov - Karty + Pravidla od 1 Kč
Akt. cena: 410 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas