Hra o Trůny: Desková hra (druhá edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 645x (Seznam vlastníků)

Hra o Trůny: Desková hra (druhá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: strategická, válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Korea Boardgames
Autoři: Christian T. Petersen
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Upgrade hry = NOVÉ FIGURKY + 3d HRADY

Dobrý den,

tato hra nás s kamarády úplně pohltila :-)

Herní mechanismy jsou opravdu propracované.
Co nás ale zklamalo, bylo zpracování figurek.
Nikomu z naší party se nelíbily, tak jsme začaly přemýšlet co s tím.
Chvilku to trvalo, ale sehnaly jsme laser výrobu z překližky (3mm) a figurky si nechaly vyrobit. No musel jsem je slepit s podstavcem a nabarvit, ale to už nebyl takový problém.
A super nové figurky jsou na světě. Přes svůj vzhled jsou opravdu odolné.
Velikost jsme odladily, není problém s nimi hrát, popřípadně je rozprášit :-)
Hraní se zlepšilo, lépe se táhne západozemím :-)
Co mě ještě napadlo, řekl jsem si bojuje se hlavně o hrady, a tady jsou znázorněny jen na hrací ploše.
Co kdyby byly 3d a hráč by si ho mohl po dobití opatřit svou příslušnou vlajkou?
Ukázalo se že to byl vynikající nápad.
Z FIMO hmoty jsem vyrobil "repliky" hradů o velikosti cca. 2cm2
Snažil jsem se s tím trochu pohrát, aby hrady vypadaly věrohodně. Někde to vyšlo, někde ne. Viděl jsem jenom seriál, knihy jsem nečetl tak podoba některých hradů je smyšlená.
Hrady hrací plochu opravdu oživily, už to není taková placka.
Někdo by mohl namítnout že hrady zabírají místo na ploše, ale opravdu nejsou velké a stavíme je na symbol hradu na desce. Kolik má který hrad verbovacích bodů už všichni ví.
Musím říct, že není lepší pocit, když po litém boji obsadíš soupeřovo sídlo a vyvěsíš svou vlajku!

No už jen z povinnosti jsem dodělal pěknější železný trůn. Na fotkách je vidět i králova koruna, kterou jsem měl kdysi na maškarní a už se s námi ve hře zabydlela a putuje s železným trůnem.

Kdyby měl někdo zájem poradím, nebo pomůžu s výrobou.

foto -

http://dragonmaker.rajce.idnes.cz/Hra_o_Truny_Deskova_hra/

1.9.2016 17:16:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Tunning
Taky jsem čerstvým a nadšeným majitelem této hry, ačkoli nejsem fanda příběhu, hra se mi líbí. Škoda, není to ani měsíc co jsem nakoupil krabice rytířů od Italeri, protože mají neskutečně vypracované detaily. Figurky sice nemají na štítech erby rodů Západozemí, ale to ty v originále také ne a tyhle jsou alespoň věrné. Hrady dělat neplánuji, ale chtěl bych na mapu k žetonům neutrálních vojsk pokládat také neutrální figurky. Tvé figurky se mi líbí, protože mají jednotný design. Co se týče hradů, dál bych osobně přednost něčemu stejně vyrobenému i za cenu, že by hrady vypadaly stejně. Věřím, že ti daly spoustu práce, ale je to rozdílný image a trochu se mi to na té mapě vedle skvěle vypadajících figurek tlouklo. Neber to osobně, důležité je, co se líbí tobě :) Každopádně si mě povzbudil :)

1.9.2016 22:12:39

hrady
No když jsem už ty hrady dělal, tak jsem chtěl aby je to aspoň trochu připomínalo.
Trochu opravdu bijí do očí, bude to asi těma barvičkama, jsou dost syté a lesklé.
Taky jsme chtěli nějaké rytíře plastové(kovové), ale nic ale nějak jsem nic kloudného(rozuměj poměr cena/výkon) nenašel.
Můžeš sem prosím hodit odkaz, které jsi objednával.

Jinak včera jsme zkoušely hrát na jihu, proto ti starkové. Představovaly nedobitnou oblast. Myslím si že hra pro čtyři Lanister, Bartheon, Tyrell, Martel byla vcelku vyvážená a bylo to příjemné osvěžení od neustálých bojů Stark, Greyjoy, Lenister, Baratheon.

1.9.2016 23:23:28

Figurky
Mě se tvé figurky líbí víc než originál a nebýt těch krabic, které jsem už koupil, tak bych je bral. Oceňuji i ten nápad s překližkou. Vypadá to dobře. S těmi hrady jsem to nemyslel špatně, ale jak píšeš, asi to dělají ty barvy. Působí to trochu děcky, promiň. Udělej je taky z překližky stejnou metodou a bude to FANTASTIC.

Já jsem pořídil plastové figurky v měřítku 1:72, francouzští, angličtí a germánští středověcí vojáci a rytíři od Italeri. Ještě jsou Templáři, Křižáci atd., mají toho dost, podle chuti. Slyšel jsem na adresu Italeri chválu, co se týče zpracování a mohu ji potvrdit. Výška pěšáka je cca. 23 mm. s podstavcem. V krabici jsou dvě plata čítající cca. 25 figurek vojáků + koně. Škoda, že nejde koupit sadu figurek přímo ke hře.

http://www.avmodely.cz/katalog/figurky-15/italeri-5649/model-kit-figurky-6026-french-warriors-100-years-war-1-72-9793/
http://www.avmodely.cz/katalog/figurky-15/italeri-5649/model-kit-figurky-6027-english-knights-and-archers-100-years-war-1-72-9794/
Teutonic knights nevidím .. Jedná se pouze o rytíře na koních, koupil jsem je právě jako neutrální vojska.

2.9.2016 07:46:46

A co treba tahle verze?
https://boardgamegeek.com/thread/1579591/game-thrones-9-players-epic-variant

2.9.2016 09:59:23

9 hráčů
Zrovna včera jsem se na to koukal. Odkaz je tady někde v diskuzi. Je to paráda. Dával jsem tomu palec i v obrázcích. Nádhera ..

2.9.2016 10:53:34

pro chroust777
Tak ta vaše verze pro 9 hráčů je opravdu epická!
Jen by mě zajímalo jak jste doplnily rody? Vymýšlení kartiček rodů?
Musela to být docela práce to nějak udělat aby to bylo vyrovnané.
Všiml jsem si taky že mapa není jen zvětšená, ale je rozdělená na více políček.
Tu mapu jste si tiskly sami? Mě taky příjde, že na origo desce mohlo být opravdu víc políček.

Hráváte v 9 lidech? ta hra musí být na celé odpoledne... :-)
Možná by jsme se mohly někdy domluvit a zahrát.

Když jste si doplnily nové figurky, dodržely jste počet co je v originálu?
Já jsem počty dodržel, ale lákalo mě udělat větší možné armády... :-)
Akorát nevím co vyváženost na to....

2.9.2016 12:43:59

Další rody
Nějaké rody vyšly originál přímo od FFG. Takže by ani nic vymýšlet nemuseli. Spíš stupnice museli upgradovat a množství „zvláštních“ rozkazů, ale to asi nebyl nepřekonatelný problém. Máte to vymazlený, kovový figurky, lodě, katapulty. Vážně paráda :)

2.9.2016 13:24:28

Epic variant
Ano mapu jsem nechal tisknout do tohoto vetsiho rozmeru, ale mapa byla jiz vytvorena od jedne americke skupiny nekdy v roce 2006 tusim, mozna trosku pozdeji.
Pravidla pro to jsou taky od nich. Myslim jako upgrade pravidel, jinak vse zustalo zachovano a pouziva to pravidla pro 2
edici. Karty velitelu take vymysleli oni a ja jsem pro tuhle verzi zachoval i pravidla pevnosti z rozsireni Clash of Kings z prvni edice. Dale tu byl dotaz na pocet jednotek.
Ten je vetsi kazdy ma 12 pesaku a 5 rytiru krom Targaryenu, ty maj 4 rytire, ale maj za to 3 draky. Kazdy ma 8 lodi a 2 katapulty. Pak pro vsechny je k dispozici 9 pevnosti. Figurky jsem maloval sam a zetony pro ty tri rody upravoval. Co se tyce hrani, tak neni problem to usporadat. Ale pockal bych na novou verzi, kterou chystame.
Bude mit novou mapu i jinak graficky. Bude mi 10 rodu zasazene do doby Winds of Winter. Nove frakce jsou Jon Targaryen, Aegon Targaryen a Bolton. A kdo neni - Stark a Tully
Nektere rody jsou i na jine casti mapy. Kamos chysta i vylepseni tzv aliancnich karet a myslim, ze i zaznelo neco o tom, ze kdyz armada vyhraje, tak dostane neco jako frcku, ze pak maji treba jeste +1 do sily..atd atd, ale to se musi nejdrive otestovat. Ted zapocne malovani Boltonu, takze az to bude, tak to bude.
Ale verzi co jste videli na obrazkach k dispozici je, takze si ji zahrat muzeme. Jinak na tom geeku dole v zpravach je odkaz na muj youtube. Tak se muzete podivat na nektera videa.

2.9.2016 14:29:21

winds of winter
Tak to určitě počkáme na Winds of Winter.
Jestli to půjde, určitě by jsme se mohly někdy domluvit.
Hra v 10-ti musí být opravdu náročná.To už bych přemýšlel o nějakém časovém limitu na fázi plánování.
Přemýšlely jste třeba k přidání na mapu Essos ?
Svět je opravdu obrovský, dalo by se vymýšlet... :-)

2.9.2016 21:25:02

Essos
Essos nikdy, je to pevnina urcena pouze pro Targaryena a jakakoliv varianta vytvari znacnou nevyvazenost na herni desce. Takze ne.

3.9.2016 00:53:53

Hrady...
A nešlo by použít jako hrady modely z tohoto puzzle?

http://www.ostrov-her.cz/d/4d-cityscape-puzzle--game-of-thrones-puzzle-of-westeros-1002279/

Nevim tedy, zda jsou všechny, ale na první pohled to vypadá dobře... Jen ta cena :-)

3.9.2016 10:12:50

Hrady
Je to samozřejmě věc vkusu. Hrady jsou vizuálně krásné, ale nemusí odpovídat co do počtu, i co do velikosti vůbec potřebám hry. Pro mě je to i ztráta prostoru, který potřebuji pro žetony rozkazů, figurky a také potřebuji na jednotlivých „polích“ vidět symboly pevnosti, zásobování atd. Hrady jsou pro mě osobně naprostá zbytečnost. Když už něco navíc, tak tam, kde jsou žetony neutrálních vojsk, dát figurku. Nemám tak pocit, že dobývám prázdné pole, ale vidím tam figurku protivníka. Pro mě to má blíž ke hře s miniatury, což mám rád. Ale jak se říká, proti gustu žádný dišputát.

3.9.2016 16:57:16

3D printed
Tak ja robim zase na novych figurkach a hradoch, samozrejme viem spravit farebne odnoze aj pre 20 hracov. Nech sa paci, mozete si pozriet:

Rozlozene na GOT mape
https://imgur.com/cXGGkTk

Set pre 1 hraca (da sa vytlacit v lubovolnej farbe)

https://imgur.com/LEvhIvT

Set obsahuje kompletnu vymenu figuriek (lode, pesiaci, jazdci, siege veze), plus hrad so 4 vezami, velku vezu, sudok, krala (ako bonus)

Planujem do buducnosti vyrobit modely kazdeho hradu podla predloh, ale tak zalezi od toho aku podporu budem mat.

15.11.2017 08:27:46

3D print
Je možné poskytnout STL soubory? Vypadá to parádně. Na Thingiverse jsem si našel lodě, které se mi docela líbili, ale další zatím nemám. Parádní práce.

9.10.2018 19:05:43

Ew

3D Hraci plan
https://www.youtube.com/watch?v=JvxUKfHOkag

13.12.2018 18:31:14

Vybíráme z Bazaru

ISS Vanguard ALL IN Sundrop
ISS Vanguard ALL IN Sundrop
Akt. cena: 8900 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas