Hra o Trůny: Desková hra (druhá edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 645x (Seznam vlastníků)

Hra o Trůny: Desková hra (druhá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: strategická, válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Korea Boardgames
Autoři: Christian T. Petersen
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Má cenu vyměnit za 2.vydání?

Chtěl jsem se zeptat všech Vás, co jste měli tu možnost hrát první vydání i druhé, zda má cenu si to 2.vydání zakoupit, když už vlastním 1.vydání + rozšíření Clash of Kings? Já totiž vydím jediný velký rozdíl a to v absenci krycích desek pro jednotlivé rody a zajimavejsi grafika karet. Zase ale vydím několik nedostatků v podobě jednorázových žetonů a dřevěných figurek. Bohužel mě vlastnictví 1.vydání neumožňuje kupovat rozšíření, které jsou dělané pro 2.vydání (což jsou téměř všechna)
19.1.2014 11:22:23

Výměna
Já hru vyměnil.
Ve 2. edici jsou zachovány všechny vyzkoušené principy z první.
Nemusíš mít spešl desku pro Martella.
Přístavy jsou na ploše.
je to v jedné krabici:)

19.1.2014 14:53:57

marvin má pravdu
zase na druhou stranu to vše máš už doma.
Já jsem taky pořídil druhou a česky, protože tak to zahraju v poho s každým, skoro každým.

19.1.2014 15:20:36

výměna
A já si zase myslím, že měnit je úplně zbytečný :) Mám doma 1.edici a pro školní kroužek jsem kupoval druhou, takže vím, že ty hry jsou v podstatě identické. Grafická stránka je asi lepší v druhé edici, byť něco málo se mi líbí víc v první, takže asi kouknout do fotografií a posoudit podle vlastního vkusu.

Pokud ale máš i první rozšíření, tak ti druhá edice nepřinese nového vůbec nic kromě Tides of war (doufám, že se ty karty takhle jmenují), přístavy i šestého hráče už máš. Radši než znova do té samé hry bych šel do druhého rozšíření Storm of swords pro první edici, (pokud se dá sehnat, nevím) které je v podstatě fungl novou deskovkou se spoustou nových pravidel a možností (max pro 4 hráče!) a vlastní deskou. Mám a vřele doporučuju.

A za sebe bych měl obdobný dotaz ohledně nových rozšíření (Dance of..., Feast for...), kdo je máte, dala by se sehrát i v rámci staré edice? Pokud vím, tak Tance ne, je jen pro 6, takže by člověk potřeboval i Clash of kings (což ale Korenar má), ale Feast for crows je pro 4, takže za sebe si myslím, že by v tom neměl být problém. Nebo je tam nějaký háček?

19.1.2014 15:50:12

Storm of Swords
Tohle rozšíření mají ještě v eshopu Blackfiru.

19.1.2014 16:24:26

Díky moc
Tak díky moc lidi, mě šlo o to, zda někdo nepřijde s něčím, co jsme přehlédl a co nedokáži se současnou hrou mít. Bohužel jediné, co nezískám jsou ty krycí boxy pro tajné sázky každého hráče. Osobně jsem trošku sentimentalista, takže k 1.vydání mám docela vztah :-) tak se mě ho nechce úplně měnit. A též mě děsí ty plastové figurky, ty úplně nesnáším :D

Jinak jsem uvažoval, že si karty westerosu z 2.edice, které mě přijdou sympatické, vytisknu v CZ, když je zde takový super kolektiv hráčů, kteří jsou schopni a hlavně ochotni poskytnout překlad, který zpracovali ostatním. Obdobně uvažuji i o vytištění karet rodu právě z již zmíněného důvodu, aby to šlo bez problémů hráz i z anglicky méně znalými spoluhráči :-)

Jinak podle mě ta rozšíření jdou hrát i s 1.verzí, ale jsou udělaná na 2.verzi hry, takže například počáteční rozmístění karet je podle nového plánu, který se od oka od původního i změnil. Háček je v tom, že v případě vlastnictví 1.vydání je třeba mít minimálně Clash of Kings a mozna i Storm of Swords.

20.1.2014 00:58:50

Vybíráme z Bazaru

Astra
Astra
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 13 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas