Hra o Trůny: Desková hra (druhá edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 645x (Seznam vlastníků)

Hra o Trůny: Desková hra (druhá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: strategická, válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Korea Boardgames
Autoři: Christian T. Petersen
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Otázky ke hře

Brynden Tully - černá ryba

Máte-li v průběhu bitvy utrpět ztráty způsobené schopnostmi karty rodu, bitevním symbolem nebo kartou bitevní vřavy, můžete tyto ztráty ignorovat.


Můžete mi prosím někdo vysvětlit co tato karta dělá?
1) Schnopnost karty rodu = meč nebo hradba?
2) Bitevní symbol = ???
3) Karta bitevní vřavy = karty s lebkou
3.1.2016 22:03:57

Takhle
1)Škody schopnostmi karty rodu: Defacto jediný funkční counter na Balona, který snižuje útočné číslo tvé karty na nula, nebo schopnost jedné karty Baratheonů: všechny lodě kromě Baratheonů mají út.č. snížené na 0.X
2) Bitevní symbol: v podstatě jen meč, hradbou neutrpíš žádnou ztrátu
3) Ano

3.1.2016 22:11:22

:)
Tak uz tomu rozumim, děkuji ;-)

4.1.2016 12:48:46

Merry
v bodě 1) se úplně neshodneme - "ztráty způsobené schopnostmi karty rodu" -důležité je slovo"ztráty" Balon ani zmiňovaná karta od Baratheona ti nezpůsobí žádné ztráty, jejich schopnost tě znevýhodňuje, ale daná schopnost tě přímo nepřipraví o žádné jednotky.

Tudíž Bryndenem rozhodně nejde použít proti Balonovi jako obrana, která zruší jeho schopnost - alespoň dle mého názoru.

AGOT už jsem celkem dlouho nehrál, takže si nevzpomenu na název karty, ale napadá mě, že jedna karta (možná Mace Tyrell nebo někdo od Martellů) má vlastnost, že před bojem zabije pěšáka - této ztrátě by Bryndenova schopnost zabránila.

EDIT: Koukám, že ve vedlejším vlákně je již vysvětleno, takže jsem to psal celkem zbytečně :-/

4.1.2016 16:12:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Beru na vědomí
Ale ve své podstatě je to ztráta, (ztráta bojové hodnoty). Každopádně chápu jak to myslíš. S mojí herní skupinou se asi budeme držet toho co už máme zažité. =)

4.1.2016 16:20:04

Vybíráme z Bazaru

Galaktické aliance včetně insertu
Galaktické aliance včetně insertu
Akt. cena: 390 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas