nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Home Sweet Home

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: karetní hra
Čeština:
Vydavatelé: Gigamic
Autoři: Annick Lobet
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

"No to je ale zase dneska den", posteskla si chobotnice Chmulda. "Moře rozbouřené, takže se nedá schovat u mělčiny mezi kameny, a když už jsem narazila na tu, na tu, jak se to jenom jmenuje. Nosí to ti divný tvorové s málo chapadlama, většinou celý černí a neustále vypouší bubliny. Hihihi, copak nevědí, že díky těm bublinám je vidí úplně všichni v okolí? No, nosí to na hlavě, takovej fešnej úkryt to byl, jenže tam vlez ten otravnej krab Schrb a ten mě tam jen tak nepustí..., to bude stát minimálně jedno chapadlo a možná i víc..."

Tak takhle nějak si možná povídají hlavní hrdinové nové karetní hry firmy GIGAMIC, která mimo Panic Lab, Tea time či Fusionu i tuto hru ukryla do pěkné plechové krabičky a tím vytvořila i zajímavou plechovkovou sérii.

Jedná se opět o rychlovku pro 2-4 hráče, kterou lze docela dobře hrát i s hráči od cca 5ti let. Jde o to, v kolika dítě dokáže počítat do 12-i a rozlišovat čísla od 1 do 5.

OBSAH a ZAČÁTEK a trochu o průběhu hry

V již zmíněné plechové krabičce naleznete mimo návodu, ve všemožných jazycích i český balíček karet. A to je vlastě vše. Při bližším ohledání ale zjistíte, že jsou tam vlastě dva druhy karet. Najednom druhu jsou chobotnice a kraby v různých počtech a na druhém jsou očíslované helmice od skafandrů od 1 do 5.

Právě tyto helmice nás zajímají na začátku hry. Každý hráč si před sebe vyloží helmice od 1 do 5. Dá se hrát i bez nich, ale pro malé hráče dost ulehčují hru. Jsou to v podstatě domečky pro karty, které během hry hráč získá. V každé helmě však můžou být pouze chobotnice či krabi. Pokud bych měl například v helmici 3 již kartu tří krabů a v tomto štychu jsem získal kartu tří chobotnic, musím tyto karty odložit, protože se mi navzájem vyrušily.

Tím se dostáváme k průběhu hry...

Všichni hráči tedy mají před sebou vyloženy karty helem od 1 do 5. Do ruky každý hráč dostane 5 karet, které si během hry ihned dobírá, aby měl na ruce vždy karet pět. K tomu je potřeba, aby balíček zbylých karet byl někde uprostřed mezi hráči.

Začíná hráč, který nejlépe napodobí chobotnici. Ten pak vybere jednu ze svých karet a položí na stůl a ihned si dobere novou kartu. Pak po směru hodinových ručiček hraje další hráč a další, dokud balíček vyložených karet nemá hodnotu 12 a více. Nastane-li tento případ, balíček bere ten hráč, jehož karta dosáhla sumy 12 nebo více. Nyní si hráč karty rozdělí do helmic a dle pravidla, že v helmici nemohou být chobotnice s kraby, odhodí mrtvoly mimo hru. Tak se pokračuje až do té doby, kdy jsou karty na dobírání. Jakmile dojde dobírací balíček, hra pokračuje do té doby, kdy je možno na stůl vyložit kombinaci kared dosahujích hodnoty 12 nebo více. Jakmile hráčům v rukou zbydou karty, které po vyložení nedoshánou hodnoty 12, tyto karty se odhodí mezi mrtvoly a hra končí.

Vyhrává hráč, který má v helmách nejvíce bodů.

Autor: skocalu