nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Höhlengrölen

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Dávnověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Krimsus Krimskrams-Kiste
Autoři: Mark Sienholz
Rok vydání: 2002
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

I v pravěku probíhají hudební talentové soutěže! Každoročně pořádají lidé z Jurské televize a Stony Rockords soutěž ve speciálním prostoru zvaném "Běsnící Jeskyně". A na Vás je tento rok sestavit nejúspěšnější kapely a získat titul "Producent roku".

Pracujete jako hudební producent. Pokuste se během soutěže sestavit z hudebníků z různých žánrů nejúspěšnější sestavu a získat co nejvíce bodů úspěchu. V tom Vám však budou bránit Vaši konkurenti a navíc Vaši šéfové od Vás chtějí čím dál úspěšnější kapely.

Karetní hra s vtipnými obrázky hudebníků (některé i poznáte!) je určena pro 2-4 hráče. Sestává se ze 48 karet hudebníků (12 od každé barvy, které znamenají 4 hudební žánry - folk, metal, rap a pop) v hodnotách od 1 do 3 bodů a 12 bonusových karet (po 4 učitelkách zpěvu, tanečních instruktorech a stylistech).

Každý hráč na začátku obdrží tři karty hudebníků. Také dostane po jedné bonusové kartě všech tří typů, které buď přičítají body ke stávajícím sestavám, případně body násobí a jsou k použití jednou za hru. Ostatní karty se zamíchají a dle počtu hráčů se z nich vytvoří 2 balíčky při hře 2 hráčů, nebo jeden balíček při hře 3 nebo 4 hráčů. Poté si hráči postupně lízají 2 karty z dobíracího balíčku (případně 1 z dobíracího a 1 z odhazovacího) a jednu kartu poté odhodí. Pokud složí dohromady 3-5 hudebníků jedné barvy (tedy jednoho hudebního směru), mohou vyložit sestavenou kapelu. Součet hodnot jednotlivých karet určuje jejich body úspěšnosti. Každá další skupina vyložená tímto „producentem“ však musí mít vyšší hodnotu úspěchu než ta předcházející. Dále má hráč možnost sestavit pouze „dívčí“ nebo „chlapecké“ kapely, jenž se musejí skládat ze 4 hudebníků různých, tedy všech čtyř žánrů a jejichž hodnota není rozhodující. Jednou za hru lze použít bonusové karty. 

Kolo končí vyčerpáním dobíracího balíčku. Dle počtu hráčů je stanoven i počet kol. Ve třech hráčích jsou kola 3. Ve čtyřech nebo dvou hráčích jsou kola 4 (ve dvou hráčích je každé kolo ukončeno dobráním rozděleného balíčku). Poté se všechny karty (tedy odhozené i vyložené), vyjma karet na ruce, opět zamíchají a vytvoří se nový dobírací balíček (nebo 2 ve dvou hráčích).

Bodové ohodnocení se v každém kole sčítá i s případnými bonusy. K tomu se dle pravidel přičítá v každém kole i bonus 5 bodů za „dívčí“ a „chlapecké“ kapely. Na koci hry se všechny body jednotlivých producentů sečtou. Bonus za „dívčí“ a „chlapecké“ kapely v celé hře je na konci hry stanoven na 10 bodů. Hráč s nejvyšším počten bodů úspěšnosti tedy vítězí a stává se "Producentem roku".

Autor: zdenda