Historia - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Giochix.it
Autoři: Marco Pranzo
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

28.10.2014 10:01:33

Po první hře
První dojem velmi pozitivní.

Hodně se mi líbí zpracování vývoje/zbrojení. Místo vyvíjení konkrétních vynálezů/rekrutování jednotek se vaše civilizace posouvá po čtverečkovaném "grafu" buď doprava - výzkum, nebo nahoru - zbrojení, s tím, že v určité sloupce vývoje jsou označeny vynálezy, které jsou pro takto technologicky vyspělou civilizace přístupné.

Technologie dále zpřístupňuje hráči další karty (a tahle hra je de facto karetní) a umožňuje jich v jedné akci zahrát více.

Zbrojení dává na určitých stupních jednorázové bonusy.

Co už není tak sympatické je malá provázanost zbrojení a technologie, když již na osmém technologickém stupni (z 16) je možné dosáhnout maximálního stupně zbrojení.

Velice mi vyhovuje i mapa na které probíhá teritoriální rozpínání a válečné konflikty. Podle mého je mapa světa rozdělená na třináct (doufám, že jsem to správně spočítal) teritorií naprosto dostatečná.

Na jednotlivých teritoriích může být více civilizací a to je právě příležitost pro válečné konflikty.

Takže zatím dobré, uvidíme co se hrou udělá, až si přečte pravidla i někdo jiný než aradraug ;)

Edit: Ještě jsem zapomněl napsat co mě štvalo - vzhledem k tomu, že jsem byl shodou okolností vedoucí hráč po celou dobu hry s výjimkou dvou akčních kol (tuším z dvanácti) tak se mi tak úplně nelíbilo, jak mě za to hra trestala. Nic proti vyvažování, ale čeho je moc, toho je příliš.

28.10.2014 10:17:37 | Upraveno autorem (porovnej)

chilly
ahoj, skúšal si hru hrať vo dvoch hráčoch? Pridal si si nejakých civ-botov? Zaujímalo by ma, či sa výrazne mení hrateľnosť, ak dvaja hráči pridajúú do hry, povedzme, civbotov druhej úrovne (teraz bude trapas, ak zistím, že do hry viacerých než jedného hráča nemožno pridať civbota :))

28.10.2014 11:02:55

MerggieMan
Hráli jsme čtyři, bez botů.

28.10.2014 11:31:09

Můj první dojem
Já jsme zkoušel zase solo hru. Dal si jednoho nejlehčího, dva střední a jednoho nejtěžšího Civbota a docela mě rozsekali. Ani jsme to nedohrál. Dohnat toho Kinga (nejtěžšího) je podle mě nemožné.
Chtěl jsem si hlavně osahat mechanismy. Co mě zarazilo, tak je malé množství akčních kostiček, takže když se rozlezeš rychle po mapě, tak nemáš pořádně s čím hrát a podle mě je stěžejní mít ty 3 kostičky na posun v technologií, protože jinak žádného hráče nepřeskočíš, aby jsi měl větší sílu na Nájezdy a Války.

29.10.2014 06:25:44

Druhá hra
Tentokráte jsme snad hráli na 99 % podle pravidel a musím říci, že to běželo velmi svižně.

Hráli jsme oficiální variantu pravidel, kde si hráči všechny tři lídry vybírají už na začátku hry. Myslím, že je to velké vylepšení a takhle to už budeme hrát vždy.

12.11.2014 23:25:26

Vybíráme z Bazaru

Tainted Grail (KS core box) + Niamh Sundrop
Tainted Grail (KS core box) + Niamh Sundrop
Akt. cena: 1690 Kč
Končí za: 9 dnů

Offcanvas