nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Heroes of Metro City

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra
Čeština:
Vydavatelé: 3Some Games, Inc.
Autoři: David Boostrom
James H. Waller
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Heroes of Metro City je deckbuldingová karetní hra. Hráči se v ní ujímají rolí superhrdinů, kteří se společně snaží porazit hlavního superpadoucha a jeho pomocníky a zachránit město Metro City.

Město je představováno balíčky karet, které se na začátku hry náhodně nalosují. Hráči si pak v průběhu hry z balíčku nakupují karty za poražené zloduchy. Zloduši se naopak snaží co nejvíc karet zničit. Karty jsou dvou typů - energie a superschopnosti. Karty energií slouží k aktivaci superschopností, superschopnosti pak umožňují hráčům pracovat se svým balíčkem (brát si nové nebo odstraňovat nepotřebné staré karty) a hlavně udělují nepřátelům zranění. Pokud hráč najednou zraní nepřítele za všechny jeho životy, může si jeho kartu přidat do balíčku a následně ji použít pro nákup nových schopností.

Pokud po tahu všech hráčů zůstanou někteří neporažení nepřátelé, nastává útok padouchů na město. Nejdříve se ještě pokusí městské bezpečností složky z posledních sil superpadoucha a jeho pohůnky zastavit - za každého neporaženého nepřítele se hodí dvanáctistěnnou kostkou a pokud padne dostatečně vysoké číslo, bylo město dočasně zachráněno. V opačném případě již zloduchovi nestojí nic v cestě a zdemoluje část města - odstraní část nabízených karet.

Pokud už jsou všechny karty daného typu zničeny a nelze je tedy odstranit, superhrdinové prohráli. Z vítězství se naopak mohou hrdinové radovat, pokud se jim podaří zlikvidovat hlavního superpadoucha.

Autor: zgrywus