Heldentaufe - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: (Self-published)
Autoři: Simon Junker
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

První dojmy z online hraní

Tak rád by som počul Vaše prvé názory na online verziu hry k prebiehajúcej kickstarter akcii , kde si hru môžete zakúpiť, samozrejme ako stolovú.

Máme tu na fóre viacero odkazov, tak verím, že sa tu nájde pekná hŕstka hráčov, čo hru testovala, a ak ešte nie, tak odkaz nájdete tu:

http://demo.heldentaufe.ch/?lang=en

+ máme tu založenú aj diskusiu, kde sa môžte pridať k objednávaniu tejto hry, tzv. pätibalíku priamo cez kickstarter. (takto je ďaleko výhodnejšia cena).

http://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/obecne-o-hrani-spolecenskych-her-3/heldentaufe-aktualizace-a-domluvy-9731/

zahrám si ešte zopár krát a potom sa pochválim dojmami aj ja.

20.5.2015 22:36:23

zatim nevim
chvilku jsem se dival, jak to hraje kolega a chtelo by to, aby u toho sedelo a hralo vic lidi jako v realu. V jednom to nema tu atmosferu a vzhledem k mechanismu ovladani potvor (ovladaji ti co nejsou v podzemi) je to v jednom takove nemastne neslane. Pekne je to videt na demo-videu https://www.youtube.com/watch?v=pERPell5cKA.
Takze jestli se nekdo budete poustet do online dema, vrele doporucuju sednout si k tomu ve dvou, ve trech a pujcovat si mys ;)

21.5.2015 09:27:34

doporučený vek
Ja som skúšal online verziu ale iba v jednom hráčovi.
Hra je zaujímavá v tom, že sa dá vyhrať hipisáckym pobehovaním po lúkach a lesoch na povrchu a plnením questov ako aj vymetaním podsvetia. V dvoch hráčoch sú určite zaujímavé vzájomné súboje ako aj možnosť poslať v podsvetí potvorky na súpera, ktoré sa pri každom znovuzrodení stávajú silnejšími a odmena za ne je väčšia. Veľmi si ale neviem predstaviť ovládanie potvoriek vo viacerých hráčoch, kedže sa musia dohodnúť, ako využijú ich akčné body. Skôr sa obávam, že tento systém nie každému vyhovuje.
Po pár kolách mi ale hra pripadala jednotvárna a jej možnosti vyčerpané.
Znovuhrateľnosť je podporená iba modulárnym herným plánom povrchu (plán podsvetia sa nemení), náhodným losovaním questov a odhodlaním byť najlepší v ďalšej hre a vrátiť súperom porážku aj s úrokami.
Osobne si myslím, že hra je zle odhadnutá a doporučený vek od 12 rokov je premrštený. Hra je po vizuálnej stránke roztomilá, pravidlá sú jednoduché a v hre nie je použitý žiadny text. Viem si predstaviť, ako to hrajú deti vo veku od 7-8 rokov. Tie by sa ale asi rýchlo pohádali pri spomínanom mechanizme pohybu potvoriek.
Moje konečné hodnotenie je rozporuplné a závisí od cieľovej skupiny.
Hra pre deti a prvá hra pre nových hráčov: 8,5/10
Hra pre skúsenejších hráčov (ako oddychovka): 4,5/10

21.5.2015 14:27:22

vyváženost
Já mám po pár zahráních sám se sebou spíše dojem, že "hipísácké" běhání po povrchu je o dost silnější než vymetání podzemí.
Jednak je na povrch více questů, jednak quest "šlápni do pasti" je podle mě dost nepovedený a quest na zabití potvory má velmi krutou podmínku neztratit při tom život. Při tom už koupě meče za 4 zuby je dost drahá.

Ale jednak je to, jak říkám, po několika málo zahráních sám se sebou a jednak se to třeba ještě změní...

26.5.2015 14:51:05

ks verze
backnul jste to nekdo? hrajete ji, jaka je? na deskovehry.com na ni ted vysla hodne nadsena recenze, tak by me zajimaly dalsi pohledy a nazory, diky!

1.3.2017 10:15:38

u nás doma hrajem skoro každý večer
8 letá dcera to miluje. Ve hře je i dost náhody, což občas otráví některé hráče, mne to zatím nepřestalo bavit.
K rpgéčku náhoda patří. Vždy se vejdem do 3/4 hodiny. Úžasná grafika, mechanizmus, co zahrají i děti, které neumí číst. Tak za mne pro rodinu s dětmi super úvod do descenta a nebo talismanu.

2.3.2017 11:11:24

Vybíráme z Bazaru

Únikové příběhy: Potomci lesa
Únikové příběhy: Potomci lesa
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas