Harry Potter: Boj o Bradavice

xxxxxxxxoo hodnoceno 295x (Seznam vlastníků)

Harry Potter: Boj o Bradavice - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 11 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Kosmos
REBEL.pl
The OP (dříve USAopoly)
Autoři: Andrew Wolf
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Bude nekdy cesky preklad?

Vite nekdo neco?
4.12.2017 11:03:49

:(

Nepředpokládal bych to. Obecně je ta hra mimo státy i špatně k sehnání, tudíž asi autoři nemají snahu jít ven. Možná to má co dělat i s licencí, kdo ví.

1.1.2018 12:36:05

Překlad

Pokud mi někdo dodá materiály, tak já to přeložím :D

25.4.2018 19:57:33

Přeložené karty
Na uložto jsem našel částečný překlad karet. Kvalita sice nic moc, ale stále lepší než nic.
Do vyhledávání jsem zadal "desková hra Harry Potter".

24.8.2018 21:59:01

Česky od REXher
Rexhry dnes oznámili plán lokalizovat (už je podepsaná smlouva ale termíny jsou zatím nejasné)
______________________
hráč a drobný sběratel
hlavní tvůrce Facebookové stránky POD VÍKEM

3.2.2019 13:30:05

REXhry
Jj, taky jsem včera četl na fejsu. Nicméně už mám rozehranou EN verzi s juniorem a jeho spolužákem, tak to doklepeme tak. Ono to alespoň kluky trochu naučí tu ájinu používat, když už se ji učí :)

4.2.2019 09:20:54

Vydání
Kdy je asi odhadováné vydání v CZ od Rexiku ? Díky

17.12.2019 13:14:18

BB
V lednu máme odevzdávku upravených souborů. A pak se uvidí, bude záviset na rychlosti Warnerů, po minulé zkušenosti nic neslibuju ;)

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

17.12.2019 20:46:18

Je to tu
Od včerejška mají REXhry skladem
______________________
admin česky vydaných her ZH
hráč a drobný sběratel
tvůrce FB, Insta. a YouTube stránek POD VÍKEM

13.8.2020 20:32:53

CZ

Česká verze je doma; chyb nebo problémů jsem si nevšiml; manželce se hra moc líbí a baví ji; účel splněn. Děkuji moc REXíkům

16.8.2020 11:30:18

CZ verze
O víkendu jsme zahráli všech 7 let a všimli si dost podstatné chyby.

V anglické verzi hry má Harry abilitu:

The first time (a villain control token) is removed from the location each turn, any one hero gains one attack token"

V české verzi se tam vloudilo "ve svém tahu". Což vede k tomu, že se Harry musí silně zaměřovat na karty, které odstraňují tyto žetony, místo toho, aby se to spouštělo i v tazích ostatních hráčů.

14.9.2020 09:57:33

CZ Verze
Je pravda, že v českém překladu tam Harry má to "Ve svém tahu".

Asi bych to taky spíš viděl, že správně by bylo v jakémkoliv tahu, tedy i spoluhráčů.

14.9.2020 12:05:34

Shiffty

No zadne asi, tak jak to pise Deatmers je to jasne a tim padem je Harry v cestine o dost slabsi.

14.9.2020 15:03:55

Deathmers
Do háje a mě přišlo právě to Harryho zaměření na odstraňování žetonů kontroly fajn :-D.

Mimochodem mne docela překvapilo nejoceňovanější vysvětlení na BGG:
******
The *first time* EACH TURN that a marker is removed, you gain 1 damage. If no markers are removed on a turn, you get no damage that turn. If one marker is removed, you get one damage. If two markers are removed, you still only get one damage.
Example:
Suppose there are three markers on the location. Neville takes his turn and plays a Finite, removing one of the markers. Harry's ability kicks in, and he gives a damage token to Hermoine.
Hermoine takes her turn also plays a Finite, removing another marker. Harry's ability kicks in, and he gives a damage token to Hermoine. Hermoine is able to place enough damage tokens to defeat Lucius Malfoy. This removes another marker, but since Harry has already used his ability on Hermoine's turn, he can't generate another damage token.
Harry takes his turn and defeats the Basilisk. This would remove a marker, except there are none left to remove. Harry's ability never kicks on his turn.
******
Budu se muset podívat jak je definován "turn" neb já to bral, že jednou za kolo všech hráčů.

Honza Mamut
*Problém v Katalogu her? Napište mi.*

14.9.2020 15:08:13 | Upraveno autorem (porovnej)

Kolo/tah
Mam za to, ze ve hre neni nic jako tah/velke kolo. Tak, jak je to anglicky napsane, by se to opravdu melo vyhodnocovat v kazdem tahu kazdeho hrace.

14.9.2020 15:26:30

Kolo/tah
Problém s kolem a tahem jsme řešili i u Silencia, jak je probírané ve vedlejším vlákně.

Snad jediná karta, co je na celé kolo, je ta, co deaktivuje schopnost padoucha na celé kolo (vypadlo mi jméno). A na ní je to přímo napsané.

14.9.2020 16:15:58

Deathmers
Jedná se o kartu Petrificus totalus (používá se společně s žetonem). Nevím jak v CZ překladu (českou verzi teď nemám při ruce) ale v EN je použit termín turn/tah nikoli round/kolo.

Petrificus totalus
Choose a Villain. Until the start of your next turn, that Villain ability does not trigger.

Edit: Prohlédl jsem EN karty a nikde není použito slovo ROUND/KOLO ani na kartách černé magie a nepřátel. Takže si troufnu tvrdit že anglická verze hry operuje pouze se slovem TURN/TAH.

14.9.2020 16:32:17 | Upraveno autorem (porovnej)

Harry - abilita
Deathmers má bohužel pravdu, slůvko ve tvém je tam navíc. Harryho nad několik lidí u nás kontrolovali i dva kluci zvenčí a bohužel nikoho netrklo, že se kromě aktivní vlastnosti jedná o pasivní, která se spouští i jindy. Včetně mě a to jsem osobně jako poslední srovnával každou kartu finál souborů s orginálem.
Jinak slůvko kolo je renonc, nemá ve hře co dělat, neoperuje se s ním - správně je vždy jen tah...

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

16.9.2020 09:01:36

Harry
Me taky prislo, ze Harry jako bystrozor ma tuhle abilitu jen na sebe. Nic. Jenom dotaz...plati to na Harryho vsech rocniku?

Podle vseho jo

16.9.2020 09:11:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Prelepky
Mohly by se udelat na Harryho aspon prelepky na stazeni?

16.9.2020 09:48:53

Luke
Ano, už jsou tu ke schválení ;)

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

18.9.2020 11:10:13

Sólo
Plánuje se překlad oficiálních sólo pravidel ?
https://boardgamegeek.com/filepage/200394/official-harry-potter-hogwarts-battle-solo-rules-2

21.9.2020 16:47:20

Ew

Dotlac

V dotlačí sú chybné karty opravené ?

8.12.2020 13:20:08

Ew
Ano, zapracovávalo se to tam.

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

8.12.2020 14:50:04

Aneken - opravené karty v dotisku
Ahoj a nejsou náhodou nějaké navíc na výměnu ?
Díky JJ

8.12.2020 15:15:13

Pidlaj
Ahoj, bohužel byl dotisk už v tisku a nešlo pak vytisknout nic navíc rozumně, na poslední chvíli jsme posílali opravu do tiskárny. Zkusíme vymyslet, co by se s tím dalo dělat v rozšíření, pokud to nějak půjde...

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

9.12.2020 14:48:21

Vybíráme z Bazaru

Blitz! A World in Conflict
Blitz! A World in Conflict
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 7 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas