Hannibal: Rome vs. Carthage

xxxxxxxxxo hodnoceno 26x (Seznam vlastníků)

Hannibal: Rome vs. Carthage - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Avalon Hill
Descartes Editeur
Valley Games, Inc.
Autoři: Mark Simonitch
Rok vydání: 1996
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Vyrocni edice prave na Kickstarteru (20th Anniversary Edition)

Novinka na Kickstarteru zahrnuje oboustranny hraci plan a to s originalni a dnes jiz nesehnatelnou hrou "Hannibal: Rome vs. Carthage" (HRC) a zaroven i nikdy nevydane rozsireni? (hru?) "Hannibal & Hamilcar".
HRC by nemel byt jen prachsprosty re-print v novem kabatku, ale bude obsahovat i par vylepseni, jako bojove kostky, namorni pohyby inspirovane "Successors", dale se muzeme tesit i na zbrusu nove karty (viz. stretch goly na KS). Zakladni mechanismy hry zustavaji samozrejme verny originalu, navic, jak jsem pochopil, vse musi posvetit i designer puvodniho HRC - Mark Simonitch.
Celkove by mel byt HRC o chlup jednodussi a take kratsi diky novym scenarum. Rovnez nesmi chybet nezbytne figurky vudcu, tentokrat v plastu (prekvapive).
Vyhoda KS edice by mela byt v levnejsi cene zakladu a k tomu dve rozsireni zdarma a to vse drive dostupne nez v obchodech.
Docela by me zajimal i vas odhad, jaka je sance, ze tohle vyjde nekdy v cestine? (Vzhledem k tomu, co vse uz dneska vychazi - viz. Albi, jak ted oznamilo, ze This War of Mine bude cesky)
Vicemene jsem prolitl gameplay na puvodni HRC a uz se tesim na listopad, kdy by mel byt novy HRC dostupny, pro me jasna pecka. Ted uz jenom vymyslet, jak zatraktivnit tema punskych valek pro mou drahou polovicku :).

https://www.kickstarter.com/projects/phalanxgames/hannibal-and-hamilcar/description
24.4.2017 00:29:34 | Upraveno autorem (porovnej)

lacky
Silně pochybuju, že by taková hra dostala český kabátek. Je to hra pro dva hráče a její cena je dost přemrštěná kvůli plastu. Dvojkovka za dvojku? Myslím, že běžný člověk z ulice (rozuměj nehráč a/nebo nečlen herní komunity), jenž tvoří hlavní kupní sílu her, by možná v krámu jen tak slintnul, ale nekoupil. Cena pro takového zákazníka bývá ospravedlnitelná počtem hráčů a/nebo nějakým bombastickým tématem (viz Star Wars Rebélie). Dva hráči a Hannibal? To pro kupní sílu nebude znít jako lákadlo. Aůe je to jen můj odhad. třeba naopak figurky donutí zákazníky utrhnout prodejci ruce :)

24.4.2017 12:30:07

...
Diky za nazor, nechame se prekvapit:)
Napadlo me jeste par "wargame" dvojkovek co vysly v cestine: Studena valka, 1989, Memoir44 (ja vim neni klasicka wargame, ale je to srdcovka a musel jsem zminit), asi je to hodne i o vkusu, jaky tema se libi - za sebe muzu rict, ze mam radsi spise historicke veci.
Na druhou stranu, kdo vi, kdyz se posledni dobou urojilo v cestine tolik Eklundovek a to mi prijde (pravidlove) vetsi masochismus nez HRC ;) ikdyz stoji podstatne mene.

24.4.2017 22:32:54

lacky
Studená válka byla dlouhodobě jednička na BGG a téma 1989 bylo jejím - nám bližším - následovníkem. Navíc si myslím, že to MindOK udělal spíš jako laskavost komunitě než, že by na tom vydělal.
Ohledně těch Eklundovek - Fox in the Box jsou hodně specifické nakladatelství a sám bych rád věděl, jestli fungují naplno (spíš funguje naplno) nebo jestli to má IN jako vedlejšák. Každopádně výroba Neanderthalu a Pax Renaissance bude o dost levnější než výroba Hannibala zvláště v KS provedení.
Na druhou stranu zbožným přáním se meze nekladou...

24.4.2017 22:57:10

Dod

pořád dobrá hra?
Uvažuju o objednání Hannibala - obstojí hra i po dvaceti letech od vydání, např. se srovnání se Studenou válkou?

10.6.2017 13:25:46

Vybíráme z Bazaru

Equilibrix connect
Equilibrix connect
Akt. cena: 750 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas