Hannibal: Rome vs. Carthage

xxxxxxxxxo hodnoceno 26x (Seznam vlastníků)

Hannibal: Rome vs. Carthage - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Avalon Hill
Descartes Editeur
Valley Games, Inc.
Autoři: Mark Simonitch
Rok vydání: 1996
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Překlad karet

Dnes dokončím překlad Strategy karet, zbýva ještě 15 karet a hodím to tu v excelovské podobě pro případné snadnější úpravy jaké si kdo bude chtít udělat. Sice to nebude jako přelepka, jen bílý podklad bez grafiky, ale rozčlenil jsem to přehledně na kartáginské, římské a obojetné s očíslováním dle čísla karet, takže dohledání na vytištěném papíře bude velmi snadné a rychlé.
8.9.2009 09:07:47

Super
Hru se mnou nikdo moc nechce hrát hlavně kvůli té angličtině na kartách (trochu sem ji u této hry podcenil), já sám jsem s překladem začal ale su línej to dodělat. Teď aby se našel nějakej objetavec a udělal ty karty v originální grafice, ta hra za to fakt stojí. Takže Ringo díky díky díky.

8.9.2009 16:50:27

Jouda
prave finisuji, umyslne d otoho nedavam zadne barvy a necham zbytek at se kazdy vyradi dle svho. a kdo je hodne liny, ale nechce cucet do vytisteneho seznamu, tak to jde pouzit jako vklad ke karte do obalu. Sice si zakryjes puvodni grafiku prostym textem cernym na bilem, ale lepsi nez nic.

8.9.2009 17:24:19

Tak uz je to odeslano ke schvaleni
u 4 karet si kapku nejsem jisty srozumitelnosti vykladu. Tohle doladim az po odehrani partie, kdy mi bude vice jasno, k cemu ty 4 ne uplne zcela srozumitelne karty slouzi, respektive neni mi zatzim jasne jakym zpusobem se pouziji:-) Je to prosty excel, takze chyby a nesrovnalosti pujde doladovat.

9.9.2009 11:05:21

karty CZ
Ke stažení zde: http://www.mediafire.com/?5e6w3hy84k9cf

15.3.2011 21:56:12

to Tangram
Díky, díky, díky za karty :=)

15.3.2011 22:23:19

Tangram
Díky, výborná práce

15.3.2011 22:48:15

Tangram
Moc pěkná práce a díky tobě. Jdu na výrobu :D

17.3.2011 15:54:34

to Tangram
Poslouchej, výsledek je pěkný, ale máš strašně objemné soubory. To asi nebude ke stažení tady na Trolovi co? Problém je ten, že když si bude někdo chtít v budoucnu stáhnout lokalizaci karet k téhle hře, tak těžko bude někdo hledat nějaký download historicky ztracený někde v diskuzi.

17.3.2011 20:17:00

kren,Tangram
stačil by odkaz na download dát do sekce ke stažení,tím by se zamezilo snižování kvality souboru a zároveň omezilo zahlcování webu.

17.3.2011 20:30:48 | Upraveno autorem (porovnej)

kren
Bohužel karty jsou problém. Vždycky je to velké. Vždycky mám dilema, jak to komprimovat co nejvíc a přitom pokud možno neztratit původní kvalitu obrázků. Pozadí jsem vyretušoval a maximálně zkomprimoval, do toho jsem namíchal výřezy obrázků a stlačil jsem to jak to šlo. Můžu ještě udělat kompresi výsledných pdf, ale pak už jde kvalita hodně dolů a pro mě takový výsledek nemá cenu, není to pro mě uspokojivé. Ano, můžu to stlačit a hodit to sem na zatrolenky, ale lidi co si to stáhnout si můžou říct, že to stojí za starou belu, protože detaily obrázků budou fuč. Bohužel tahle hra nejde udělat vektorově.
Ano, napadlo mě to, co píše kody - hodit jenom do textového souboru odkaz ke stažení. Ale nevím jestli je to dobrý nápad.
Prostě co píšeš je pravda, ale nevím jak to řešit a velké komprese, kde na kartách už těžko poznávám v barevných skvrnách, co je to za kartu, to dělat nechci. Takže kdo bude hledat, najde, kdo nebude hledat, má smůlu.
Ještě bych to mohl dělat tak, že jako nadpis nového vlákna dám odkaz ke stažení - to by snad lidi nepřehlídli :).

17.3.2011 20:47:24

kren, Tangram
Všiml jsem si, že u některých her je místo souoru ke stažení přímo odkaz na stránky českého "výrobce" s jeho českou verzí pravidel. Nebyl by proto asi problém požádat Dia, aby to udělal úplně stejně i v tomto případě. Odpadlo by tak, s prominutím, pravěké uvádění adresy v textovém souboru.

EDIT: ...tedy jak navrhuje kody :)

17.3.2011 21:05:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Havelock
Přesně takhle jsem to měl na mysli i já.

17.3.2011 21:12:06

...
V "Ke stažení" už jeden soubor je a dá se k němu připojit komentář, tak by se to prozatím mohlo vyřešit tak, že by se do něj mohly vložit odkazy. Je tam jen jeden, takže to nikdo nepřehlédne.

17.3.2011 21:48:52

to Tangram
To ti samozřejmě rozumím, přeci už mám za sebou taky pár stovek lokalizovaných karet (viz třeba Battlestar Galactica). Nicméně jednu připomínku mám určitě. Rub karet stačí v souboru vždycky jen jedna tisková strana, protože jsou všechny stejné. Takže si myslím, že po odstranění těch rubů, by se ty jednotlivé typy karet v těch tvých 4 souborech už daly uploadnout na Trola.

18.3.2011 09:10:31

kren
Vím o tom. Takhle jsem to udělal u Command and Colours. Je v tom jistá šance. Ale pořád je to velké, dva soubory jsou bez rubů, jenom lícové strany a ty mají těch 9 MB, mám pocit. Já to můžu zkomprimovat asi na 3, možná na 2MB, a ještě je to koukatelné, ale jak jsem psal, už to prostě není ono. Samozřejmě to zkusím a uvidíme co Cauly na to.

18.3.2011 09:35:10

to Tangram
Celkem není důležité jestli je to koukatelné ve zvětšení (i když já mám nejmíň co mluvit, protože i přes toto jsem perfekcionista), ale jak to vypadá po fototisku.

18.3.2011 10:55:55

Tangram
Neviem, či je chyba v tlačiarni, ale nie sú tie karty rozmerovo menšie a farebne trochu výraznejšie od originálu?

3.5.2012 22:01:42

johan
Rozměr je 55x87. Teď už nejsem schopen to ověřit, protože hru nemám, ale když dělám karty, dělám je rozměrově přesně podle originálu, takže předpokládám, že to sedí. Záleží kde a na čem jsi to tiskl ... při tisku je potřeba dodržet velikost 100%, žádné zmenšení ani zvětšení stránky atd.
Co se týče barev, ano, scany jsou barevně výraznější ... přiznám se, že mi to tak víc líbí, proto jsem to nekorigoval.

3.5.2012 22:18:41

to Tangram
Ďakujem, chcel som si to iba overiť nijako som nechcel rýpať:-) Čo sa týka toho rozmeru skúsim inú tlačiareň... Každopádne vďaka za reakciu a hlavne za prácu na kartách.

3.5.2012 22:24:07

obaly
Aké používate obaly na karty neviete mi poradiť, aké sú najvhodnejšie? Zelené od FFG mi prídu príliš hrubé. Sú na tento rozmer - 56 x 87 mm, dostupné aj iné? dík

3.11.2012 21:17:09 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Kingdom Rush - Trhlina v čase
Kingdom Rush - Trhlina v čase
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas