Gloomhaven - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Isaac Childres
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Gloomhaven - Removable Sticker Set

máte někdo? zajímalo by mě, jestli se to vyplatí koupit.
30.1.2018 09:31:20

...

Ja bych rád koupil, protože nerad používám aplikace a polepovat mapu se mi také nechce, protože plánuju, že si to dám i s jinou skupinou následně. Ale zatím nejsou dostupné, na bgg psal (asi autor), že mají nějaké problémy s tiskem v číně a dokud nevyřídí předobjednávky z konce roku, tak nové nebere. Jediná možnost jak to koupti je ebay nebo amazon, ale tam to ti lidi dobře vědí a tak je ta cena dvojnásobná.

30.1.2018 09:42:22

...
https://www.fantasyobchod.cz/gloomhaven-removable-sticker-set

předobjednávka

30.1.2018 09:53:12

Polarka
Díky, to je nádherná cena. Chtěl jsem to brát z ofi stránek a tam by to vyšlo na 550 cca, tohle jsem nevěděl. Díky

30.1.2018 09:59:04 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Jinak na fb stránce Gloomhaven to bere hodně lidí. Ono jde o to jak to plánuješ hrát a jestli to budeš chtít prodat. Pokud si dáš jeden run a pak to strčíš někam do police, tak to nemá význam. Pokud to plánuješ hrát aspoň 2x nebo to prodat, tak se to vyplatí za tu cenu. Případně pokud máš v práci možnost si to vytisknout na lepící papíry, tak se dají stáhnout z bgg ty obrázky.
Pokud pojedeš dvě party najednou, tak je lepší mít aplikaci Gloomhaven camping tracker.
Zdeněk

30.1.2018 10:09:01 | Upraveno autorem (porovnej)

...
tak už jsem si taky předobjednal :)

30.1.2018 10:44:01

Mapa
Polepovani mapy moc nereste, ke hrani ji vubec nepotrebujete. Lepite sice na ni objevene lokace ale to samo o sobe neriha, zda tam muzete jit - to je podmineno splnenim dalsich podminek. Urcite doporucuju pouzivat campaign tracker ktery neprehlednost dostupnosti scenaru resi bezezbytku. Removable stickers jako takove ovsem pouzivam (samolepky upgradu karet) a to hraju solo a neplanuju hru prodat. Proste ten pocit ze to muzu bez nasledku slepit je k nezaplaceni.. :))

30.1.2018 20:26:49

tracker
zatím jsem nanešel tracker, který by chodil pod win10, ale je pravda, že jsem dlouho nekoukal na bgg do souborů. Ncméně u káždého scénáře je napsáno, co musíš mít splněno, nebo jaký je třeba achievment k tomu abys ho mohl jít. Teda z toho, co jsem zatím viděl.
Jinak mam stažený ten camping tracker PnP a přijde mi to dobrý. Mám radši tužku a papír.

30.1.2018 22:45:43 | Upraveno autorem (porovnej)

PDF jako tracker
Ke stazeni na BGG - Gloomhaven_-_Interactive_Map_v1.0.pdf se to jmenuje.
Otevres to v Acrobat Readeru (nebo jine dospele prohlizecce PDF) a muzes kliknout na "1" - objevi se prelepka. Stejne tak muzes zaskrtavat prosperitu a achievementy. Naledne to PDF ulozis (Ctrl+S) a je to.
Jednoduche a nepotrebujes zadny prelepky a ani zadny specialni aplikace. A chodi to i pod Win10 :)
Naopak to nechodi v "jednoduchych" prohlizeckach PDF (integrovana prohlizecka PDF v Chrome napr.)

30.1.2018 23:30:04

Tracker
Stahnete si na android campaign tracker, to je imo nejlepsi reseni.. bonusem je moznost jet nekolik kampani zaraz, a super user friendly ovladani

31.1.2018 00:02:56

mapa a tracker

Mapu samozřejmě mám než přijdou polepy (ta ale nefunguje jako camping tracker jak měl namysli Sethseth. Androida nepoužívám na žádném zařízení. Zkoušel jsem to přes emulárot, ale nějak to nechodilo.

31.1.2018 04:29:41

Vyplatí se?
Přemýšlím nad tím, jestli je mám pořídit. Upřímně nepotřebuji nálepky k mapě, ale na to vyplepšení karet by se hodily. Nemáte někdo zkušenost s nějakou další alternativou?
Nevím jestli je to otázka přímo sem, ale nemá někdo informace o tom, jak to dopadlo s českou lokalizací těchto nálepek? Případně jestli se budou na AGD prodávat (a když nebudou české, tak aspoň ty v angličtině)?

26.4.2019 11:15:16

Wladyk
Po pravdě nevím. Dejf mi psal, že budou (tak na 90%), ale není jisté, jestli hned na zahájení. A protože se Albi se samolepkami nijak zvlášť neprsí, tak jsem si objednal anglické, dokud se dají sehnat. Možná jsem vyhodil (přibližně) 250,- Kč zbytečně, nevím.
Taky je možné mapu oskenovat (ofotit), udělat pracovní kopii na balicí papír...

IMO to má smysl pokud:
- uvažuješ, že to možná prodáš, tak určitě bude lepší pradávat hru uvedenou do původního stavu
- trpíš posedlostí uchovávat si hru v bezvadném a obnovitelném (restartovatelném) stavu, máš strach cokoliv do hry domalovat, dolepit

26.4.2019 11:35:28

ad.3
Chceš to hrát 2x po sobě :D.
Případně po dohrání se skupinou to dát ještě solo

26.4.2019 11:39:17 | Upraveno autorem (porovnej)

Samolepky
No trochu mám chorobnou posledlost to mít naprosto v pořádku. Nicméně v budoucnu nevím jestli bych to pak chtěl prodat, nebo případně hrát znovu (neříkám, že nutně 2x hned po sobě :D, ale 2x za život třeba jo). Tak či tak by se na obě varianty hodily ty samolepky.

Jde mi taky o to, že kdybych to hrál s více jak jednou skupinou hrdinu a někteří ze skupiny by chtěli hrát za stejnou postavu, tak aby si mohli "zresetovat" progres jiného hráče a pak zas obnovit.

Tak asi vyčkám zda budu na AGD příjemně nebo nepříjemně překvapen.

26.4.2019 11:54:00

České nálepky
Ahoj,
info k českým nálepkám - výrobce nám za šest týdnů nebyl schopný dodat kalkulaci (a má celosvětovou licenci, takže hledat jiného dodavatele nepadá do úvahy), tudíž lokalizované samolepky na AGD nebudou. Nadále ale usilujeme o to, abychom je vydali.

Co se týče obsahu - pro vylepšení karet je úplně v pohodě použít samolepky "anglické". Samolepky lokací a úspěchů jsou samozřejmě jazykově závislé.

David Rozsíval,
Albi Česká republika a.s.

26.4.2019 14:27:49

CZ nálepky
Hodně lidí si to nebude chtít zničit, ať už z důvodů “pocitu” (jako já), více hraní během života, hraní ve více skupinách,... A je zřejmé, že poptávka po hře samotné je obrovská, tak myslím, že to je logický follow-up a tak trochu závazek to sem dostat ;) Beru všemi deseti, hned jak to bude.

4.5.2019 15:27:24

Hromadná objednávka
Ahoj,
rád bych nálepky a jelikož mi to od Albi přijde na dlouhé lokte začínám uvažovat o amazonu. Čim víc se jich objedná, tím je cena nižší. Vycházelo by to na cca 320Kč (v Praze osobní předávka, jinak+poštovné). Měl by někdo další zájem? Abych toho neobjednal moc...

6.5.2019 10:28:12

Nejsou nutné
Sehnal jsem nakonec ty removable stickers, ale nejsou vůbec potřeba.
Albi verze má prakticky stejné samolepky, takže pokud máte českou verzi, tu druhou sadu nepotřebujete. Kamarád má anglickou verzi a říkal, že tam jsou ty samolepky jiné, takže se hodí ty odstranitelné, v české verzi jsou navíc.

15.5.2019 10:55:03

Nejsou nutné?
Otázka je, jestli jsou "removeable", tedy jestli je mohu odlepit a znovu nalepit. Docela o tom pochybuji, když "removeable" jsou k dostání samostatně.

15.5.2019 11:18:05 | Upraveno autorem (porovnej)

Vodňýk
Jsi si jistý, že správně rozumíš slovu "removable" a chápeš jeho smysl v tomto případě? // bez urážky
Účel těch "removable" (čili odstranitelných) nálepek je ten, aby se hra dala uvést do původního stavu před hraním. Což se standardními samolepkami nejde (bez poškození hry - mapy, karet).

Dá se to obejít používáním jiného řešení přes aplikaci pro tablet/telefon, nebo interaktivním PDF na PC.

15.5.2019 12:18:53

peca007

Tak to by som mal otazočku na niekoho kto ma česku verziu či sa daju vpohde odlepiť od mapy?

15.5.2019 12:57:06

Indibaidini
Odlepit mně to šlo, mapa zůstala celá, ale samolepka se při odlepení zdeformovala a už nejde použít..

15.5.2019 14:31:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Indibaldini, a také k tématu jsou/nejsou potřeba
Tak to není úplně na mě - já to ještě nezkoušel :) Zatím jsem jenom otestoval hru s kamarády, ale nic jsem zatím nelepil. Na řádné hraní se teprve chystám.

Na druhou stranu je tu pěkné vlákno na BGG: https://boardgamegeek.com/thread/1898278/removable-stickers
Tam se píše, že máte celkem dost způsobů, jak si značit kampaň v Gloomhavenu, aniž byste používali původní komponenty (vše potřebné, včetně mapy a nálepek ke stažení). Buď elektronicky, nebo fyzicky na kopii mapy...

Takže náhradní snímatelné lepíky potřeba nejsou, to je pravda. Lze to obejít jinak, než polepením originálních komponent.

Já počítám se souběžným hraním s partou, kde relativně pravidelně hráváme + další postavy, které zbydou třeba se synem. Značit to budu asi vlastní mapy a zápisníků bokem, uvidím...

15.5.2019 14:36:45

Juanitos
Myslíš ty původní, ne? Nebo se ti zmuchlala i ta zvlášť dokoupená "removable"?

15.5.2019 14:38:09

Jeden set removable stickers k dispozici v Praze
Ahoj,

koupil jsem si nedávno jeden set, pokud máte někdo zájem, tak můžu zdarma předat na Andělu. Odlepil jsem z něj jen jednu samolepku a zůstal mi na ní zespoda papír (takže je odlepená, ale vlastně není odlepená a s trochou šikovnosti půjde ještě normálně použít). Jinak je nepoužitý. Piště případně SZ a sorry za OT.

EDIT: momentálně zarezervované

15.5.2019 15:10:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Břink!: Velká podzemní loupež
Břink!: Velká podzemní loupež
Akt. cena: 1200 Kč
Končí za: 16 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas