nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Genial Spezial

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 40 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: není
Vydavatelé: Kosmos
Autoři: Reiner Knizia
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Genial Special je další hra ze série abstraktních strategií Genial (u nás známé jako Kaleidoskop). Ve hře hráči sbírají body ve čtyřech barvách a cílem je mít co nejvíce bodů v nejslabší hráčově barvě (obdobně jako v původní hře Kaleidoskop).

Hra se hraje na herním plánu netradičního desetiúhelníkového tvaru. Podle počtu hráčů se na herní plán rozmístí nízké a vysoké věže a na každou věž se náhodně umístí bodový žeton. Žeton udává barvu a počet bodů (jeden až tři body buď v modré, oranžové, růžové nebo zelené barvě).

Hráči se postupně střídají a po jednom umisťují na plán hrací kameny.
Body může hráč získat trojím způsobem:

  1. Spojením libovolných věží dostane hráč tolik bodů příslušné barvy, jak je znázorněno na žetonu na nově připojené věži.
  2. Spojením dvou a více velkých věží dostane hráč po jednom bodu od každé ze čtyř barev za každou připojenou velkou věž.
  3. Za umístění herního kamene na bonusové políčkou získává hráč jeden bod libovolné barvy dle vlastního výběru.

Hra končí po dvaceti kolech, každý hráč tak položí za hru celkem dvacet herních kamenů. Porovnávají se nejslabší výsledky každého hráče, tedy bodové hodnocení té barvy, od které má hráč nejméně bodů. Vyhrává hráč s nejlepším z nejslabších výsledků.

Autor: aluka