nepřihlášený

přihlásit

registrovat

GanXtaZ!

Počet hráčů: 4 - 8
Doporučený věk: od 16 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, intriky, diplomacie
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Rebel
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Čím víc kšilt, tím víc stajl...

Hráči se stávají "ganxtaz" amerického podsvětí. Cílem hry je součinností s ostatními hráči vydělat dostatek peněz na živobytí v lepších a luxusnějších čtvrtích, aby pak ten, kdo na to skutečně "má", mohl kandidovat ve volbách na Velkého bosse.

Je zde klasický systém pohybu figurek po uzavřených okruzích dle hodnot určených kostkou. V "luxusnějších" okruzích lze vydělat více peněz, ale také jsou zde vyšší náklady. Každé políčko má nějakou úlohu - zisk peněz, vězení, interakce se spoluhráči - dochází ke zvláštnímu "střihnutí" s jedním nebo rovnou několika spoluhráči, ale namísto klasického "kámen-nůžky-papír" se používají jen dva symboly nabídnutá ruka a vztyčený prostředníček. Pokud spolu hráči spolupracují, oba vydělají. Pokud se rozhodne jeden druhého zradit, tak sice vydělá téměř dvakrát tolik a první utře nos, ale riskuje, že se pro zradu rozhodne i ten druhý - zisk z takovéto akce je pak minimální.

Vítězem se stává hráč, který je zvolen mafiánským bossem.


Shrnutí: Party hra pro minimálně 4 hráče s kontroverzním tématem a velmi vysokým podílem náhody, ale i velmi vysokou mírou interakce mezi hráči.

 

Autor: PJ