nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Fusion

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 6 let
Herní doba: 10 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Gigamic
Staupe Spiele
Autoři: Reinhard Staupe
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Popis hry

Fusion je rychlá, netahová karetní hra až pro 4 hráče. Cílem je zbavit se co nejrychleji všech karet.

Tři akční karty se vyloží doprostřed stolu a k nim se vyloží po jedné hrací kartě. Zbytek karet se zamíchá a rovnoměrně rozdá mezi hráče. Každý hráč si svůj balíček karet položí rubem navrch před sebe a lízne si tři karty do ruky. Hra může začít.

Průběh hry

Jakmile je hra zahájena, nekoukám doprava, doleva, ale v první řadě doprostřed stolu jestli nemohu některou ze svých karet umístit na některou z hromádek. Naskýtá-li se taková možnost, rychle kartu umístím, než mě některý z protihráčů předběhne. Pro umisťování karet platí jednoduchá pravidla, která jsou definována třemi akčními kartami. Na jednu hromádku tak můžete přikložit kartu s hodnotou o jedna rozdílnou od posledně přiložené, na druhou kartu se stejným symbolem, nebo stejné barvy a na třetí kartu naprosto odlišnou. Hráči si průběžně doplňují karty na ruce do tří.

Zároveň s umisťováním se hráči vzájemně kontrolují zda nedošlo k chybě. Dojde-li kodhalení chyby, chybující hráč dostane od ostatních nějaké karty navíc. Jestliže někdo upozorní na chybu aniž by k této došlo, dostane od ostatních hráčů karty navíc on.

Vítězí ten, kdo se jako první zbaví všech karet.

Autor: Jedudedek