Fresco - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Renesance
Herní kategorie: ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Piatnik
Queen Games
Autoři: Marcel Süßelbeck
Marco Ruskowski
Wolfgang Panning
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

ta"jemná"

Hrál to někdo?

...
31.8.2010 17:31:47

re
Nehral, ale pri preklaedu pravidel sem se zamiloval a urcite to bude dalsi hra co kupuju :)

24.9.2010 13:32:43

DD

hral na Essenu
Je to celkem svizna, absolutne nenarocna eurohra. Jedina nahoda ktera se v cele hre vyskytuje, je rozmisteni barev na jednotliva trziste. Akorat jsme to hrali bez jakychkoliv rozsireni (mam pocit ze uz jsou minimalne 3 a dalsi 3 pripravene), a tam se obavam o znovahratelnost, protoze je to porad proste to same. Hra nema zadnou varibilitu. Proste kazda jedna hra bude vypadat uplne stejne, akorat rozmisteni bodovanych policek na strope je jine, ale to nema na hru zadny vliv.

25.10.2010 09:56:00

Hrál
Hrál jsem ji v Nepomuku (Goliáš a David) nestihl jsem ji celou už jsme s klubem balili a šli na bus ale to není podstatné. Velice se mi líbila perfektní strategie, výborně udělaný design a krabice . Sháněl jsem ji před Vánocemi a nesehnal , nyní je k mání ve více obchdech nejlevněji ji však seženete na http://www.svet-deskovych-her.cz/ za 999 Kč a všechna rozšíření jsou zde taky jedno za 600 Kč a poštovné a balné jen 60 Kč což je docela levné já si jej objednal včera a do konce týdne podle inf. mailu by mi mělo dojít . UŽ SE NEMOHU DOČKAT !

26.1.2011 10:05:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Změna názoru a první dojmy
Hra je to sice perfektní ale jak jsem chválil krabici tak jsem se zmýlil ,design výborný ale praktičnost žádná , krabice je přepažena v jedné třetině a to je vše . Všechno je dohromady v jedno igelitovém pytlíku a k tomu je přidělen jeden látkový zavírací pytlík s tzv. ,,orientálním '' dekorem který se k celé hře vůbec nehodí !

26.1.2011 14:36:36

prosím prosím
Jsem na vážkách, zda ji koupit nebo ne. Graficky se mi líbí tak prosím o pár konkrétních postřehů ze hry. Obtížnost, znovuhratelnost, fungování mechanismů, ideální počet hráčů a tak. Díky.

26.1.2011 17:00:56

PJ

nepodstatný postřeh ad kosaja3
Hru mám úplně čerstvě a ještě jsem jí nehrál, ale látkové pytlíčky mají různé vzory, zatím už jsem viděl tři. A ani jeden mi nepřipadal orientální, takže to je zřejmě čtvrtý...

26.1.2011 17:32:02

Odpovědi
PJ: zřejmě ano
sasa: určitě ano

26.1.2011 18:21:38

Dotaz k pravidlům
Dnes poprvé jsem viděl 2 hráče hrát tuto hru,česká pravidla neměli k dispozici.
Mám dotaz k pořadí prováděných akcí:
Je pořadí určeno tabulkou pro umistˇování učňů,tedy zleva doprava,nebo může hráč,který vstává první,vybrat pořadí vykonávání akcí dle své volby?
V pravidlech umístěných tady jsem to nenašel.

12.10.2011 19:58:45

Mirek-Usti
Pořadí akcí je dané tabulkou, zleva doprava. Vstávání ovlivní jen pořadí, v jakém hráči jednotlivé fáze odehrají.

27.2.2012 14:47:27

Retail cena
Teda když jsme četl níže koment, že rozšíření za 600Kč je dobrá cena...raději jsem zkontroloval cenu KS komplet edice, kolik jsem vlastně zaplatil :D

Na KS v rácmi all-in vyšla hra na 50€ a obsahuje základní hru + 11 rozšíření a 1 minirozšíření, to my přijde jako "good price"

Osobně se bojím jen složitosti přidání všech rozšíření, ale láká mě myšlenka si každou hru zpestřit přidáním jiné sady rozšíření dle domluvy před hrou :-)

17.6.2018 13:26:10

Korenar
Tak jako jestli ti opravdu přišla KS edice až teď, tak si ty rozšíření zasloužíš :-D Jsi vlastně něco jako voják Japonského impéria, který se v roce 68 dozví, že už je po válce...

17.6.2018 17:01:14

Retail cena
Nezapomeň, že jedno rozšíření obsahuje 3 moduly, takže sice máš 11 modulů, ale ve skutečnosti 3 krabice rozšíření + 2 mini moduly.

17.6.2018 17:58:09

Stefan234
Ten voják budeš spíš ty :+)
Před měsícem byl ks na reprint.

17.6.2018 18:02:52

Stefan234
Jak píše Bastacka. KS na reprint skončila před chvílí a bude doručena koncem roku.
Ty expanze jsou různé a prodávají se v balících 1-2-3 (v základu), 4-5-6, 7 single, 8-9-10, a single mini expansion Bishop.
Nevím jestli bylo prodáváno i zvlášť, ale v KS reprint bude ještě nová herní deska s alternativní freskou.

18.6.2018 09:33:34

Vybíráme z Bazaru

Moje zlato!
Moje zlato!
Akt. cena: 60 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas