nepřihlášený

přihlásit

registrovat

France '40

Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: válečná
Čeština:
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Mark Simonitch
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Tento popis ještě nebyl definitivně schválen. Pokud chcete, můžete zkusit navrhnout vhodnější verzi, která by lépe odpovídala ideálnímu popisu.

France '40 je válečná hra pro dva hráče, která obsahuje dvě vojenské operace - Sickle Cut: Guderian's Drive to the Channel a Dynamo: Retreat to Victory. Pravidla pro obě dvě operace vycházejí ze stejného základu, liší se jen ve speciálních pravidlech a podmínkách vítězství pro každou operaci. Každá z těchto operací se odehrává na vlastní mapě. Mapy mohou být spojeny v jednu velkou mapu, nicméně ve hře se nenachází oficiální scenář, který by tuto mapu využil.

Sickle Cut:

Tato část hry se odehrává v květnu 1940. Německé síly prorazily Francouzskou linii u řeky Mázy a velmi rychle postupovali k západnímu pořeží u města Abbeville. Hra začíná 13. května, kdy šest panzerových divizí proniklo skrz Ardeny a nacházejí se před řekou Máza. Francouzké a Britské jednotky pospíchají z Belgie, aby mohli bránit linii u řeky Dijle. Teď už je na Německém hráči, zda dokáže proniknout až na západní okraj mapy a odříznout tak spojenecké síly od zásobování. Hráč ovládající spojence se mu v tom bude snažit zabránit pomocí posil přicházejících jak ze severu, tak z jihu.

Dynamo:

Tato část hry porývá zatlačení spojeneckých jednotek do města Dunkirk a jejich následnou evakuaci. Hra začína 24. května, v den kdy se Britové rozhodli ustoupit k pobřeží u Dunkirku, protože jim hrozilo úplné odříznutí od zásobování. Nicméně v tuto chvíli bylo několik Německých panzerových divizí Dunkirku blíže než Britských jednotek. Na hráči spojenců je přesunout jednotky k Dunkirku a udržet kolem něj obranný perimetr, než se stihnou jeho jednotky evakuovat.

Čas: 1 den/kolo
Mapa: 6,4 km/hex
Jednotky: divize, brigády, regimenty a bataliony

Hra obsahuje:
2 papírové mapy
2 plata žetonů
1 pravidla hry
2 karty s herními tabulkami
2 karty se setupem hry
2 šestistěnné kostky

Autor: Paveloman

Další názvy této společenské hry

  • Sichelschnitt, 1940