Forbidden Stars

xxxxxxxxxo hodnoceno 57x (Seznam vlastníků)

Forbidden Stars - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Corey Konieczka
James Kniffen
Samuel Bailey
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Star Wars Rebellion nebo Forbidden Stars?

Máte někdo zkušenosti s oběma hrami? Která hra je podle vás lepší a proč?
12.1.2017 11:40:59

Zomy
Jestli chceš hru jen pro dva hráče pak bude mít Rebelie navrch tam je to vyloženě designované pro dva hráče (i když je tam možnost hrát ve více ale tam to podle mě už pak ztrácí svoje kouzlo), FS jsou ale taky velmi dobře hratelné i ve dvou, navíc je časem bude problém sehnat vzhledem k tomu, že už se vyrábět nebudou Rebelii asi seženeš i za rok za dva, pokud se teda komplet český náklad nevyprodá a BF už další dělat nebude to se taky může stát. Co je lepší bych si říct netroufnul, baví mě oboje, každé vyžaduje jiný přístup ke hře, FS je vyloženě o konfliktu, má oproti Rebelii zajímavěji udělaný soubojový systém. Rebelie je spíš hra kočky s myší, je tam totálně odlišný způsob hry za Impérium a Rebely a umí líp vytvářet příběhy takže pokud máš rád SW tak si to dost užiješ, když budeš vysílat Luka trénovat k Yodovi na Dagobah a císař se ho bude pokoušet stáhnout na temnou stranu atd. :)
Tak asi ti to moc nepomohlo, ale pokud plánuješ hrát ve víc jak dvou lidech tak bych šel opravdu spíš do FS, i když tam zas ve čtyřech už to pak zas může být docela dlouhé, ale je to pořád podle mě lepší než Rebelie a její způsob řešení hry třech a čtyřech hráčů.

12.1.2017 12:04:07 | Upraveno autorem (porovnej)

Froggery
Moje zkušenosti jsou úplně stejný jako froggeryho. Ve více než dvou hráčích bych rebellion už znova nehrál, protože ve více hráčích si akorát lidi rozdělí úlohy v rámci jedný strany, což neni úplně ideální a nikdo si pak moc nezahraje.

Forbidden Stars jsou dobře hratelný ve všech počtech hráčů, protože každej hraje sám za sebe, navíc podle BGG je to nejvíc doporučovaný právě ve dvou.

Mě osobně víc baví FS, ale spoustě lidí se zase víc líbí rebellion. Každopádně obě dvě hry jsou dobrý a jsou úplně jiný, takže když na to přijde, neprohloupíš ani když si postupně pořídíš obě dvě ;) S Forbidden stars ale moc nečekej, protože časem se všechny rozprodají a z důvodu ukončení WH licence pro FFG už žádný dotisky nebudou..

12.1.2017 16:27:58

obě stojí za to
Mala oprava FS na BGG je nejlépe doporučený počet hráčů 3. Jinak souhlas se vším ..vem obě :D

12.1.2017 17:23:56

GeneralX
Aha, tak už jsou to tři, kdysi to ještě byly dva hráči :) Ono je to hlasování dost těsný 52 na 48 procent :)

12.1.2017 22:00:22

FS
my hrávame Forbidden traja a styria, takze FS je uplne uplne dokonala :-) Rebellion je vlastne hra pre dvoch, kde sa moze kazdy delit o hru este s jednym clovekom, ale to stale bude akoby len jeden hrac - co je zas v pripade, ze hrávate dvaja, lepsie :-)

12.1.2017 22:18:36

To all
Děkuju vám za vaše odpovědi a názory :) Jen se obávám, že už teď se ta hra nedá nikde sehnat. Prošel jsem všechny obchody s deskovkama, které znám, ale nikde jsem to už nenašel skladem.

13.1.2017 10:14:47

FS
no nekdo ji zde hodil na bazar tak mas jeste sanci.

13.1.2017 15:28:30

Doprodej
JJ bohužel FFG už nemá licence na prodej her od Games workshop takže bych s koupi neváhal. V obchodech už asi bude nesehnatelná.

13.1.2017 16:09:29

Vybíráme z Bazaru

Illumination - ENG
Illumination - ENG
Akt. cena: 599 Kč
Končí za: 12 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas