Folklore: The Affliction

xxxxxxxxxo hodnoceno 8x (Seznam vlastníků)

Folklore: The Affliction - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy, Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: undefined
Vydavatelé: GreenBrier Games
Autoři: Adam Sadler
Brady Sadler
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy - ma uz nekdo z KS?

Podle BGG je jiz dorucovano, prosim dostal uz nekdo, dojmy? Pripadne jen nfo, jak moc 'daleko' jeste dodani je?
Bohuzel jsem KS minula, tak by me zajimalo, zda cistej core (tj. ne KS edice) stoji za zakoupeni...mam predobjednano, ale bohuzel zatim moc nazoru neni (pokud nepocitam nadsena preview z demo/nedodelane hry par mesicu stara) diky
Co me trochu 'desi' je zavislost vseho (i rozhodovani co se stane dal) na hodu kostkama ... mozna az prilis ... ale tezko soudit, poradny gameplay/recenze se mi zatim nepovedlo najit (a na druhou stranu se mi ani nechce az moc pripadne gameplaye sledovat kvuli spoilerum :-)
Boj asi bude take spis jednodussi, ale tohle beru, ze neni hra zamerena na boj...
Pripadne porovnani s Legacy of Dragonholt od FFG (jasne jsou to v podstate odlisne hry, ale co se tyka vypraveni/posunu pribehu, tj. volby, mozna podobnost je? i kdyz LoD je asi spis vic 'gamebook'/RPG - i BGG to nema a je to (zatim) je na RPGGEEKu - snad FFG jeste prida nejake dalsi clanky s popisem co a jak..)
kazdopadne diky za jakekoliv nfo/nazor
30.10.2017 07:57:42

Dojmy
Já o tom napsal malé shrnutí po otevření krabice a prolítnutí pravidel zde:
http://www.deskozrout.cz/topic/5848-folklore-the-affliction/#entry146941

Bohužel ke hře jsem se ještě nedostal, ale ano, zatím to vypadá dost na velkou kostkovou náhodu.

1.11.2017 22:19:49

Dojmy + lepsi 2. edice?
Aha, tak to me dost zklamalo a vydesilo, ze mozna zrusim predobjednavku, pokud jsou tam az takove chyby (neco se zminovalo na BGG, ale ze je to az takhle v podstate rusive a ovlivnujici hratelnost - nepresna pravidla, preklepy v navaznosti, i ty sheety - to snad by mely byt take uz v zaklade nejake predtistene,aspon par ks a ne ze si je koupim jako rozsireni nebo dotisknu, zas tak levna ta hra neni).
Otazka je, zda jit kdyz uz tak do revidovane edice, ktera se dnes rozbehla na KS. Tam zas ale tezko rict, jestli se polepsi a nebo to dopadne stejne- zatim slibili, ze zareaguji na pripominky od 1. backeru. I kdyz je zarazejici, ze do minimalniho pledge, v podstate urceneho pro backery 1. edice nezahrnuli i opravy, tak jak to delaji ostatni a podle me by to mel byt standard. Taky prisli s 2. KS v podstate dost brzo, kdy jeste poradne nejsou ohlasy z hrani cele kompletni hry a ne z dema pripadne jen nejake prvotni dojmy. Jako kdyby se bali, ze az se to vic zahraje, tak uz to nebude az tak nadsene ... tak nevim :-(
Doufam,ze se jeste objevi nejaky poradny gameplay nebo recenze uz finalni hry a ne pred KS nebo dema....u tyhle hry me laka, ze je to hodne pribehove, na druhou stranu je otazka znovuhratelnosti, kazdopadne diky za prispevek.

1.11.2017 22:41:31

První hra
Tak mám za s sebou první hru. Jako první musím zmínit že se jedná o čistý amerithrash, se vším, co k tomu patří. Tj. velmi silný příběh a atmosféra (super) ale taky dost náhody (méně super). Téma středověké evropy je skvělé. Jsou tu vlkodlaci, upíři, lupiči, rozzuřený dav... Naopak tu nejsou elfové, orci, skřeti a podobná cizorodá havěť.

Hodně moc mi to hraním připomíná počítačovou hru Fallout (1 a 2) mixnutou s deskovým Runeboundem a Descentem. Cestujete si po světě za hlavním úkolem, řešíte příhody - rychlé souboje kostkovaná alá Runebound (tady se jim říká bůvíproč skirmish) a střetnutí (hraje se na mapě jako Descent). Alfou a omegou je příběh, kterým vás provází deník, ve kterém jsou místy velmi zajímavá rozhodnutí (občas vybíráte, občas hazíte kostkou - jako starý gamebook).

Kouzel tu moc není (jen temné a světlé rituály). Karet vybavení a dovedností je mnoho.

Hrdinové nejsou žádní supermani a dostávají celkem často pěknej klepec (hra je těžká a kostky vás/mě nenávidí).

Plusy:
- Téma.
- Atmosféra.
- Scénáře.
- Cestování po světě.
- 2 druhy bojů (skirmish a encounter).
- Když hrdina zemře, je z něj duch (ovlivnňuje hraní), který může být oživen.
- Variabilní nepřátelé.
- Unikátní povolání postav (není zde trojice bojovník/lukostřelec/mág).
- Lykantropie a Vampirismus (může se to stát i vám).
- Není potřeba vypravěč a lze hrát i sólo.

Mínusy
- Občas zpracování (sem tam pixelová grafika).
- Souboje na mapě by chtělo víc propracovat (bgg to jistí).
- Uvítal bych žetony na Vita (životy) a power pointy a peníze (v hodnotách 1, 5 a 10).
- Hodně psaní a gumování (žetonky by to řešili).


Resumé:
Jestli máte rádi RPG (tužka a guma nutná), hustou atmosféru a temný středověk, je to hra pro vás.

18.11.2017 20:02:10 | Upraveno autorem (porovnej)

První hra
Musím souhlasit s Miracem.
Po první hře jsem zjistil, že to je fakt hodně klasické RPG s papírem a tužkou, trochu střižené gamebookem. Zapomeňte na pamatování a vše zapisujte a pak čtěte pouze informace z papíru. Já to hrál dost jako deskovku, kde hlavní je karta hrdiny a sem tam nějaký bonus si zapamatuješ, ale velmi lehce jsem si zapomínal bonusy přičítat.

Příběh byl zatím velmi dobře zpracovaný, ale rozhodně nesedí časy hry. Hrál jsem 90 minutový příběh (tutorial) celý večer a nedostal jsem se ani do druhé kapitoly. Možná je to ale hodně spojené s tím učením, ale část, kterou sem měl přečíst před začátkem, jsem už měl načtenou.

Kostky jsou peklo :) Zvlášť když hodíš tři crity po sobě proti hrdinovi :D (pravděpodobnost my ass).
Stejně tak již všude hejtované měřidla životů a bodů moci, které se furt hejbou a člověk má problém udržet, kolik to vlastně je. Tudíž asi opět používat klasicky papír a vše zapisovat.

Systém skirmishe (boje na "cestovací" mapě) se mi asi zatím líbil nejvíce. Neřeší se pozicování speciální chvaty a tak. Prostě se po cestě rychle pomlátíte a jde se dál. Neřeší se moc životy jako počet nepřítel a jejich bonusy a ty jsou hezky odstupňovány podle počtu hráčů + náhody, v tomhle případě ale s rozumnou hranicí.

Přemýšlím, že asi půjdu a doplním si nějaké věci v druhém KS, protože tohle asi bude jediný systém dost blízko klasickému RPG, na který budu mít čas :)

21.11.2017 10:30:02

Dotazy
Rád bych si zahrál core set i s postavami z rozšíření Dark Tales. Na BGG i stránkách vydavatele jsem našel ty osobní deníky k jednotlivým postavám, ale nenašel jsem nikde tu základní oboustrannou kartu postavy (z jedné strany postava a z druhé duch).
Můj druhý dotaz míří na případné hráče, co už měli možnost hru vyzkoušet nebo lépe ovládají angličtinu z diskusí na BGG. Lze ty fanouškovská dobrodružství vložit do hraní kampaně, aniž by to mělo nějaký velký vliv. Pochopil jsem že ano, jen budou mít postavy více zkušeností. Děkuji za případné rady.

26.2.2019 19:42:42

Dotazy
Mitogar: Moc nechápu dotaz, Dark Tales není fanouškovské rozšíření, ale normálně oficiální.. na BGG jsou 2 fanouškovská dobrodružství ke stažení. Jinak nevidím problém jakékoliv dobrodružství vložit kamkoliv do kampaně, jenom je potřeba hlídat si obtížnost...

26.2.2019 20:18:57

Azalin
Já vím, že Dark Tales je oficiální rozšíření, ale není u nás dostupné. Všude jsou ke stažení ty deníky, ale nenašel jsem nikde ty oboustranné karty charakterů, kde jsou číselné hodnoty postav. Za odpověď na druhou otázku díky, vím že si mám ohlídat obtížnost.

26.2.2019 21:05:24

Tak dojmy z druheho kickstarteru - pro nas prvni setkani s Folklorem a tutorial. Je to naprosta pecka. Sice jsme se po 4 hodinach moc nepriblizili splneni mise, ale zazitek ze hry paradni. Super D&D deskovka vcetne toho, ze jsme se vyvetvili do side questu (nabrali jsme si v hospode rumours a “to zkusime, ne?”) Malem jsme u toho dvakrat zarvali, ale byla to parada. Tak snad za dalsi ctyri hodiny dojedeme ten tutorial :D

1.7.2021 01:36:14

Vybíráme z Bazaru

Mage Knight Ultimátní edice
Mage Knight Ultimátní edice
Akt. cena: 1999 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas