Five Tribes - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Days of Wonder
Autoři: Bruno Cathala
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Ochutnávka

Zatím to vypadá celkem slušně...:-)
Pro porovnání dva lehce odlišné pohledy.
https://www.youtube.com/watch?v=tBCjDFgHioU
https://www.youtube.com/watch?v=HJVAyxXXT4A
29.8.2014 11:03:03

jake to je?
uz jste nekdo hral? na boardgamegeeku to zacina docela stoupat... http://boardgamegeek.com/boardgame/157354/five-tribes

29.10.2014 21:56:34

jake to je?
Na tuhle hru jsem narazil pomerne nedavno, nejak me minula. Muzete se nekdo podelit o sve dojmy z hrani?

21.6.2017 09:07:36

five tribes
tiez po nej uz pol roka pozeram, podla recenzii a videi to vyzera dost originalne a dobre

21.6.2017 09:25:54

pánové
tak to vám utekla celkem pěkná věc. Mám to teda nahrané snad jen ve čtyřech, ale je to moc milé. Nedá se u toho moc přemýšlet dopředu, protože situace na plánu se pořád mění, takže většinou začínáš hrát opravdu až v okamžiku, kdy se dostaneš na tah. Což u některých vede bohužel k celkem silné paralýze. I když myslím, že není moc potřeba, rozdíly mezi nejlepšími tahy většinou leží v rámci pár bodů a tak pokud hráč vysloveně nehraje turnaj, není nutné nějak zběsile propočítávat - výjimkou je teda trochu konec hry, kdy člověk chce, aby na něj ještě vyšel tah.
Líbí se mi, že člověk kombinuje dvě akce - jednu, kterou mu poskytuje zvolená barva figurek, kterou v tahu použije a druhá, kterou udává pole, na kterém skončil. Díky tomu se toho dá dělat opravdu hodně a pokud člověk pořídí v průběhu hry nějakého toho džina (karty se zvláštními schopnostmi) - a to ideálně během prvních pár tahů - docela se tam dá kombit.
Ve dvou je nutná herní úprava, kdy má každý hráč dva tahy za kolo (poté se teprve doplňují nabídky karet), tu jsem bohužel ještě nezkusil.
Každopádně za tu herní dobu (cca 1,5 hoďky) je to pro mě rozhodně lepší volba, než např. srovnatelně těžký (a i principově trochu podobný) Istanbul.

21.6.2017 09:43:37 | Upraveno autorem (porovnej)

five tribes
je prostě úžasná hra. Klasické "tolik chutí a tak málo času" :-) Navíc herní "deska" se mění a tudíž nějaké dlouhé plánování nemá smysl. O to horší je to ve vašem kole, kdy vybrat správný tah může trvat (a ve dvou můžete jet dokonce dvakrát po sobě). Zde záleží na herní skupině a pokud máte AP hráče, tak bych ho vyhodil, nebo dal limit 30-60 vteřin na tah :-)

21.6.2017 09:48:44

dojmy
pro me je to urcite nejoblibenejsi kousek od days of wonder.
Ja to naopak hravam temer vyhradne ve dvou se zenou.
Samozrejme je to ve dvou vice strategicke nez ve 4 ale funguje to v kazedem počtu.
mínusem mohou být ty prodlevy protoze nez se dostnete na tah tak se pravdepodobne situace na bordu zmeni, ale nemusi nutne.
Mam to i s rozsirenima, ktere nepovazuju uplne za nutné.

21.6.2017 09:55:54

Podepisuji
...v plném rozsahu.:-)
Spočítat to nejde a s tím, jak se plán neustále mění, musí člověk pořád přehodnocovat, co chce vlastně dělat. O produkční kvalitě nemluvě... Rozšíření asi nutná nejsou, ale proč ne? ;-)

21.6.2017 11:14:01

jiný pohled
Pravda hrál jsem hru jen jednou, ale to čekání na tah a nemožnost nic promýšlet do předu pro mě hru úplně zabilo. U hry jsem se celkově dost nudil a ani ta grafika pro mě nebyla nijak úchvatná. Proste zajímavé mechanismy tam byly jak píše Kew kombinace barev a cílového polo, ale 10 minut koukat na to jak ostatní přemýšlí a udělají jeden tah a pak teprve začít uvažovat nad svým bylo na mě moc. Stejný čas raději využiji pro jinou hru, ke konci to už aspoň odsýpalo a byl pak už rychlý konec.

Toť druhá strana mince a pohledu :)

21.6.2017 12:38:41

herni doba
a jak dlouho to trva
- ve dvou
- ve vice

pokud v tom je teda rozdil

22.6.2017 11:48:49

Doba
Ve dvou 60m
Ve ctyrech 90m
Ve dvou je sazrejme lepsi ze mezi tahy se toho nezmeni zase tak moc a je o cem premyslet ale zase ta drazba neni tak vyzivna
Ve 4 ty prostoje jsou ale rozmyslet nad tahem muzes stale. Drazba je o moc dulezitejsi.
Pravda ale je ze s nejakym paralikem bych to nehral . Je dobre si dat nejaky max limit na tah.

22.6.2017 12:32:18

Vybíráme z Bazaru

SET Star Wars X-Wing (second edition)
SET Star Wars X-Wing (second edition)
Akt. cena: 5500 Kč
Končí za: 5 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas