nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Fight Klub

Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 16 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: karetní hra, sběratelská
Čeština: není
Vydavatelé: Decipher
Autoři: Tim Ellington
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Klub rváčů…rve se každý s každým … je to boj na život a na smrt… Rambo drží Robocopa pod krkem a šeptá mu do ucha, že si budou ještě chvíli hrát, Hanibal se mlčky usmívá a Terminátor se snaží vyřídit Chucka Norrise. Evidentně mu to moc nejde. Však víte,… na Chucka platí jen motorová pila Ashe Williamse z Živých mrtvých….

Fight je rychlá karetní hra ve které proti sobě bojují postavy ze známých filmů.
Rambo, Robocop, Terminátor, T1000, Crank, Ash Williams, Tank Girl, Hanibal, Chuck Norris, a další.
Průměrná hra trvá patnáct minut až půl hodiny.

Hra limituje počet karet, které může mít hráč ve hře.
Hráč může mít ve hře jen jeden ks každé vzácné karty. A tři kusy od jedné karty neobvyklé a běžné.

Příprava hry:

Každý hráč si vybere jednu z postav se kterou bude bojovat. Připraví si dva balíčkky karet.
Jeden balíček karet se skládá z karet, které představují bojové události a druhy balíček je složen z vybavení, efektů, spojenců, událostí, bojových chvatů apod.

Za vykládání různých karet se platí dvěma způsoby, jeden způsob je klasický, že se zdrojem normálně zaplatí a druhy žádaný zdroj musí byt pouze na stole před hráčem.

Průběh hry a herního kola:

  • Hráči vyloží své postavy za které bojují. Na každé postavě je napsáno jaké má speciální schopnosti, kolik má životů, kolik má hráč karet na ruce, které typy zdrojů má postava k dispozici atd.
  • Iniciativa – hráči se střídají po kolech v iniciativě. V jednom celém kole se hráči střídají a ten, kdo má iniciativu rozhoduje o tom, jestli bude hrát první on nebo protivník.

Kolo

  • Hráči si líznou určený počet karet na ruku.
  • Setup – oba hráči získávají daný počet zdrojů, mohou zahrát jednu z úvodních událostí kola, je to buď karta nebo schopnost postavy, je to taková základní předbojová akce
  • Vykládání – hráči mohou vyložit až dvě karty události, vybavení, spojenců nebo jiných speciálních věci
  • Začátek boje – hráči vyloží tři karty bojových událostí proti sobě
  • Bojová událost – hráč, který má iniciativu, rozhodne, který boj se vyhodnotí jako první. Boj se skládá ze tri částí, např. Fyzický, mentální, kouzelný. V boji hráč může vyložit min. jednu kartu bojových efektů, které přidávají bonusy nebo mění výrazně průběh boje. Aby hráč vyhrál boj musí vyhrát vice částí boje než protivník. Pokud hráč vyhraje boj-bojovou událost, tak uštědřuje protivníkovi uvedeny počet zranění a získává případné bonusy. V této fázi může hráč vykládat další karty, které se tykají zranění. Pokud boj končí nerozhodně, tak se tzn. stackuje, kdo vyhraje další boj, vyhrál i ten předchozí.
  • Oddechová fáze – hráč může vyložit karty, které se týkají této fáze.
  • Konec kola – ukončování efektů, zahazování karet do daného limitu

Konec hry a vítězství

Hra končí v okamžiku, kdy počet životu jedné z postav klesne na nulu. Běžný počet životů je 8 a každý prohraný jednotlivý boj (v jednom kole jsou tři) sebere postavě min. 1 život.

Způsob prodeje:

Hra se prodává po tzv. Kilech

Kilo = cca 120 karet. Obsahuje všechny nebo téměř všechny karty dané sady hry.

Dva hráči si zahrají s jedním balením.

Sada ONE – prodávána na Kila. Cca 120 karet. 1 Kilo obsahuje všechny karty sady po jednom vyhotovení.

Sada TWO – prodávána na Kila. Cca 120 karet. 1 kilo obsahuje 10 náhodných vzácných karet z 30, všechny neobvyklé karty a po dvou kusech od každé karty běžné.

Sada THREE – prodávána na Kila. Cca 120 karet. 1 kilo obsahuje 10 náhodných vzácných karet z 30, všechny neobvyklé karty a po dvou kusech od každé karty běžné.

Autor: Jedi