Fief: France 1429

xxxxxxxxxo hodnoceno 61x (Seznam vlastníků)

Fief: France 1429 - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Academy Games
Asyncron Games
Ediciones MasQueOca
Giochix.it
Autoři: Philippe Mouchebeuf
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

3 hráči a první vesnice

kdopak ví a a poradí. uvažuju že bych si toto koupil ale mám obavy jak je to hratelné například ve 3 hráčích...v pravidlech nejsou žádné úpravy pro nižší množství hráčů ...myslím že mapa bude prázdná a nebude nutit k interakci hráče čili nuda...a za druhé si nejsem jistý že chápu správně jestli na začátku hry si můžou hráči obsadit libovolnou vesničku kde začnou...v pravidlech o tom také nic nebylo (nebo sem to přehlédl?). dík za odpovědi.
11.7.2016 13:10:04

Nedoporučuji
Osobně bych ve třech nedoporučoval, ta mapa bude vážně dost prázdná (zkus si najít na BGG nějaké úpravy omezením počtu biskupství apod) a diplomacie bude taková, že vesměs nebude, respektive omezí se na to kdy jít ve dvou proti třetímu. Doporučoval bych u téhle hry aspoň pět hráčů, my býváme vesměs čtyři a tam se diplomacie vesměs během dvou tří kol ustálí na dvou blocích proti sobě, kterými zahýbá vesměs jen vhodná vražda a změna strany, jinak moc ne.
Ke startovním vesnicím co vím žádná omezení nejsou, jen bych určitě nebral vesnici v přímém dojezdu protivníka.

11.7.2016 13:54:20

...
mě se popravdě ve třech fief líbil velice, bohužel tam odpadá scénář "manželka umřela na mor, kohopak si vezmu", který je ve hře důležitý, ale o to víc si musíš dávát si bacha na to kdo se může stát králem nebo papežem... přijde mi to strategičtější, ale trošku tam vyprchává to kouzlo.
Interakcí mezi hráči je i tak hodně, nemůžeš někoho nechat se rozlézt, nebo vyhraje a ta mapa taky není tak moc velká.
Vesnice můžeš dát kam chceš.

11.7.2016 17:19:34

přesun a názor
[Přesunuto do diskuzí, jedná se spíše o vyjádření názoru, než o problematiku s jednoznačnou odpovědí.]

A abych taky přidal svou trošku do mlýna - za mě to funguje od 5 nahoru. Myslím, že dokonce 5 je nejlepších, protože zůstane minimálně jeden pokušitel mimo manželství, zatímco v 6 se snadno vytvoří 3 stabilní týmy. Ale záleží to taky na skupině a smyslu hráčů pro věrnost/vítězství.

11.7.2016 19:33:26

Vybíráme z Bazaru

Machi Koro: Legacy (hrané)
Akt. cena: 211 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas