Expanse, The - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: neuvedeno
Herní doba: 40 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, karetní hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: WizKids
Autoři: Geoff Engelstein
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

jaké to bude

Na tohle jsem celkem zvědavý. Má to být takový Twilight Struggle ve scifi universu seriálu Expanse až pro 4 hráče.

Díky Falcovi (Deskofobie S05E10) jsem se k tomuto skvělému seriálu dostal. Vrátil mě do doby kdy jsem žral BSG. Je to seriál v podobném duchu.

Jen mě trochu mrzí takový chudší vzhled té hry. Když to srovnám s BSG, kde jsou plastové figurky, spousta různých žetonu, pěkná herní deska, kotoučové ukazatele apod, tak je to slabota. Obyčejné dřevěné kostičky, cca 50 karet, pár žetonků, herní plán taky žádná sláva.

Ale třeba je to kvůli funkčnosti a mechanismům hry, která bude třeba skvělá. Otázka je, zda to téma tam bude nějak provázané se seriálem nebo to bude jen lákadlo pro fanoušky seriálu.
13.9.2017 22:03:41 | Upraveno autorem (porovnej)

jaké to asi bude?
Seriál byl super, tématická hra by mohla být taky bomba. Nicméně z karet, co jsou vidět a akcí, které se na nich nabízejí, mi to připadá jako "obyčejný" area control.

Možná to nebude ve své kategorii špatná hra, ale ta atmosféra seriálu v tom dle mého nebude jakože vůbec ... budu určitě sledovat nějaké zasvěcené dojmy, ale moje očekávání jsou teď spíš malá.

Nízká produkční kvalita karet a kartonů, o kterou se někteří na BGG obávají kvůli Wizkidům, je asi dalším hřebíčkem do rakve.

Pokud by to byla skvělá hra, karty se obalí atp., je tu ale ještě otázka ceny (1300-1500 Kč?), což je dost.

14.9.2017 07:51:18

Vybíráme z Bazaru

Warhammer Underworlds – Mollog's Mob (modely)
Warhammer Underworlds – Mollog's Mob (modely)
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas