Exit: Úniková hra - Tajná laboratoř

xxxxxxxxoo hodnoceno 41x (Seznam vlastníků)

Exit: Úniková hra - Tajná laboratoř - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: kooperativní, úniková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Dino Toys
Kosmos
Autoři: Inka Brand
Markus Brand
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

právě vychází v češtině

vydává Dino, a tahle únikovka získala cenu Kennerspiel des Jahres 2017, jsem zvědavý - nezkoušel již někdo zahrát originál? případně dojmy z české verze?
23.8.2017 08:43:26

to jako fakt?
Nějaké info?

edit: No fakt, že jo...

https://www.mojedino.cz/deskove-hry/unikova-hra-opustena-chata.html?force_sid=35be8c5fe46df7ed77306978af0accca

To celkem čumím! Že zrovna Dino a bez nějaké předchozí info...

23.8.2017 09:01:30 | Upraveno autorem (porovnej)

Dino
zřejmě se snaží konkurovat dalším vydavatelstvím na trhu, což je pro hráče a fanoušky samozřejmě dobře...

vydávají hned 3 únikovky najednou:
https://www.mojedino.cz/index.php?stoken=47208081&force_sid=f6d504e70eae663a055abd6a78afc484&lang=2&cl=searchfulltext&searchparamfull=%C3%BAnikov%C3%A1+hra

23.8.2017 09:15:24

Akorát, jeslti se nemýlím,
tenhle systém je opravdu jen na jedno zahrání (hra se zahráním "použije") a je vyhodit. Ještě se zkusím podívat po zahraničních webech, abych se o tom ujistil, případně jestli to nejde nějak obejít...

23.8.2017 09:20:48

...
Jj, je to jako trhací kalenář. :D

23.8.2017 09:56:56

Unikovka
Chtěli jsme to dělat taky, ale holt nemáme vlastní tiskárnu;) Jinak odehrát to jde bez zničení v pohodě...;)

23.8.2017 10:02:25

Aneken
Úplně v pohodě znamená, že není rozdíl v tom, jestil to odehraješ "podle pravidel" a tím pádem na jedno použití a nebo ne. Nebo to znemaná nějaký zásadnější opičárny, jako opatrné rozlepování obálek, překreslování něčeho atp...?

23.8.2017 12:39:49

myslím,
že bez "opičáren" (větších či menších) se to neobejde. Dočetl jsem se, že některé scénáře jsou na to náchylnější, jiné méně, ale vlastní představu nemám. Nicméně hra by mi měla brzo dorazit, tak jen co budu vědět více, rozepíšu se o tom podrobněji.

Ale i tak by mě zajímal Anekenův názor...

Každopádně velmi nerad bych svou hru hraním "poničil", nějak mi to není přirozené... Nejde mi při tom o peníze, ale je mi nějak proti srsti vědomě poškodit hru a tím připravit o zajímavý zážitek kamarády, okolí...

23.8.2017 12:54:39 | Upraveno autorem (porovnej)

proč
Já bych fakt potřeboval vysvětlit, proč bych si měl kupovat nějakou hru, kterou si zahraju jen jednou. Mě to dává smysl u klubů nebo zařízení, kde má ke hře přístup více střídajících se lidí. Jinak mi to rozum nebere.

23.8.2017 13:26:07

to kren
Trolleni, to je tady noseni drivi do lesa, ne? Samozrejme si hru koupis ze stejneho duvodu jako jdes jednou na film do kina. Kvuli zazitku, ktery ti hra nebo film muze nabidnout. Anebo si ji holt nekoupis a zahrajes si hru jinou, nebo se podivas v televizi na nejaky serial.

23.8.2017 13:56:28

@Onas
Ten zážitek naprosto chápu, ale srovnání s filmem pokulhává. Když si totiž koupím v podobné ceně klasickou deskovku, tak mám zážitek podobný, ale přidaná hodnota je nesrovnatelně vyšší, protože podobné zážitky můžu mít opakovaně s jinými lidmi, hra probíhá pokaždé jinak a kdykoliv můžu po hře znovu sáhnout do police. Tady se jen vyřeší nějaká hádanka a je posekáno.

Ty únikové hry chápu v reálu jako reálný zážitek úniku z nějakého uzavřeného prostoru nebo to chápu na počítači nebo mobilu, kde jsou takových různých her stovky ne-li tisíce a můžu si vybrat, ale kupovat si krabici v ceně klasické deskovky, kterou jednorázově vyřeším a pak mi bude nanic, to se mi zdá opravdu neadekvátní zážitku.

23.8.2017 14:11:43

Miner
Hele, já jsem hrál jeden a půl hry a s bločkem papíru po ruce to šlo v pohodě. Jinak bys tam musel škrtat přímo do toho a tak. Nijak mi to zážitek ze hry nezhoršilo, líbilo se mi to hodně i tak a klukům taky, jen nám bylo líto to zničit;)

23.8.2017 14:33:59

kren
Podle mě nemáš úplně pravdu, respektive záleží na úhlu pohledu. Tahle papírová verze docela pěkně kopíruje zážitek z klasické únikovky. Na několika jsem byl a pod litr na skupiínu to nešlo, spíš 1500 Kč. Spolupracuje na tom pěkně ta skupinka, papír je něco jiného než displej... Když se na hru složí pět lidí, tak je to kilčo na jednoho. To klidně dám, i kdybych to měl zničit. Navíc to zničení jak jsem psal není nutné, takže klidně pak hru můžeš poslat dál, aby z ní měl radost někdo jiný - prodat tu na ZH nebo někomu věnovat. Za mě to fakt není drahé vzhledem k zážitku, vymyšlené je to docela pěkně (některé únikovky, co jsem byl naživo, byly horší...).

23.8.2017 14:39:46

EXIT
Hrál jsem všechny tři krabičky, které zatím vyšly a bez větších problémů jdou odehrát aniž bych cokoliv ničil (některé komponenty je třeba si okopírovat a potom vystřihnout), takže nic nebrání opakovanému hraní s jinou skupinou. Jinak jde jen o tři balíčky karet, které se nijak neničí.

První tři exity jsou pěkně zpracované, hádanky dají zamyslet a je tam spousta překvapivých a originálních prvků. Určitě doporučuju i když u mě vede jednoznačně Unlock!.

23.8.2017 15:50:42

Kren
Tvoje vyjádření moc nechápu, nebo nevím, podle čeho soudíš, že tohle je hra "v ceně klasické deskovky", jedna krabička stojí do 400,-, takže je to třetina a ž čtvrtina klasické deskovky a cca pětina reálné únikovky, jejichž úroveň mnohdy neodpovídá ceně.

Zábava na hodinu pro šest lidí za 400,- je podle mě hodně dobrý poměr cena/výkon.

23.8.2017 15:55:18

@Kren
Ono je to težký, pokud je to únikovka, tj. svojí povahou hra, kterou zahraješ jednou, tak to ničení z obchodního hlediska dává smysl, protože tohle je hra, kterou po odehrání nemáš důvod nechávat ve sbírce a nejspíš jí pošleš dál. Pokud to tak udělají všichni, prodá se jí výrazně menší množství než pokud jí všichni odehrajou podle pravidel a tím "zničí". Na druhou stranu taky se mi nelíbí, že "správným" hraním hru de facto zničím.

Jinak ten příměr s kinem IMHO sedí dobře, kupuješ zážitek nikoliv materiál.

23.8.2017 15:59:18

Kino
Prirovnani s kinem je samozrejme v poradku. Stejne jako treba koupe knihy. Taky si jich kupujes spoustu a nemas doma jen Jiraska a Kulhanka. Zkratka kazda kniha, stejne jako kazda hra, ti da jiny zazitek a nekdo rad to a jiny zas ono.

23.8.2017 18:56:55

Kren
Mozna je taky spatne, ze nad tim komunita hracu deskovych her premysli jako o deskove hre. Chapu, ze se to prodava mezi deskovymi hrami a recenzujou to lidi z branze, protoze to k tomu ma jaksi blizko...ale podle me jde o jine medium, jiny druh zabavy. Ma to snad i blizko ke klasickym puzzle skladackam. U puzzle zamestnas mozek, sedi u toho jeden az nekolik lidi, jakmilo to jednou postavis, tak proc to stavet znova, to radsi koupis dalsi a tenhle treba posles dal. Unikovka je hra prakticky jen proto, ze to jde do urcite miry prohrat nebo vyhrat, ale i to je tezce potlacene.

23.8.2017 19:34:45

@Lipča a ostatní nadšenci do únikovek
To dává smysl. Takhle popsané to beru, asi je to opravdu jiné médium, které někomu sedí a je ochotný si je pořídit.
Nechtěl bych, aby to bylo chápáno tak, že chci za každou cenu shodit momentálně módní trend deskovek-únikovek. Každý si najde to své. Jen jsem chtěl vyjádřit názor z druhé strany, že ne každý je z toho odvázaný a když někdo neznalý na takovou hru narazí, tak je dobré se o tom dovědět názor z více stran. Pak nemůže být zklamaný a ví do čeho jde.

Srovnání s knihou a filmem je v pořádku, jen kniha a film ve své oblasti média nemá takové srovnání jako únikovka deskovka versus klasická deskovka. Nemám film nebo knihu, které by byly při každém skouknutí nebo přečtení jiné. Pokud by takový interaktivní film nebo kniha byly běžně dostupné, dal bych jim asi přednost stejně, jak dávám přednost klasické deskovce. Navíc i na klasický film se rád podívám znovu a stejnou knížku přečtu několikrát, protože v tom nacházím zase nové myšlenky, které jsem minule nepostřehl a které mne obohatí. U hlavolamu takový pocit nemám - když už jednou vím jak na to, tak nemám důvod se k tomu znovu vracet.

A co se týče té ceny, tak jsem myslel řádově, spíš mne šlo o přidanou hodnotu opakovaného hraní. Takže když podělím cenu počtem zahrání (počtem zážitků), tak ta únikovka opravdu ani cenově z toho nevychází dobře. Například poslední hra, co jsem si pořídil byla Scythe (dost drahá deskovka) - ale podle počtu zahrání mi to vychází, že jsem dal zatím 80,- za jeden herní zážitek a cena při dalším hraní bude pořád klesat.
Já vím - je to blbost a ptákovina to takhle počítat, chtěl jsem ale vysvětlit ten můj názor na přidanou hodnotu klasické deskovky.

Jinak mne ještě napadlo, že bych to klidně koupil jako dárek pro někoho a kdybych něco takového dostal já jako dárek, tak by mne to potěšilo a rád bych si to zahrál - v principu proti těm únikovkám nic nemám. Ale aktivně já do sbírky nebo na zahrání bych si to nekupoval - to by mi bylo líto těch peněz a raději bych si za ty peníze koupil klasickou "opakovací" deskovku.

23.8.2017 20:44:55 | Upraveno autorem (porovnej)

Konkurenční řešení (Escape room) - bez spojlerů
V tomhle to měli třeba skvěle řešené v Escape room (u nás vydává BF)

Věci, které můžete zničit, pospat, ohýbat, rolovat a jiné jsou označené tiskárnou - najdete je pak k tisku na internetu.

Takže si hru bez nějakého dávání si pozor na věci v klidu užijete s případným popisováním, kreslením atp. A pokud ji chcete poslat dál tak si jen dotisknete zmíněný materiál. (nebo nachystáte dopředu)

Tohle mi přišlo jako naprosto geniální varianta. Protože to můžete zahrát ve více partách (ale tím že to dotisknu, tak to zase nebude putovní dárek)

30.11.2017 14:31:20

Hrací sešit
Ahoj. Nenašel by se zde někdo, kdo si okopíroval sešit ke hře? Koupili jsme již hranou hru a ačkoli pán sliboval, že hra je v pořádku, tak je sešit popsaný a bohužel je tímto hra nehratelná :(. Nemá prosím tedy někdo okopírovaný celý sešit, nejlépe barevně? Děkuji

2.1.2018 10:48:26

shrinky
http://leteckaposta.cz/424691262

3.1.2018 08:09:32

Hrací sešity
Ahoj, prosím prosím, nemáte někdo okopírované sešitky k Zapomenutý ostrov, Opuštěná chata, Tajná laboratoř? Mám bez herních sešitů. :( Odkaz z ledna na laboratoř už nefunguje. Moc díky!

9.11.2019 11:33:25

Vybíráme z Bazaru

Akropolis
Akropolis
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas