Euphrat & Tigris

xxxxxxxxoo hodnoceno 96x (Seznam vlastníků)

Euphrat & Tigris - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: strategická, budovatelská, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: 999 Games
Fantasy Flight Games
Hans im Glück
Lacerta
Mayfair Games
Pegasus Spiele
Autoři: Reiner Knizia
Rok vydání: 1997
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

ve dvou a tak vůbec?

jaké to je ve dvou?

a vůbec - jak je na tom tato "stará pecka" ve srovnání s novějšími hrami? Dá se k něčemu přirovnat, popř. nemá už novějšího nástupce, který by ji nahradil?

případně máte někdo zkušenost s FFG re-edicí?
26.9.2016 16:56:42 | Upraveno autorem (porovnej)

dostal jsem se k ní
až nedávno díky androidí aplikaci a než jsem poprvé pokořil AI na nejtěžší obtížnost, chvilku to trvalo, takže nějaké zdokonalování s dalšími hrami tam rozhodně je. Hráno vždycky v plném počtu čtyř, v živé sestavě pouze jednou, ale určitě chci brzo zopakovat.
Je to pravidlově úplně jednoduchá abstraktní hra (složitost a množství pravidel cca jako Tikal), díky tomu je krásně čistá a přehledná a rozhodně doporučuju třeba jako oddych od moderních her se spoustou pravidel.

Ve dvou bohužel zkušenost žádná, takže se rád nechám taky informovat od někoho dalšího :)

26.9.2016 17:36:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Dojmy
Čirou náhodou jsme tuto pecku před týdnem naučili 9-ti letého syna. Hráli jsme ve třech (já manželka a on) a myslím, že ho to dost nadchlo. Navíc když hned první hru vyhrál a to jsme ho fakt nenechali. Hrál to dobře a měl štěstí, že měl vždy ty správné destičky, když se řešily konflikty. Poté jsme hráli ještě jednou, tam už ale prohrál. Jinak mé hodnocení hry : PECKA!!! Hru máme již dlouho a dle mě je to nejlepší abstraktní hra. Téma se tam snažili dostat, ale beru ji jako abstraktní hru. Obzvláště mám rád situace, kdy se spojují velké království a způsobují se konflikty, kdy se poté často neřízeně a neplánovaně království rozpadají. Další plus je super systém bodování, kdy vyhrává hráč, který má nejvíc kostiček v barvě, kde jich má nejméně. A ještě jednu věc na hře zbožňuji, je nachystaná a sbalená za cca. 2 minuty. Nedávno jsem si četl a uvažoval jsem o hře, co se tu dost řešila : Ekö. Ale po zahrání Eufratu vím, že Ekö nepotřebuji. Pochybuji, že by byla lepší.

Nepamatuji si, že by jsme ji někdy hráli ve dvou. Asi by to šlo, ale bylo by to víc o přemýšlení a míň o zábavě. Pro hru pro dva bych asi sáhl jinde.

26.9.2016 17:37:24 | Upraveno autorem (porovnej)

hra ve dvou
Musím říct že jsem to hrál několikrát ve dvou a moc nás to se ženou nebavilo, takže jsem jí nakonec prodal.
A Eko je lepší - opravdu :)

26.9.2016 18:25:02

ET ve dvou
Ve dvou jsem to hrál jen jednou a už nikdy více :) Prostě ideální fakt ve 4 lidech, pak je to správná tenze! :)

26.9.2016 19:24:06

ve dvou
Taky si myslím, že pro 2 tahle hra není. Řekl bych, že ani ve 3 to není ono (nastává situace - dva se perou a třetí se směje)

Ovšem ve 4 je to bomba. Nasírací, konfliktní euro s netradičním bodováním, kdy do poslední chvíle není jisté kdo vyhrál.

Nejsem expert na abstraktní hry, ale tohle je imho špica mezi abstraktními hrami.

26.9.2016 21:46:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Ve dvou...
...je to, podle mé (potěšující) zkušenosti, dost "šachoidní", takže jestli si čas od času rád zahraješ šachy, není co řešit.:-)

28.9.2016 09:00:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Ve dvou
Svého času jsem ji hrával většinou ve dvou. A je to super. Vřele doporučuji.

2.1.2021 20:16:21

Vybíráme z Bazaru

Skytear: 6 rozšíření
Skytear: 6 rozšíření
Akt. cena: 2190 Kč
Končí za: 8 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas