Ethnos - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
CMON Limited
Autoři: Paolo Mori
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy?

Hrál to někdo? Jaké to je? Dá se to porovnat s jiným area control hrami (Innis, Chaos, atd.)?
19.5.2017 08:34:06

Recenze SU&SD
Inis ani Chaos mi to moc nepřipomíná,ale koukám po ní taky co jsem viděl tuhle recenzí
https://www.shutupandsitdown.com/videos/review-ethnos/

4.8.2017 15:30:03

neslovilo
neoslovilo mě, málo důležitách rozhodnutí, trochu random, lízáš a doufáš, že dojde barva či národ apod.. dle popisu vypadalo lépe. ano jednoduché na pravidla, ale také poměrně schematické, předtím jsme hráli queendomino a tam mi přijde, že je důležitých i herních rozhodnutí více. navíc, pokud ti zde nevyjde začátek, těžko se chytneš.. prodávám

19.7.2018 23:47:22

Pawlisman
Neoslovilo? To si teda troufáš :) Vzpomněl jsem si na jednu hlášku z Pelíšků: "Jak to myslíš, kyselý? Od profesora Rhona z Bubenče nemůžou být kyselé!" ;)

22.7.2018 10:20:46

Cimm
Vidíš, a nám to nevadí, Pawlisman jasně napsal, co se mu na tý hře nelíbí, což je úplně v pořádku. Každýmu se líbí něco jinýho a tohle jsou jasné důvody, proč mu to nesedlo a je dobře, že to v té diskuzi zaznělo. Někomu se to zas třeba bude líbit právě proto, že to je jednoduché, do jisté míry náhodné, prostě oddechovka na hoďku, tohle není megastrategie, i když se tam něco vymyslet dá.
Jeho příspěvek je určitě hodnotnější než plevelivé příspěvky od někoho, kdo k tomu co vůbec nic co říct nemá a jen se snaží být rádoby vtipný...;)

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

22.7.2018 16:24:47

aneken

Dobře jsi to napsal

22.7.2018 20:43:35

Rexhry
Smekam

23.7.2018 00:38:15

Za mě dobrý
Porovnat nemůžu, protože area control hry nehraju. Nebaví mě. Nicméně tohle jsem si zahrál a když kamarád oznámil, že to bere zase, tak jsem se na to těšil. A zahraju si to zase rád.
Sice to, co píše Pawlisman dole je z velké části pravda, není to žádná hluboká strategie, ale já to vnímám jako plusy. Hra odsejpá, baví a pokaždé se vyvíjí trošku jinak. Takže moje dojmy veskrze pozitivní.

24.7.2018 12:53:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Za mě taky dobrý
Je to výborně hratelné v šesti, odsýpá to, má to rychlý setup a jednoduchá pravidla. Srovnání s hrami Bloodrage/Chaos itOW/Inis to určitě nesnese, je to úplně jiná hra. Spíše karetka o sbírání sad, než areakontrol.
S tím, co píše Pawlisman souhlasím tak na půl. Ano, hra je náhodná, ale odhadnout míru rizika a zvážit, jestli se vyplatí, je na hře právě to zajímavé. Vy jste ti, kdo určuje, jak moc budete riskovat.
- Když se soustředíte na ovládnutí mapy, minimálně v prvních dvou kolech není vlastně moc potřeba skládat velké skupiny.
-Je dobré sledovat, kolik mají ostatní hráči karet v ruce a jaká je šance, že ti před Vámi budou vykládat, tudíž pravděpodobně přibydou otočené karty na stole.
- Některé rasy, vás nutí trochu víc riskovat (přeba půlčíci, se kterýma se snažíte sbírat velké sady). Jiné naopak umožňují hru více na jistotu.
Netvrdím, že jsou to nějaké taktické orgie, ale bezhlavé otáčení karet taky ne. Občas toho třetího draka vytáhne hráč před vámi. Tak to bohužel chodí.

24.7.2018 14:26:50

Dotaz

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat zda-li je hra vhodná i pro začátečníky. Chtěl bych ji vzít na hory kde by jsme ji hráli po večerech. Jak moc je to náročné na pravidla? Hrál bych to s lidmi kteří s hraním podobných her nemají zkušenosti. Díky.

4.2.2020 02:16:33

bruno.kudrna
Podle mě je ta hra pro začátečníky naprosto ideální. V podstatě akorát sbíráš sady karet a následně umísťuješ na mapu žetony. Základní princip je vysvětlený za deset minut a nejdelší na celém vysvětlování je objasnění vlastností jednotlivých národů.

4.2.2020 05:44:04

Bruno
Ahoj, taky si myslím, že by to mělo být v pohodě, má to jen pár pravidel, které jsou intuitivní a pak je to dost o tom, jak chytře využiješ schopnosti ras. U mě je to v počtu 5-6 pořád jedna z nejoblíbenějších her právě pro tu jednoduchost - je to zahrané cca do hoďky, je tam tenze při té soutěži o ovládání teritorií...

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

4.2.2020 12:59:41

Dojmy
Koupil jsem kamaradovi k narozeninam a vcera jsme dali 3 hry ve ctyrech. Musim rict, ze predcila ma ocekavani. Jednoducha pravidla, vysoka variabilita diky bodovacim zetonum a kartam bytosti, dostacujici strategicka hloubka a hlavne za tu cenu je to fakt super hra. Nakonec jsem si ji poridil taky. Dle meho je to jedna z nejlepsich her v pomeru cena/vykon co si vubec muzete koupit. Za me 80%

31.7.2020 08:37:02 | Upraveno autorem (porovnej)

Dojmy
U této hry záleží i s kým hraješ. Pokud hraješ se spoluhráči, kteří na to nekašlou ,tak super. Ale stačí jeden co nebude hrát ideálně dobře(taktní pojmenování, když někdo hraje špatně) a ten po něm na řadě má výhodu.

31.7.2020 10:08:15

je to pecka
V klubu hrajeme celkem pravidelně. Společně s Cestou kolem světa za 80 dnů jedna z nejlepších uvolněnějších her pro 6 hráčů.

1.8.2020 12:01:33

Dojmy ze hry jsou dobré. Máme Ethnos už nějaký rok a určitě bych ji pryč nedal. Občas ji vytáhneme a zahrajeme. Baví nás. Možná to napětí, jaká karta přijde a jestli to bude zrovna ta, na kterou čekám. Ten systém je jednoduchý, ale skvěle fungující.

23.5.2022 08:34:13

Vybíráme z Bazaru

Terra Futura
Terra Futura
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas