Eldritch Horror - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Corey Konieczka
Nikki Valens
Richard Launius
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

rozsireni

Prekvapilo to alespon nekoho?

http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=4647
11.2.2014 07:10:20

rozšíření
Já bych se optal jinak: Nepotěšil oto někoho? :)

11.2.2014 07:47:09

rozšíření
No vypadá to jako věci vyhozené ze základu ;-) Ale fajn, na tohle jsem čekal, můžu to vzít aspoň rovnou se základem.

11.2.2014 07:57:38

Jen Yig?
Souhlas s Froggerym vypadá to na věci které se nevešly do základu, snad by mohli přidat i pár prastarých navíc, ale moc tomu nevěřím.

11.2.2014 10:51:42

Mormacar
Podle všeho je v tomhle jen Yig, ale určitě to není poslední rozšíření, Prastarých je v zásobě víc než dost, Eldritch se podle všeho prodává dobře, takže FFG to určitě řádně vyždíme. Jinak cena jsem koukal, že je stejná jako u malých rozšíření k Arkhamu.

11.2.2014 11:42:42

Tak to je cool
http://fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=4996

15.8.2014 20:40:55

18.12.2014 jsou tu Hory Šílenství
Tak nové rozšíření již klepe na dveře...má někdo nějakou zkušenost, za jak dlouho od oficiálního data to bude k mání i v našich obchodech?

14.12.2014 18:43:45

Signs of Carcosa
Bylo oznámeno další mini rozšíření Signs of Carcosa. Přibude Hastur jako nový Ancient One, čtyři noví detektivové - Dexter Drake, Jenny Barnes, Michael McGlen a Wendy Adams - a mnoho dalších encounterů, condition karet atd. Dočetl jsem se, že Mystery mají být opravdu výzvy a Hastur a jeho přisluhovači se bude zaměřovat spíš na ztrátu hráčovi Sanity. Moc se těším :) Vyjít má 3Q 2016

10.4.2016 15:50:03

Počeštění
Ahoj nemáte někdo info, zda se plánuje i počeštění rozšíření?

19.11.2016 16:48:25

Adept-Astares
Jestli myslíš od Blackfire, tak na 90 určitě ne. Jediný kdo to překládá je Froggery.

19.11.2016 18:59:01

123
VitekS: Díky za odpověď. Marně přemýšlím, (asi tomu pořádně nerozumím) proč se pouštět do CZ lokalizace hry, když se pak na rozšíření nedostane :/

21.11.2016 07:22:29

Trh
Asi tu není tak silný trh, aby se to vyplatilo. Rozšíření už nekoupí každý, kdo vlastní zaklad. Já osobně už delší dobu přemýšlím, že se na CZ lokalizace u podobných her vykašlu. Třeba Eldritch by rozšíření potřeboval jako sůl, když ho FFG tak osekali. Chápu BF, že se jim to třeba nevyplatí lokalizovat, ale pak se mně přestává vyplácet investovat do lokalizace. Míchat potom karty CZ a EN do sebe není prostě ono. Pokud si vytisknu překlady, tak na těch kartách je to poznat.

21.11.2016 07:38:28

Behe
Mno výstižně řečeno. Asi je to rozumná myšlenka s tím nekupováním CZ lokalizací, jak říkáš přelepky jsou dobrá věc, ale pro mě to znamená pořizování obalů, abych je tam mohl šoupnout a to se pak taky prodražuje, ale zase bez toho si to s neangličtináři nezahraješ + bych tímto chtěl poděkovat všem nadšencům co obětují svůj čas a znalosti na překlady tady na ZH.

21.11.2016 09:07:25

Adept-Astares
Já osobně obaly pořizuju tak nějak automaticky, takže vytisknout zdejší překlad a vložit do obalu není problém. Ale vadí mi, že některé karty budou s přelepkou a jiné ne. Ve finále to pak trochu kazí dojem, protože ty karty s přelepkou jdou často poznat. Pak jsou další herní komponenty, kde bývá text a ty už není tak lehké lokalizovat a stojí to dost času.

Každopádně, u mě převažuje ta nechuť mít základ a rozšíření v různém jazyce :) Radši koupím komplet ENG verzi a lokalizuju ji zdejším překladem, než mít CZ základ a rozšíření s home-made lokalizací. Hraničí to trochu s OCD, ale co se dá dělat :D

21.11.2016 09:19:53

Behe
Taky beru obaly jako automatiku a ono ve výsledku to jestli je poznat, že je to karta s překladem nebo ne mi u EH nepřijde nějak zásadní problém, nějak extra ti to při hraní nic nevyzradí, zvlášť když pak namixuješ víc rozšíření. Svoje překlady se snažím dělat tak aby formulace a výrazy seděly s oficiálním překladem, sám mám taky český základ.
Jinak snad tento týden sem dodám překlad Strange Remnants, už dodělávám poslední korektury.

21.11.2016 10:00:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Froggery
U EH to určitě až tak nevadí, to je pravda. Psal jsem to ale spíš obecněji. Někdy může právě fakt, že poznáš kartu s přelepkou od karty bez přelepky mít na hru vliv. Ale jde hlavně o to, že to z nějakého důvodů vadí mně osobně :)

21.11.2016 10:14:16

překlad
Tak přelepky nejsou ideální, to je jasný. Na druhou stranu čekat na lokalizaci se podobá čekání na Godota viz vyjádření se BF někdy z října:
Dobrý den, dnes jsme zrovna prozatím odmítli Forsaken Lore. V malém nákladu bychom nezaplatili lokalizaci, větší náklad zase nekoresponduje s rychlostí prodeje základu.
Je to o penězích - jak jinak a je to pochopitelné.. na druhou stranu rozšíření se u tohohle typu hry fakt hodí takže přelepky jsou taková ta cesta "menšího zla", které může pro mnoho hráčů představovat právě jazyk.. A ještě horší to je, když je rozšíření v němčině (bo v našem kruhu hrajících to neni problem) a pak přijde někdo kdo by to dal napohodu v angličtině, ale německy umí dobrý den a vezme kamaráda který jak to neni česky to hrát nechce, bo neovládá jazyk žádný.. ve výsledku to všechny baví, ale v tomhle (ano trochu extrémním ale už prožitém stavu) je ta přelepka prostě nutností, ať to vypadá jak chce :)

21.11.2016 11:35:18

prelepky
Chlapi uprimne, kdo z vas nemá přelepky i na cz verzi? Myslím tim na špatných kartach? ☺

21.11.2016 11:54:54 | Upraveno autorem (porovnej)

cz rozšíření 2017
Slyšel jsem v jednom obchodě s deskovkama, že by letos mělo vyjít rozšíření v češtině. Nevíte, co je na tom pravdy?

13.5.2017 17:30:20

Bob rase
Letos by mělo vyjít česky Forsaken Lore někdy na podzim myslím.

13.5.2017 17:34:37

Forsaken Lore
Je tak. Právě mě odepsali z BF že překlad Forsaken Loru je v plném proudu..

19.6.2017 09:38:46

rozsireni
Ahoj, nema nekdo tucha, zda se chysta nejake dalsi rozsireni na pocesteni? Popripade jake by to tak mohlo byt? Myslite, ze se dockame i nejakeho vetisho rozsireni?

23.7.2018 23:30:38

Rozšíření

Za to se modlím. Tu hru miluju. Ztracené vědění jsem kupoval ihned.

24.7.2018 09:21:35

Rozšíření
Ahoj tak po dlouhé době, obligátní dotaz :) nemá někdo nějaké informace k tomu, zda se chystá nějaké další lokalizace dalšího rozšíření?

28.10.2018 18:50:05

vzhledem k tomu,
že právě skončil Essen, myslím, že je správný čas na vznesení dotazů, nicméně zrovna rozšíření k EH úplně nečekám. Uvidíme...

28.10.2018 21:39:19

Nová rozšíření

Zdravím, chtěl jsem se zeptat asi nebudou cz překlady dalších rozšíření pro Eldritch horror nebo se bude něco plánovat? Děkuji za odpověď

10.1.2021 17:33:45

Vybíráme z Bazaru

Bristol 1350 Standard + Extra Characters KS
Bristol 1350 Standard + Extra Characters KS
Akt. cena: 650 Kč
Končí za: 9 dnů

Offcanvas