Eldritch Horror - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Corey Konieczka
Nikki Valens
Richard Launius
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

IN
IN - avatar

Pravidla

Tak tu máme pravidla ke stažení:
http://www.fantasyflightgames.com/ffg_content/eldritch-horror/EH01%20Rulebook.pdf
2.11.2013 14:22:12

IN
Cetl jsem na BGG nejaky dojem a hodne zajimave reseny je souboj! :-) Lepe nez uz AH, coz je velmi prijemna zmena.

2.11.2013 15:51:32

šílenství
Mám otázku. Na kartě mýtu se píše, že si vyšetřovatelé jako postil vezmou kartu stav - šílenství - ale jaké? Je tam několik druhů karty šílenství...díky za pomoc.

23.3.2016 21:34:06

šílenství
Nějaké náhodně, zadní strana je ale tajná, až do chvíle, kdy ji máš otočit! Stejně jako u ostatních stavů nebo kouzel.

23.3.2016 21:45:57

šílenství
Myslím, že někde v pravidlech nebo v průvodci je psáno, že oboustranné karty se lížou zespodu balíčku. Tzn. pokud ti není vysloveně určeno o jaký druh Šílenství se jedná, taháš zespodu balíčku karet Stavů/Conditions, dokud netáhneš Šílenství/Madness. Pokud by tento druh šílenství tvůj vyšetřovatel už měl, taháš dál dokud nenarazíš na druh šílenství, který zatím nemá. Ještě se nám nestalo, že by měl vyšetřovatel všechny druhy. Poté balíček promícháme. Stejné tahání zespodu platí i pro kouzla dokud nenarazíš na Incantation nebo Ritual podle toho co máš dostat. Mimochodem Eldritch je skvělej, ale velmi doporučuji dokoupit minimálně Forsaken Lore rozšíření. Pak je ještě o stupeŇ lepší.

23.3.2016 22:45:19

starkan
Jo je to jak píšeš. Jinak Forsaken Lore, snad dodám časem přeložený, ale v tuhle chvíli si netroufám odhadovat termíny.

23.3.2016 23:28:28

bojové střetnutí
Pokud bojuju s nestvůrou, která na mě zaútočila sama přičiněním nějaké karty, bere se tento souboj jako BOJOVÉ STŘETNUTÍ? Jde mi o to, jestli mohu v tomto souboji používat předměty, spojence... V pravidlech je bojové střetnutí definováno tak, že bojuji s nestvůrou v rámci AKCE střetnutí, mimo AKCI střetnutí se tam boj moc neřeší.

Ujasnění: v bojovém střetnutí mohu používat libovolný počet předmětů s tím, že bonus +X k síle(vůle,...) se započítává pouze ten nejvyšší?

24.3.2016 07:39:15

celyl
Ano můžeš používat věci i spojence, je to jako klasický boj.

Ano, jak píšeš, můžeš použít víc předmětů, ale bonus k vlastnosti se počítá jen ten nejvyšší.

24.3.2016 08:05:16

akce získání výhod
Pokud jsem na políčku města bez nestvůry, mohu hodit zkoušku na dohodu. Poté si mohu vzít:
1. Výhody v celkovém součtu počtu úspěchů
nebo
2. JEDNU výhodu v max. ceně počtu úspěchů?

24.3.2016 18:41:54

celyl
Výhody v celkovém součtu počtu úspěchů.

24.3.2016 20:38:17

Artefakt Přenosná brána
Bonus +1 kostka se započítává pro VŠECHNY zkoušky ve vnějším světě nebo pouze pro jednu?

25.3.2016 13:46:00

...
Pro všechny. Jinak to je jasně napsáno. :)

25.3.2016 15:06:54

střetnutí
Díky za odpovědi... ještě bych měl dotaz. Musím se ve fázi střetnutí střetnout s místem pokud to jde (na políčku nejsou nestvůry)? Často je lepší nic nedělat - obzvlášť pokud něco hoří jinde - přijde mi, že to riziko(vězení) nestojí za malé odměny (neurčené dobrodružství).

25.3.2016 18:44:20

celyl
Musis absolvovat jedno stretnuti. Jen si muzes vybrat jake, pokud mas moznost.

25.3.2016 18:49:52

postava herečka
Jak funguje akce na postavě herečky - zaplať žeton vylepšení....
Mohu platit žetony, které jsou již na daných dovednostech, nebo pouze ten, který má na začátku u sebe?

14.4.2016 13:33:23

celyl
Vybereš libovolný žeton vylepšení a odhodíš, takže pokud jich časem nasbíráš víc, můžeš klidně odhodit i jiný, než ten se kterým jsi začínal.

14.4.2016 13:38:03

další otázky
Díky za pomoc. Mám další 3 dotazy:
1. pokud mi umře vyšetřovatel a beru si nového, může se stát, že předmět, který má dostat je v odhazovací hromádce... můžu mu ho dát?
2. Díky dobrodružství může nastat, že si vyšetřovatel vezme stav dluh, i když už jeden má. Nevím, jestli v tomto případě si ten druhý stav MUSÍ vzít....
3. Vyšetřovatel má bouchačku +3 síla a odhodí svěcenou vodu +5 síla, dostane v tomto případě +8 síla? Sice jsou to 2 předměty, ale ten druhý už defacto není ve hře.

14.4.2016 21:15:43

celyl
1) Můžeš.

2) Nemůžeš mít dva stejné stavy, nic si nevezmeš.

3) No, ale pořád můžeš na zkoušku použít bonus jen z jedné karty, takže nesčítáš.

14.4.2016 22:11:29

ad 3
S tím bodem 3 nesouhlasím. Na konci pravidel je pouze věta s tím maximálním bonusem, kde beru maximální bonus ZBRANĚ. Svěcená voda není zbraň, ale magie. Další věc je ta, že +5 síla a +5 vůle na svěcené vodě je defacto schopnost, není to permanentní bonus. Za mě tedy bonus +8...

15.4.2016 09:27:27

celyl
Nevím, kde to tam je, všude, kde se zmiňují zkoušky, je to, že bonus můžeš přičítat pouze z jedné karty, to se týká i bojových střetnutí, je jedno jestli je předmět označený jako zbraň nebo je to kouzlo, u zkoušky se bere jen nejvyšší bonus, nelze kombinovat bonusy z předmětů, kouzel atd. Tam můžeš využít až ty další efekty, jako přehození kostky atd.

15.4.2016 09:42:32

dotaz k odpovedi bodu 2
2) Nemůžeš mít dva stejné stavy, nic si nevezmeš.

a) pokud uz mam dany stav a je primo napsano ze si mam vzit ten konkretni co mam (v tomto pripade Dluh), tak proste nic neberu, tj. v podstate z toho vyjdu bez nejakeho postihu? a nemusim ani resit ten Dluh, jako ze nejak vyhodnotit (to se deje jen na ten cervenej symbol - vypadlo mi jmeno :-( , kdyz se objevi ?

b) pokud je to obecne, jako ze mam vzit kartu stavu a pri probirani balicku narazim nejdriv na stav, ktery mam (Dluh), tak ten neberu a pokracuju v prohledavani dokud nenarazim na dalsi jiny typ karty a ten pak vezmu?

15.4.2016 10:33:37

olie21
2) a) ano, pokud je to konkrétně specifikované, a už daný stav máš, nic si nebereš, pokud je na kartě uvedeno víc stavů, ze kterých si můžeš zvolit který si vezmeš a nějaký z nich už máš, musíš si vybrat ten, který ještě nemáš.

b) tak pokud by to bylo takhle obecně tak ano, ale většinou tam spíš bude něco ve smyslu vezmi si kartu stavu šílenství, ty už třeba máš Ztrátu paměti, no a jako na první kartu stavu šílenství narazíš nejprve právě na Ztrátu paměti, tak ji přeskočíš, pak narazíš na Přeludy, které ještě nemáš, tak ty si vezmeš, pokud už bys všechny druhy stavu šílenství měl, tak pak už teda nebereš nic :)

15.4.2016 10:40:43 | Upraveno autorem (porovnej)

pravidla
Měl bych pár otázek na zkušenější:
1) Když mám schopnost, že nemůžu být zpožděn nebo mám kapesní hodinky a mám na výběr, že si mužů nebo např. vzít, ale potom budu zpožděn. Mohu si to vzít bez toho, abych byl zpožděn, nebo ne?
2) Mám za sebou 4 hry se dvěma vyšetřovately. Za tyto čtyři hry jsem stihl sebrat žeton expedice pouze jednou. Přijde mi, že se mi prostě nevyplatí kvůli tomu obětovat 1+ střetnutí. Je to špatně :)?

Díky za odpovědi.

20.4.2016 07:55:34

Durin
1) V takové situaci, kdy je to součástí zaplacení ceny za získání něčeho to musíš udělat, takže musíš být zpožděn.
2) řekl bych, že je to normální, se dvěma vyšetřovateli na to určitě moc času nebude u čtyř se občas jeden, který se na ni může mrknout najde, ale u mě to bývá tak jednou za hru :) Na druhou stranu, dají se tak získat opravdu pěkné věci nebo získat čas posunem žetonu zkázy zpátky, ale většinou člověk opravdu musí řešit jiné věci :)

20.4.2016 08:40:27

Durin
I když pokud je tam, vezmi si něco, poté jsi zpožděn, případně jsi zpožděn, poté si vezmi něco, tak pak jsou to dvě různé věci a tam by ty hodinky i Harrigan fungovaly, záleží na situaci (a taky na tom jak dobře byl dodržen překlad originálu X then Y vs X to Y). :)

20.4.2016 08:52:45 | Upraveno autorem (porovnej)

durin
expedici hrajeme rovněž zřídka, nějak na to není čas a většinou se nalézá mimo náš pohyb, když se honíme za stopami.. ale podle diskuze na deskožroutu se význam expedice podstatně zvýší při rozšířeních.. v základu je to takové "nedoceněné" resp. nic tě nenutí tam jít.. :)

20.4.2016 11:34:52

Vybíráme z Bazaru

Successors (4. edice) CZ + prsten
Successors (4. edice) CZ + prsten
Akt. cena: 1990 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas